Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicák széklete nyálkás....

Kiscicák széklete nyálkás. Nagy baj?

Figyelt kérdés

Kb. 8-10 hetesek lehetnek, akkor fogadtam be a családot az árokból amikor még a kicsik szeme csukva volt.

Öten vannak de csak 2-nél figyelhető meg hogy amikor kakálnak a végén nyálkát próbálnak kinyomni és a popójukon is ott marad a nyálka mint valami buborék féleség. Étvágyuk jó, ugyan úgy esznek minta többiek.

Az anyukát féregtelenítettem még a befogadáskor, de az oltássokkal mostanáig vártunk mivel szoptatott. A kicsiket a héten akartam be oltatni parvo és macskanátha ellen de az orvosunk szabadság miatt nem volt elérhető ezért csak jövőhetén kapják meg az oltást és a 2. féregtelenítést. /5 hetesen voltak először féregtelenítve, FERDOCAT pasztával/

Valakinek volt már hasonló esete cicákkal?

Előre is köszönöm a segítséget!


2012. aug. 18. 07:47
 1/5 anonim válasza:

Ilyen korban már igen, főleg ha a többinél ez nem tapasztalható.

Szerintem vidd el állatorvoshoz, ő tud pontosabb infót mondani.

2012. aug. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vinném de kisváros lévén a környéken egy állatorvos van és ahogy írtam ő pont most nyaral, leghamarabb kedden tudom már csak elvinni őket. Ha nem rosszabbodik akkor csak nincs nagy gond, ma még utána olvasgattam és azt írták hogy ételtől is lehet pl. most a nagy macska elől többször megették a kaját(nyers csirkemellet alutasakos kajával keverve) lehet ez a gond. Régen volt egy kandúrom akinek semmilyen nyers húst nem lehetett adni mert bélgyulladást kapott tőle. Akkor a tünetek nyálkás széklet és néha már véres is volt. Ha jól emlékszem a doki adott neki gyulladáscsökkentetőt és rendbe jött mindig. Remélem itt is csak ennyi a baj, megpróbálok külön enni adni az anyjuknak és pár nap alatt kiderül elmúlik vagy sem.
2012. aug. 18. 18:29
 3/5 anonim válasza:

Igen, a nyers hústól van. Ilyen kicsi korban még nem szabad nekik ezt adni.(nem a te hibád, ha beleettek)

Szerintem kedden vidd el az állatorvoshoz, mert lehet, hogy ők is bélgyulladást kapnának.

2012. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most már rendben vannak, de holnap az oltás miatt úgy is megyünk a dokihoz így majd megkérdezem, biztosa ami biztos alapon.

Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 20. 11:38
 5/5 anonim válasza:
Örülök hogy segíthettem!
2012. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!