Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?

Mi baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés
Nem teljesen a mi cicánk, hanem kóbor cica és ide ellett a házunkhoz, ezért befogadtuk, mert nagyon aranyos, csak egy kicsit fél. Viszont nagyon vékony, ahogy adunk neki enni az rögtön átmegy benne és kifossa. szegény már sokszor nem is gugol le a fűbe kakilni, hanem menet közben is folyik ki belőle :/ mi lehet a baja? és mivel gyógyítsuk? az segítene ha csak száraz tápot adnánk neki? állatorvoshoz nem vihetjük el mert annyira nem engedi magát megfogni és kiscicái is vannak, ha kijönne az orvos az se sokat segítene hiszen a baját mi is látjuk más baja meg nincs, viszont félünk hogy a kiscicák elkaphatják akár.

2012. aug. 22. 17:07
1 2
 1/19 anonim válasza:
pedig dokit kellene hozzá hívni,mert adna neki gyógyszert.Így el fog pusztulni ő is meg a picik is,hacsak nem etetitek a piciket utána ti.
2012. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mindenképp ki kell hívni hozzá dokit, mert lehet a kicsiknek baja eshet. A száraz táp az jó ötlet, segíteni szokott. De orvost hívjatok.
2012. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De más baja nincsen kint fekszik a fűben játszik a többi cicával, eszik rendesen nem fáj semmije csak hasmenése van, a doki meg nem tudná megvizsgálni mert nem szelíd csak kicsit lehet megsimogatni de megfogni nem lehet, és már ez kb két hete biztos van, úgyhogy elpusztulni nem fog mert akkor romlott volna 2 hete az állapota, a kicsik meg mos fognak enni lassan pár napon belül már rendes kaját úgyhogy már nem olyan kicsik (3-4 hetesek lehetnek)
2012. aug. 22. 18:09
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha meg lehet simogatni, akkor meg is tudod fogni. Hirtelen elkapod a grabancát, és kész. Ha nem mered megfogni (??), akkor egy boxba teszel kaját, és ha a cica bent van, rácsukod az ajtót. Az a kérdés, mennyire akarod, hogy meggyógyuljon.

Egyébként vagy férges, vagy valami más baja van. Lényegtelen, mert a picik tuti férgesek, ha az anyjuk is az. Az egyéb problémát is örökölhették, csak még nem jött ki rajtuk. Ilyen melegbe a folyamatos fosás életveszélyes. Főleg kóbor anyacicának, és a piciknek.

Már nem is értem a kérdést. Látjátok mi a baja, ahogy írtad. Akkor felesleges a kérdés. 2 módszert írtam, hogy tudod befogni. A piciket addig befogjátok egy másik boxba vagy dobozba, aztán ott eszegetnek. Akár az anyjuk mellé is beteheted őket.

2012. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Csak mondom hogy már beszéltünk az állatorvossal és ő mondta hogy nem lehetne neki szurit adni mert nem lehet rendesen megfogni, és látta rajta mikor kijött a nyuszikhoz h annyira nem beteg, nem azt mondtam hogy nem akarok segíteni rajta, kapott féreghajtót egy hete csak azt kérdeztem hogy szerintetek mi baja lehet és hogy mivel tudnánk neki segíteni. Nem azt kértem hogy rögtön kössetek bele mindenbe főleg utlsó elöttinek mondom... egy szóval sem írtam h nem kapott már gyógyszert és h nem akarok rá költeni. az első két válszolónak köszönöm ők hasznos választ adtak most már nem akarjuk gyógyszerezni mert olyan kis vékony ezért megpróbáljuk a száraztápot, mivel szinte már mindent kapott amit lehetett. és még hozzá tenném h ő nem szoba cica egy zala megyei kis faluban ahol nyaralunk nem szokás minden macskát beinekciózni mert itt minden második macskának van valami kis baja hiszen nem szobacicák. És elhihetitek h mindent megteszünk azért h jobban legyen...
2012. aug. 22. 18:42
 6/19 Vicuska87 ***** válasza:

Ez csak kamu szöveg!


Hívd ki az állatorvost, meg kell fogni, addig be kell zárni, de gondolom, hogy a kiscicáival együtt zárt helyen vannak. Ez nem normális ez a fajta hasmenés! Így el fog pusztulni, mert kiszárad, plusz még a kiscicák is kicuclizzák belőle a tejet!

2012. aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
az a bizonyos utolsó előtti vagyok akinek a hozzászólását töröltette valaki..Konkrét gyógyszereket illetve pasztát írtam,de ezekszerint nem volt hasznos...Egyébként a pro-Kolin + paszta bélflóráját tenné helyre.Az orvos aki látta nem egy elhivatott doki,hisz ha már álltában folyik belőle a széklet az nem egy életképes állapot...
2012. aug. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
nem álltalában hanem pontosan 2x fordult elő az orvos írt fel neki gyógyszert (féreg hajtót) de nem múlt el és ezért kérdeztem h nem tudtok e valami kúrát neki... nem nézte meg pontosan mert ez egy egyszerű hasmenés. nem azt kértem hogy legyetek hirtelen ilyen nagy szakértők... valahogy az első két válaszoló normális hangnemben el tudta mondani most külön nem hívjuk fel ezért az orvost mert amikor a nyusziknál volt elmondta a véleményét...
2012. aug. 22. 20:36
 9/19 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a gyógyszert az már hasznos válasz azt ki fogjuk próbálni :) utolsó válaszoló
2012. aug. 22. 20:37
 10/19 anonim ***** válasza:

Azért sovány mert kiscicái vannak....Ellés után minden macska sovány és még utána is egy jó darabig mert a kicsik kiszívnak belőle mindent :D

A hasmenéssel pedig fordulj orvoshoz.

2012. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!