Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az lehetséges, hogy egy...

Az lehetséges, hogy egy macska epilepsziás?

Figyelt kérdés
Múltkor a kiscicám ott aludt mellettem és azt vettem észre hogy rángatja a mancsát. Először azt hittem álmodik, de már többször is csinálta ezt. Legutóbb a pofija is rángott, meg a lábai, de elég durván. Szerintetek csak simán álmodik, vagy lehet valami baja?

2012. aug. 26. 23:52
 1/7 anonim válasza:
Én láttam már epilepsziás kutyát, de ezt így ennyiből még egy orvos sem tudná megmondani, minél hamarabb vidd el állatorvoshoz mert ha valóban az a baja akkor gyógyszer fog neki kelleni.
2012. aug. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy csak álmodik, a miénk is elég jól rángatózott néha ilyenkor. Meg még hangokat is adott meg fújtatott. Azt álmodja, hogy vadászik vagy játszik.

Ha epilepsziás lenne, az ébrenlét alatt jönne rá. Meg lehet különböztetni, az epilepszia ennél sokkal rosszabbul néz ki. Akár a szája is habozhat meg minden.

Egyébként ha nagyon izgulsz vagy nem hiszel nekem, ilyenkor ébreszd fel majd egyszer és meglátod, hogy felébred és kutya (macska) baja. Az epilepsziásra ha rájön a roham, nem sokat tudsz vele kezdeni, pláne meg felébreszteni belőle.

2012. aug. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak álmodik éppen. Az epilepsziás roham ennél valóban sokkal intenzívebb. Ha ébren is csinálná ezt lehetne esetleg magnézium vagy kálium hiány vagy ilyesmi.

De egyetértek a második válaszolóval, legközelebb ébreszd fel; ha azután is rángatózik akkor érdemes orvoshoz vinni mihamarabb.

2012. aug. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tomala válasza:
Elvileg lehet epilepsziás, de nem valószínű, hogy az. De te is le tudod tesztelni. Ha ilyenkor fel tudod ébreszteni valami nagy erejű behatással, akkor csak álmodik, ha viszont egyáltalán nem tudod kizökkenteni, akkor az roham.
2012. aug. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen nagy erejű behatással? Ha csak hozzáérsz, megsimogatod, azonnal felébred. Nem kell fejbe vágni a szívlapáttal egy ébresztéshez.
2012. aug. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Múltkor elkezdtem simogatni, meg lökögetni, és akkor felébredt és befejezte a rángatózást. Az alapján amiket írtatok megnyugodtam, de lehet mégis az a legbiztosabb ha elviszem állatorvoshoz. Ártani nem ártok vele :) és köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. aug. 27. 02:44
 7/7 anonim ***** válasza:
csak akkor aggódj, ha ébren is ezt csinálja.
2012. aug. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!