Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám majd két éves, most...

A cicám majd két éves, most szült. Elmegy a picitől. Miért nem foglalkozik a kölykével?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
1. szülése? Akkor lehetséges! Még nem tudja mit kell vele kezdeni! Nekem a nőstény macskám az 1. szülésénél tavaly nem is foglalkozott velük! Nekem 2 év alatt 4szer szült!
2009. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legelső szülésnél előfordul, hogy nem tudják, mit kell kezdeni a kölyökkel. Fektesd le, finoman fogd le, és simogasd, tedd a melléhez a kicsit. Lényeg, hogy szopjon, és meginduljon a cicád tejtermelése, akkor ingere lesz arra, hogy folyamatosan szoptasson.
2009. júl. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet. lehet még nem alakultak ki nála az anyai ösztönök. vagy idegen szagot érez. vagy nem érzi őket biztonságos helyen. szerintem valahogy eröltetni kéne a cicával hogy foglalkozzon a kölykeivel valahogy egyketrecbe zárni a picikkel. vagy ha tényleg nem foglalkozik a picikkel akkor érdemes őket elvinni egy olyan helyre ahol van anyamacska mert anyatejnélkül nemmennek semmire. ha nemkapják meg az elegendő táplálékot és vitaminokat elpusztulnak =( tavaly én is pont így jártam mert a kiscicák annyját elütötte egy autó =( és én viseltem egy ideig gondjukat. és nemtudtam nekik megadni a megfelelő táplálékot és hát elpusztultak =(
2009. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsuchan válasza:
az előbbi hozzászólókkal együt értek de még azis előfordulhat, igaz ez igen ritha hogy gond van a kölykökkel, betegek ez nem lehet nyilvánvaló mert olyan dolgokat is megéreznek vagy tunkam amiről mi nemis tudunk, pl volt egy cicám aki szült 2. szülés volt és 4-ből 2 kölyökkel nem foglalkozot utóbb kiderült hogy a szivükkel volt gond a jobb pitvar sokkal gyengébb volt így ezek maximum 1-2 évet élnek (az említet kicsik 5 hónaposan meghaltak) de ez tényleg ritka és nálad nem valószínű mivel elvileg semelyikkelse foglalkozik
2010. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!