Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb egy hónapos kiscicát...

Kb egy hónapos kiscicát elhagyta az anyja, adtunk neki tejet és cicaszalámit (egyedül eszi) és fosott tőle, de rendeset. Mi a baja? Mit kéne csinálni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 18. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A macskák, és a kutyák nagy része is fosik a tejtől. Vigyétek el állatorvoshoz, mert így nehéz bármit is mondani. Ha az orvos azt mondja, hogy adhattok neki cicatejet, akkor adjatok neki. De ez így nem lesz jó.

Van olyan cica aki tej nélkül is életben marad, van aki elpusztul.

Az én cicámat 8 hetesen hoztam el menhelyről, nem kapott tejet, az anyukáját elütötte az autó, és a kicsik mind macskanáthásak voltak. Talán ezért lehet, hogy ma már 2 éves, mégis 2 kiló.


Orvos.

2012. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a tejtől fosik... a macskák nagy részének nem szabad tejet adni....

azért remélem nem tartjátok meg

2012. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja azt kihagytam hogy ha direkt macskáknak való tejet veszel azt lehet adni neki
2012. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ha adok neki Whiskas Yuniort, az jó lesz? :)

2. kommentelő: hogy érted, hogy azért reméled, hogy nem tartjuk meg? :O

2012. aug. 18. 17:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Whiskast ne adj egy macskának az a legrosszabb macska kaja... olyan mint nekünk a mekis kaja , persze néha adhatsz neki
2012. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Egy ilyen pici cicának még mindenképpen szopiznia kéne ahhoz, hogy egészséges felnőtt legyen. De mivel az anyukája meghalt, így azért egy látogatást megérne az orvoshoz.

Féreghajtó kell neki, ez nagyon fontos. Ezenkívül természetesen az oltások, de ezt majd az orvos elmondja.

Ha nagyobb lesz, elég neki a száraztáp is, de abból nem Whiskas, hanem valami jobb minőségű. Például Royal Canin. Drágább, de nagyon jó, és ezt hosszútávon fogod észrevenni. Míg ha Whiskast, Friskiest, Kitekatot, és a társait kapja, valószínűleg hamarabb viheted orvoshoz mindenféle betegségekkel. Az előző jól mondta, ez olyan, mintha mindennap mekit ennél. Finom, persze, de egy év múlva dagadt leszel, előjöhetnek különböző betegségek, például magas vérnyomás, szívbajok, szinte bármi. Pláne, hogy dolgoztam régen a mekiben, és a 4 hónapja lejárt húst, még kisütették velünk. Na ez már más téma, lényeg az, hogy ha nagyobb kiszerelésben veszed a normális macskatápot, akkor olcsóbb, és rengeteg betegséget megelőzhetsz vele. Ebben az esetben, nem is szükséges az alutasakos táp, esetleg grátiszként vehetsz neki.

2012. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne Whiskast.Hasonló áron van a Cat Chow Kitten,az jobb minőség.
2012. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mekis dolgozó voltál most meg orvos???? :OO vagy azt csak egy orvos írta egy másik oldalon????
2012. aug. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mihejst lesz szabad időm, elviszem a cicát az állatorvoshoz.

Igen, nekem is gyanús volt a mekisból orvos szak...:'D

2012. aug. 18. 20:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, azt azért írtam, hogy irány az orvoshoz. :D


Ettől függetlenül simán lehet egy mekis dolgozóból orvos. Mindenki a nulláról kezdi, nem?

2012. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!