Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát 2. emeletre? Mindent...

Orgonafarm kérdése:

Macskát 2. emeletre? Mindent a macskatartásról!

Figyelt kérdés

mik a pozitív és negatív érvek a macskatartásról?

illetve akinek november- karácsony környékén előreláthatólag lesznek kiscicái nyugodtan írhat!Nőstény,igazán nyugis ,szelíd kiscicát keresek az alábbi színekben:ezüst csíkos,fókajegyű sziámi,vörös cirmos vagy hófehér.Baráti áron; ajándékba lesz az anyukámnak!



2012. aug. 18. 09:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Baja,Baja környéke
2012. aug. 18. 10:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Pozitív: Sok szeretetet ad, Dorombolással gyógyítanak, Könnyű gondozni

Negatív: -

2012. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2012. aug. 18. 10:58
 4/6 anonim ***** válasza:
persze negatívhoz is lehetne mit írni mint pl leszedi a tapétát, felmászik az asztalra, de ezeket azért nem írtam mert ez mind olyan dolog amire meglehet tanítani hogy ne csinálja, ha meg kiskorától kezdve megfelelően van nevelve alapból nem csinálja :D
2012. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudok negatívat írni, életem legjobb döntése volt, hogy hazahoztam a menhelyről a macskámat.

Olyan rossz mint a bűn, de el sem tudnám képzelni nélküle az életemet.

A tapétát meg a berendezéseket nem bántja, viszont a növényeket kiássa, megtépi, lerágja ha nem figyelek. A kövirózsákat rendszeresen ellopkodja, és eldugja. A száraztápot beleköpi a vízbe, és onnan horgássza ki, persze ilyenkor tiszta víz minden. Nem mehet fel az asztalra, pultra, de időnként mindig újra és újra bepróbálkozik, hátha most már szabad.

Ha hazaérek hosszú percekig magyaráz, nyávog, kurrog mint egy galamb. Gondolom elmeséli mi történt vele :D


Mi a 6.-on élünk. Ha kinyitom az ablakot, rögtön ott terem, és kiakar mászni, még a bukón is. Az erkélyen imád levegőzni, de szerencsére fél minden zajtól. Nagyon kell vigyázni a nyitott ablakra, legjobb az erős szúnyogháló, és ha csak úgy történik a szellőztetés, ha a macska addig el van zárva valahová. Legalábbis nálunk. De a szomszéd macskája simán kiül a külső párkányra, a miénk egyszer majdnem leesett, úgy kaptam el a levegőben.

Tejet nem kaphat, mert hasmenése lesz tőle, egyébként száraztáp mindig van előtte, alutasakosat reggel este kap. Természetesen jutalomfalat is kell :)

Az ivartalanítás nagyon fontos, több szempontból. AA legfontosabb, hogy ne legyen vemhes, de ez mondjuk kevésbé fenyegeti a szobatigriseket. Viszont a kandúr jelöl, és azt az életben semmivel nem tüntetitek el. A nőstény tüzel, ami elviselhetetlen. Nem vérzik, de kurrog, kéjeleg, pucsít, dörgölődzik napokig, ami nagyon durva.

Az oltások is fontosak, hiszen a cipővel rengeteg bacit viszünk be a lakásba, amit ugyanúgy elkaphat, mintha kinti macska lenne.

Rendszeresen hirdetek menhelyeknek, és magánszemélyeknek, így ha szeretnéd, tudok segíteni cicát találni.


Azért remélem édesanyád tud róla, hogy egy macskát fog kapni, és nem csak úgy beállítasz?

2012. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
persze szóltam neki és minden segítséget elfogadok.mint már írtam a kölyökcicát szeretnénk és lehetőleg egy teljesen nyugodt,kedves kislányt.
2012. aug. 18. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!