Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szükséges panelben lakó, ki...

Szükséges panelben lakó, ki nem járó macskát oltatni?

Figyelt kérdés
Most 3 éves, ivartalanított a cica és találtam a székletében egy kisebb férget, elvittem az orvoshoz, aki adott neki gyógyszert rá, viszont azt mondta, hogy jó lenne oltani is. Tényleg kell ez neki?
2012. aug. 27. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Nem.Fölösleges pénzkidobás. 32 macskám volt eddig és az átlagos életkoruk 8 év volt.Soha nem voltak oltva...
2012. aug. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

1. válaszoló ha a doki mondja akkor nem úgy van?

Kérdező: igen oltasd be de csak kombinált oltásra, hogyha járvány van és be hozod a cipődön a macskanáthát akkor egy oltással csak 2 antibiotikum szurit ami mondjuk 5000 Ft vagy ha nincs oltás akkor 20000 Ft is lehet szóval inkább oltasd be:)

2012. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
2. voltam és akkor több ideig él mint 8 év
2012. aug. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell, fölösleges. Nekünk kinti macskáink vannak és azok sincsenek beoltva, betegek pedig sosem voltak.
2012. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Én is úgy tudtam, hogy felesleges.

DE! Elkaptak egy hasmenéses vírust és most hordhatom őket orvoshoz, még jó, hogy időben észrevettem, különben halálos lenne.

Kinti macskáknál persze nem veszik észre időben, mert ott nem "turkálnak a kakiban", benti macskánál, meg látom az alomban, hogy van egy kis vér a székletben.

2012. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Maxitabi ***** válasza:
70%
Tulajdonképpen meg is adtad a választ magadnak- a férget is valószínűleg ti vittétek be a lakásba cipőn v máson.. Ezért valóban kombinált oltást kellene adni-többféle betegségre jó. Ahogy már írták, jobb a megelőzés -és így ti sem kaptok el semmit tőle. A veszettség elleni oltás nem szükséges,ha nem jár ki, a kombinált viszont hasznos.
2012. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk eddig mindegyik macska kinti cica volt soha nem voltak beoltva semmi ellen és nem is volt soha semmi bajuk (esetleges verekedések csak, de az más).

Szóval nem hiszem hogy a benti panel-cicának baja lehet. De állsz úgy anyagilag akkor oltasd be, de ha nem akkor sem lesz semmi vész.

2012. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Ajánlatos oltani, hiszen érintkezhetsz más cicával, akár utcaival, beteggel is és máris hazavitted magadon a fertőzést. Vannak erősen fertőző vírusok és baktériumok, a férgekről már nem is beszélve. Ráadásul ezek gyakoriak.
2012. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia szerintem is oltasd az én cicám is elkapott a szomszéd cicátol valami virusos betegséget hétfön én is viszem oltásra mert csak antibiotikumot kapot amitöl 2nap alatt meg is gyogyult de inkább oltatom mostantól minthogy mindig vigyem az több be kerül mintha megelözném
2012. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!