Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja van? A cicámnak...

Ginger18 kérdése:

Mi baja van? A cicámnak tegnap adtam először macskatápot. Ma 4 hetes. De nem sokat ivott belőle utána nagyon rosszul lett. Elment az ereje nemvolt hangja zihált szédelget. Azóta jobban van de még mindig zihál és kemény a pocija. Ez allergia?!?!

Figyelt kérdés

2012. aug. 24. 01:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán csak túl korai volt
2012. aug. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem 12 hetes koráig kell az anyjával hagyni? Ilyenkor még nem szoktak enni a kiscicák!

Szerintem nem allergia, csak lehet túl sokat evett, vagy még nincs hozzászokva a "hasa" és megviselte.

Mit adtál neki enni?


Ilyenkor lehet neki adni tejet (sokan rendes, dobozos tejet adnak, mások szerint ezt nem szabad, és külön macskáknak való tejet vesznek), kölyökcicáknak való tápot langyos tejbe vagy vízbe áztatva( ha tejbe áztatod lehet több a tej, ha vízbe akkor csak annyit, hogy megdagadjon a táp és puha legyen, de víz ne maradjon alatta). Illetve jobbfajta konzerv eledelt. Esetleg pici tejes kenyeret, szalámit, virslit stb. De ez utóbbiakkal az a baj, hogy manapság már minden mocskot beledarálnak és káros a szervezetre...


Én úgy szoktam etetni, hogy leteszem eléjük és ha pár percen belül nem esznek akkor elveszem és viszem később. Aztán amikor esznek és már csak nézelődnek, nyalogatják a dobozt akkor elveszem. Vagyis rögtön, amikor kezdenek másfelé figyelni, mert ha otthagyod 2-3 perc múlva visszamegy enni még, aztán túleszi magát.

2012. aug. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

4 hetesen még nem igen esznek szilárdat,inkább szopnak és emellé tápszert lehet adni.Amondó vagyok,hogy egy 4 hetes kölyöknek nem kell felvágott és virsli(felnőtt macskának se)

Olyat adtál neki ami túl sok volt a gyomrának.Ilyenkor ha már etetni akarod és enni is akat akkor elösször tápszer tálkában,tápszerben áztatott kölyöktáp vagy vízben,kölyök konzerv,de mértékkel.

2012. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Hát nem tudom mert az én kis cicám már 4 hetesen ropogtatta a kemény macska tápot..:) És 5-6 hetesen választottuk el az anyjától...
2012. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4 hetes cicának még anyatejet kell hogy igyon....

A macska tápot pedig nem isszák hanem eszik....

Ha az anyja elpusztult akkor macskatápszerrel etesd, amikor nagyobb lesz meg lehet próbálni a bolti tejet, ha fosni fog tőle akkor viszont azt ne.

Ha pedig nem pusztult el akkor hagyd, hogy had igya az anyatejet, neki még arra van szüksége.:)

2012. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendes cicatáp lett véve neki amit vízbe kell oldani..de már mindegy...reggelre meghalt :( :( :(
2012. aug. 24. 12:19
 7/10 A kérdező kommentje:
amugy az anyának nemvolt teje tiszta csomó a cicije..ezért lett tápos :/
2012. aug. 24. 12:19
 8/10 anonim ***** válasza:

De sok eszetek van, gratulálok! Ki mondta hogy rendes macska táp vízbe oldva jó lesz??? Gondolj bele, 4 hetes macska!! Ez olyan mintha egy 4 hónapos csecsemőnek marhapörköltet akarnál adni. Nyilván nem tudja megemészteni! Ha az anyának nem volt teje akkor a kiscicát tápszerrel, tejpótlóval kellett volna etetni.

Tudom hogy most már mindegy, csak nem tudok elmenni az emberi butaság és hanyagság mellett.

2012. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát... Azért azt valóban nem ártott volna megemlíteni, hogy az anyacica nem tudja megfelelően táplálni, mert én pl. azt hittem azért eteted mert túl hamar elhoztátok a kölyköt, vagy mert sokan vannak és nem tudnak eleget enni (túl soványak), vagy ilyesmi.

Ilyenkor valóban tápszer (lett volna) a legjobb, de talán érdemesebb lett volna előbb kiírni a kérdést, hogy mivel etesd vagy állatorvost felkeresni.

Őszintén szólva, szerintem az anyacicát sem ártana megmutatni orvosnak!

2012. aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért sajnálom, hogy elpusztult a pici, részvétem.
2012. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!