Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Mi lehet a kiscicá...

Mit tegyek? Mi lehet a kiscicámmal?

Figyelt kérdés
3 darab,2 hónapos kiscicánk van.Mindegyik csajszi.Egy 3szinű,egy szürke cirmos,és egy fehér-szürke.Nos,a cirmos és a 3szinű szeretik,ha simogatom,nem menekülnek el tőlem.Ám a fehér-szürkét csak megfogni birom.Ha simogatni szeretném,akkor mindig kibujik a kezem közül.1 hónapos korában még nem volt ilyen gondom.Ha ölbe veszem,akkor is pár mp múlva már leugrik,és elmegy. :/ Mit tanácsoltok? Rálehet venni,hogy öleb cicus legyen? Jó lenne ölelgetni,mert nagyon selymes szőre van. :) Előre is köszönöm a segitségeteket.

2012. aug. 23. 10:02
 1/7 anonim válasza:
Nekem is 3 van. Ha meglátja a másik macskákat, egyből kimegy a kezeim közül, és máris verekedni akar a többiekkel,nekiugrik mert játszani akar :D
2012. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hány hónaposak? nekem 2 van, most kb 3-3,5 hónaposak és még mindig csak ott tartok velük, hogy közel tudok menni hozzájuk :D igaz, hogy kertes házban lakok, és a macskák a szabadban vannak. Ezért az anyjával általában elcsatangolnak. Viszont mikor megkaptam a felnőtt cicust, azt is ilyen idősen, ő hamar megszokott és most öleb cicus. sztem ez macskától függ, mert ha olyan fajta aminek sok mozgásra van szüksége, az nem lesz olyan, hogy jajj-ölbe-veszem-simogatom-üntyi-püntyi cica. remélem segítettem. egyébként a kölyök cicák még a játszással foglalják el magukat és nem "igénylik" a gazdi babusgatását.
2012. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én macskám sem volt "öleb", nagyon akaratos, önfejű macska volt kiskorában is és most is (emellett az idegenektől nagyon tud félni). Nagyon sokáig nem maradott meg ha felvettem, de én nem hagytam annyiban. Úgy csinálom, hogyha elakar menni, hogy felveszem és leülök vele, leteszem az ölembe. Lefogom a vállánál, hogy ne ugorjon el (ilyenkor velem szemben ül) és megvakarászom neki a fültövét - azt nagyon szeretik. De azt akartam, hogy amikor állok, akkor is megfoghassam úgyhogy ugyanúgy ahogy ölben azt csináltam álló helyzetben is. Lefogtam hogy ki ne ugorhasson és simogattam közben, meg a fülét vakarásztam meg a nyakát. Annyira megszeretett, hogy követ engem mindenhova, "beszélget" velem - nyávog nekem amikor meglát és jön hozzám, és kéz jelekre ért, mivel süket (vagy nagyon nagyot hall). Őt senki más nem veheti fel, csak én és nem azért mert nem hagyom, hanem mert senki másnál nem marad meg. Ahogy az Apádra ütök című filmben volt egy nagyon igaz mondat: "a macska szeretetéért meg kell dolgozni". Hát én dolgoztam jó sokat. :)
2012. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A macska öntörvényű állat. Azt csinál amit akar az akaratodat maximum fizikális erővel tudod kifejezni felé ( ahogy ezt valamelyik válaszoló is tette-.-) .

A macskák külön egyéniségek , mint az emberek. Lehet hogy ő pont olyan tipus aki nem szeret ölben lenni. Hagyd rá. Talán megváltozik, talán olyan marad. Szeresd olyannak amilyen. Ha ráerőlteted az akaratod és kényszeríted hogy az öledben maradjon talán ott marad de nem tudom kinek jó az hogy látod rajta h el akar menni.

Van 2 másik cicád akit tudsz simogatni, őt szeresed azért mert ilyen független. Még az is lehet hogy megváltozik ha sokat kedveskedsz neki.:)

2012. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a tavalyi három kiscicából is egy ilyen volt amit leírtál.Nem akartam ölbe cicának nevelni de azóta is ilyen.Kibújik a simogatás alól,arrább fekszik egy métert ha simogatni akarom.Azt hiszem egyszerűen ilyen a természete.Nem hagy itt csak karnyújtásnyi távolságon kívül megy.Semmi baja sincs szerintem csak nem igényli a babusgatást.
2012. aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Igaz,lehet,hogy ilyen a természete,lehet,hogy nagykorára megváltozik.Hát azért még nem szeretném feladni,megpróbálok vele kedves lenni. :D
2012. aug. 23. 12:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éves a cicám!!! Sose maradt meg az ölemben :)
2012. aug. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!