Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megharagudott rám a cicám?

Megharagudott rám a cicám?

Figyelt kérdés

Ma reggel takarítottam és ahogy léptem a lábam alá ugrott és ráléptem véletlen(!!) a lábára..Utána alig bírtam elő csalogatni de mikor felvettem csak harapdosott és karmolt meg simogattam játszottam vele és megbékélt. Utána söpörtem fel az ágyam és a fal közti részt a cica a WC-én volt így gondoltam nem lesz baj..erre mikor húztam össze a port odaugrott és véletlen(!!) orrba vágtam a seprű fejével nem lett semmi baja de azóta csak harap ha meg akarom simogatni.

Most megharagudott rám nem? Ki tudnám engesztelni valahogyan? Vagy majd csak ha ő megbékél akkor?

Köszönöm a válaszokat.



2012. aug. 18. 12:05
 1/9 anonim válasza:
Macskamentát próbáltad? Nem minden cicánál válik be (pl. az enyémnél nem), de egy próbát megér... Szerintem ha te adod neki utána megbékél :)
2012. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ez egyértelmű. Neki csak azt tűnt fel, hogy ma csak bántod. Lehet fél. Kicsit hagyjad aztán majd óvatosan közeledj, ne erőszakoskodj vele, hogy de akkor is megsimogatod pl.

És legyél óvatos. Néha a macsekok is felelőtlenek, bárhol ott tudnak teremni pillanatok alatt.

2012. aug. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor várok.
2012. aug. 18. 12:27
 4/9 anonim válasza:

Sok mindentől függ. Például:


Ha több macskád van, akkor így engesztelheted ki:

Veszel neki valami finom jutalma, beleteszed egy tálba, és oda teszed ahol nem érik el.(macskamentával együtt jobb) Tejet öntesz egy másik tálba, és az előző mellé teszed. Fogod a többi macskádat, és elzárod őket.(Olyan helyre ahol nem tudnak odajönni hozzád. Fogod a két tálat, és a macskád közelébe teszed. (Óvatosan persze) Amikor kijött, és elkezdett enni, óvatosan menny közelebb hozzá. (egy kicsit csak) Ezt addig folytasd, amíg meg nem engedi hogy hozzáérj. Ezek után még 2-3 napig folytasd, és akkor biztos megnyukszik.


Ha egy macskád van:


Akkor csináld ugyan azt mintha több macskád lenne, csak nem kell elzárni őket!!!


Ha ez mind megvan, akkor játsz vele rendszeresen, és simogasd. Ja, és zárd el őt egy picit amíg takarítasz.

2012. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jól van köszönöm szépen. legközelebb tényleg elzárom.
2012. aug. 18. 12:43
 6/9 anonim válasza:
Én egyszer véletlenűl ráléptema cicám farkára, és fújtatva elfutott előlem, kb. 2 napig hírét sem láttam, de a harmadik napon ő jött oda hozzám dörgölődzve. :) Szerintem meg fog békélni :)
2012. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nos nagyon jó cicát fogtam ki már nem harapodos tudom simogatni még dorombol is.:) csak aludt meg adtam neki enni..:)
2012. aug. 18. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben. :) Mikor kaja van a kezemben a lábam között futkos át 5 macsek. Van, hogy véletlen megrúgom valamelyiket, de pár percnél tovább nem haragszanak. Majd ha már nagy lesz és régóta van nálad, megszokja, hogy vannak balesetek, de az nem azt jelenti, hogy meg akarod ölni. :D Az enyémek már megtanulták, hogy ha jövök a táppal a táljukhoz fussanak, mert úgy is odamegyek.
2012. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem kiskorom óta van macskám, és amikor mászkáltam elég sokszor ráléptem a farkára/mancsára (véletlenül, persze!), de akkor nyávogott egyet aztán elfelejtette. :D Lehet, hogy az enyém ilyen mazohista típus? :D
2012. aug. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!