Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szombat este kiesett a cicám...

Szombat este kiesett a cicám a 4. emeletről. Meg is halt! A szívem szakad meg! Miért vette le az ég?

Figyelt kérdés
amíg én nem voltam otthon és a párom nyitva hagyta az ablakot! Amint haza értem és nem találtuk otthon, így elkezdtem lent keresni az utcán, és megláttam. Nem bírt lábra állni és volt egy seb a fenekén amiből vérzett. Azonnal elvittük Dunaföldvárra az állatkórházba. Kapott sokk ellenes infúziót, és bent tartották megfigyelésen. És miután ott hagytam rá nem sokra meghalt a kiscicám! De meg sem röntgenezték az orvosnál. Teljesen ki vagyok borulva miatta. Annyira szerettem és nagyon hiányzik! Azt hittem csak a lába volt eltörve. Bárcsak vissza tudnám csinálni a dolgokat! Most is sírva írom ezt a levelet, de választ szeretnék kapni hogy mi lehetett a baj. Még ha belső vérzése is volt miért nem műtötték meg!? És mikor az infúziót kapta még adott nekem az orromra egy puszit is. De az orvosnál is nagyon ellenkezett meg mocorgott a hordozó kosárban is, és mikor megtaláltam többen is jöttek oda segíteni és egy öreg úr még rakott oda neki konzervet is és mondta ha eszik akkor nincs nagy baj! És evett is egy kicsit belőle! Akkor mi lehetett a baj? Vagy nem kapott rendes ellátást? Igaz már semmi nem hozza sajnos vissza! Bárcsak vissza tudnám csinálni! Nem szabadott volna elmennem otthonról. Csakis magamat tudom hibáztatni! Nem figyeltem eléggé! És hát járdára is esett. Van még egy cicám, ő meg nagyon keresi. Teljesen sokkos állapotba kerültem mikor másnap reggel felhívtuk a kórházat és közölték. Mi lehetett a baj? Kérem szépen válaszolja meg nekem valaki. Nem tudom miért vette le tőlem az ég!

2012. aug. 20. 07:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te is tudod.

Az eséstől lett valami olyan belső sérülése, amin nem lehetett segíteni. Ha pl. megrepedt a mája, vagy a lépe, akármi, azt szerintem senki és semmi sem tudja túlélni.

Sajnálom, biztosan nagyon hiányzik, de előfordul az ilyesmi.

Ne hibáztass senkit, se a párodat, se önmagadat!

2012. aug. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
elkerühető lett volna ez a baleset ha beszereztek cica hálót.. a másik cica életéért tegyétek meg!
2012. aug. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Egy 8-10 méteres zuhanástól már simán leszakadnak a belső szervei. Ne a dokit hibáztasd, ő megtette a tőle telhetőt. Itt csakis ti voktatok a hibásak.
2012. aug. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Vicuska87 ***** válasza:
29%

Elhiszem, hogy nagyon sajnálod szegényt, de ti voltatok a hibásak! Nekünk is van 2 erkélyünk, de sosem mennek ki a cicák. Ha pedig kiengedném őket, akkor is vennék hálót, nehogy kiessen!

A cica valószínű menthetetlen volt, ezt az orvos is látta ellátás közben!


Felelőtlenek vagytok!

2012. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg a ti hibátok volt. Mi is a 6.-on lakunk, ablak sosincs nyitva, ha szellőztetünk addig bezárjuk az egyik szobába. Az erkélyt befedtük bambuszhálókkal, és nagyon odafigyelünk rá.


Sajnálom.

2012. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Valószínű belső vérzése volt és abba pusztult bele.

Nekünk az ötödik elemeltről esett ki a kandúrunk egyszer.Túlélte csak kisebb sérülések voltak rajta amit másik macskákkal történ verekedés okozott.Volt hogy az ablakból fogott denevért.A szoba macskák ilyenek,unatkoznak és csak az ablak,terasz jut nekik a külvilágból :( ami sokkal érdekesebb nekik mint a szoba.Sajnos megesik az ilyesmi,a macska természetes környezetében nem mászik magasabbra a fánál.

2012. aug. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, ami történt. El tudom képzelni, mennyire hiányozhat, és mennyire magadat tudod hibáztatni az esetért! Sajnos én is átéltem már cica elvesztést, nem is egyet, mivel nekünk nem szobacicáink voltak, hanem sima kinti házi macskák. Őket pedig nem lehet visszatartani semmitől. Mivel a macsekok elég kíváncsi állatok, sajnos néha megesik az ilyesmi. A másik cicussal legyetek sokkal óvatosabbak. Hiszen a macskákat vonzza a saját környezetük, a szobacicák sosem tudják meg, milyen érzés fára mászni... Ezért ha tehetik, egész nap az ablakban ülve figyelik a külvilágot. A te cicád látta, hogy nincs előtte akadály, és megpróbálta legyőzni a kíváncsiságát... és ez lett a veszte. :( Ne hibáztass senkit, mert úgy csak még nehezebb lesz túltenni magad ezen!
2012. aug. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Az én cicám egyszer a 6.-ról esett le a járdára. Ő szerencsére túlélte, bár műteni kellett, hónapokig lábadozott.

Elég volt egy pillanatra nem odafigyelni, és már meg is történt a baj...

Mentségemre szóljon, hogy még olyan picike volt, hogy egészen addig nem tudott felugorni az ablakba, azért is mertem egyedül hagyni amikor kimentem a mosdóba. És akkor először sikerült neki felugrani....

De még ennek ellenére sem tudom megbocsájtani magamnak a történteket. Mert lehet bármilyen kifogásom, akkor is az én felelősségem volt.

A mai napig van, hogy állunk az ablakban (természetesen a macskahálóval felszerelt ablakban), és sok-sok puszi között bocsánatot kérek tőle. Három éve volt a baleset, de szerintem már örökre lelkiismeret-furdalásom lesz miatta, még így is hogy túlélte.

2012. aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Sajnálom a cicát. Persze, ha szereltek fel hálót, nem hagyjátok nyitva az ablakot nem történik meg, de ilyet minden balesetnél lehet találni. Van egy másik cicád, gondoskodj róla, tegyél meg mindent, hogy ez ne ismétlődjön meg! Szerelj fel hálót (szúnyogháló úgy is kell) és tedd az erkélyt is cicabiztossá. Esetleg csinálhatsz vagy vehetsz neki kaparófát, mászókát, hogy azon szaladgáljon, ugráljon.
2012. aug. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy az én hibám volt és soha nem bocsátom meg magamnak.Hagytam hogy bátor legyen és kint üljön mindig az ablakban!Bárcsak vissza tudnám forgatni!Köszönöm a kommenteket!Én is sok cicáról hallottam hogy kiestek,és túlélték!Nem tudom a sors miért döntött így a cicám életével kapcsolatban!Soha nem gondoltam volna hogy ilyen történhet!Az orvos mondta hogy mivel egy 5kg-os cicáról volt szó így jobban megüthette magát...Sokan azt mondják hogy így volt megírva.De nem hiszem hogy így kellett volna véget érnie!Iszonyatosan hiányzik!Minden nap csak sírok!
2012. aug. 22. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!