Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tenyésztők! Ti elfogadnátok...

Tenyésztők! Ti elfogadnátok egy cicát ilyen feltételekkel? Hobbi tartók is írhatnak.

Figyelt kérdés
Az a lényeg, h felajánlották nekem h kapok egy cicát ami csak az enyém lesz és vállalhatok vele fedeztetést is, viszont erre a cicára a tenyésztő örök érvényű fedeztetési jogot kapna. Szóval ingyen, ajándékba lenne a cica, olyan lenne mint egy rendes tenyészmacska, csak a tenyésztőnek bármikor ingyen kell fedeznie.
2012. aug. 23. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, soha.
2012. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez nekem ferde egy kicsit.Ha én adnék egy ingyen cicát aki nekem bármikor fedezhet ingyen az oké,na de ,hogy akárkinek fedezhetsz az már érdekes..

Egy normális tenyésztő azért jobban óvja a vérvonalát.Legalábbis én senkinek nem adnék így cicát.

2012. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ingyen cicának ne nézd a "fogát". Mi a gond a megállapodással? Időnként nem azt fedezi a cicád, akit te választasz neki, hanem a tenyésztő által kijelöltet.
2012. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Vicuska87 ***** válasza:

Nem fogadnék el! Egyértelműen azért akarja lepasszolni a tenyésztő a cicát, mert nem fér neki, vagy nem tudja anyagilag ellátni!

Akárkivel fedeztesd, és ha olyat jelöl ki, hogy a cica elkap valami betegséget, akkor annak a gyógyítását ki állja majd? És a hormon injekciót, ki fogja fizetni, mert az sem egy olcsó mulatság! Ugye a cica, nem fedez mindig, ezt hormon injekcióval szokták szabályozni!

2012. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak egy nőstényt fedezne, és azért mert nem tudja tartani a tenyésztő. Szűrt minősített cicákról van szó. Én fedeztetésre akartam tőle cicát, és így azért h ingyen fedezzen neki nem kéne, ezért fedeztethetek másnak is.
2012. aug. 23. 14:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem korrekt.Sőt így a kandúrnak is lesz egy állandó csaja :)
2012. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez már valahol súrolja a szaporítás határát. Veled akarja elvégeztetni a "fekete munkát".
2012. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pénze tartani a cicát, viszont fedezésre kellene neki. Keres valakit aki fizeti a macskakaját, eltartja stb., neki meg megmarad a fedezési jog. Nem jársz így rosszul? Szerintem a legapróbb részleteket is át kellene néznetek.
2012. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Annyira rosszindulatú emberek vannak.Létezik ilyen megállapodás,de kishazánkban ritka.Én ezt úgy tudom elképzelni ami járható,hogy megkapod a cicát,csak a tenyésztő nőstényeit fedezheti és egy megbeszélt korban ivartalanítva lenne a kandúr.Itt nem arról van szó(remélem)hogy nincs pénz etetni,oltatni stb.Nehéz több kandúrt tartani,hisz köztudott,hogy jelölnek(ez a kisebbik gond)de nem lehet őket együtt tartani mert verekednek,védik a területüket.

Nem látok abban kivetnivalót,ha egy tenyésztő ilyen megállapodással ad oda cicát,az más kérdés,hogy én nem tudnék senkiben ennyire megbízni.

Jó lenne ha kicsit jobban kifejtenéd a szerződés tartalmát,mert abból már mindenki többet lát :)

2012. aug. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem értem miért írja az előző ember hogy ivartalanítani kéne hiszen tenyész kandúrról van szó.Valahogy a kettő kizárja egymást.Nem hangzik rosszul a megállapodás neked lesz egy fajtatiszta oltott kandúrod ingyen,csak néha fedeztetni elviszi a tenyésztő.Ha neked ez megfelel akkor sok boldogságot az új cicáddal.Csak tisztázd le vele hogy később se kapja vissza a cicát csak amikor akcióznia kell.
2012. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!