Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől ijedhetett meg a cicám?

Mitől ijedhetett meg a cicám?

Figyelt kérdés

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy a cicám tegnap reggel valamitől megijedt,de annyira hogy helyből a csillárig ugrott!Fogalmam sincs mitől ijedt meg,mert sem nagy zaj,sem hirtelen mozdulat nem történt!Azóta az ágy (ahol éppen ballagott mikor megijedt) környékére sem megy,nagy ívben kerüli,ha pedig felteszem az ágyra,akkor szinte minden pici zajra összerezzen és "kúszásban",ugrásra készen "sétál"!Eközben folyamatosan szaglászik...Nem tudom tapasztalt-e már ilyet valaki és ha igen mi lehet a baj?Mitől ijedhetett meg?Nagyon eleven cica,semmitől sem fél,de ha eddig mégis valamitől megijedt,akkor is max egy fél óra múlva már nyoma sem volt...Segítsetek ha tudtok kérlek Titeket!

Köszönöm szépen!


2009. júl. 26. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

lehet meglátta magát valami tükröződő felületen és megilyedt a másik cicától

a macskák nem képesek felismerni magukat a tükörben

2009. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy hozzáért valamilyen sérült vezetékhez és megrázta az áram?

vagy beleállt valami a lábába, esetleg bemehetett valami másik állat a lakásba és attól? vagy esetleg darázscsípés?


De hallottam olyat is, hogy a macskák látják a nem evilági (nem fizikai) "lényeket", pl szellem... igaz, azt nem tudjuk, hogy egyáltalán léteznek-e ilyenek vagy sem, de elképzelhető...

2009. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

"De hallottam olyat is, hogy a macskák látják a nem evilági (nem fizikai) "lényeket", pl szellem... igaz, azt nem tudjuk, hogy egyáltalán léteznek-e ilyenek vagy sem, de elképzelhető..."

sztem itt az igazság. erről én is hallottam, de kutyák is ugyanígy érzékelik ezeket a dolgokat... egyik barátnőm mesélte, h a kutyusa is morogni szokott az egyik szekrényre és folyton azt nézi!

2009. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is a szellemeket írtam volna... az én cicáim gyakran nézik nagy kerek szemekkel mozdulatlanul a "semmit"... legalább is az ember nem lát ott semmit.
2009. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem is eszembe jutott a "szellem" dolog és gondolkodtam is hogy a másik szobában alszom...Bár a TV szekrény ott volt tőle fél méterre aminek az ajtaja tükröződik!De abban már többször látta magát és pózol,nemhogy megijedne :)

A lakás más részein jön-megy és minden oké,de azt az ágyat tegnap reggel óta messziről kerüli,vagy ha oda is megy,akkor nagyon lassan lépeget és minden hangra rezdül...

Szerintetek ezzel lehet valamit tenni?Vagy majd magától elmúlik?Teljesen tanácstalan vagyok!

Köszönöm az eddigi válaszokat!!!

2009. júl. 26. 13:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Hallhatott olyasmit (akár egy aprtó reccsenést), amit a fülünk nem hall, és attól ijedt meg. Bár az én cicámmal is volt egyszer hasonló eset. A konyhaasztalon heverészett, amikor a barátommal kimentünk a konyhába. Azt tudni kell, hogy nem kedveli az illetőt, de ilyen reakcióra nem számítottam... Szinte rátapadt rémülten az ablakra, feborzolta a szőrét, fújt, morgott, még én is féltem tőle, annyira ijesztő volt. Azt hittem, a páromat utálja ilyen "lelkesen", de akkor észrevettem, hogy nem is őt nézi meredten, hanem a konyhában valamit, pontosabban a semmit fixirozta kitartóan támadóállásból. Mindenestre annyira nyugtatalító volt a szitu, hogy inkább kijöttünk a konyhából. Máig nem tudom, mi történhetett akkor, azóta nem fordult elő.
2009. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szellemek márpedig nincsenek...

csak stressz és kimerültség kombólya

2009. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De egy cica mitől merülne ki? :) Azóta is "kommandózik" abban a szobában...egyszerűen nem jövök rá,mi lehetett az ami annyira megijesztette,hogy magasugrásban magasan egyéni csúcsot ugrott...sajnálom őt!Azóta is töröm a fejem mitől fél...de nem jövök rá!Elektromos dolog nem lehetett,és mint mondtam hirtelen mozdulat vagy nagy hang sem...Tanácstalan vagyok :s

azért köszönöm mindenkinek!

Ha van ötletetek várom továbbra is!!

2009. júl. 26. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:
hát.. lehet vmi megcsípte. vagy az utcáról beszűrödött valami magas frekvenciájú hirtelen hang... például a macskariasztó is ilyen elven működik ( egy ismerösömnek volt a macskája egyszer hallotta meg elszökött azota nemlátták...). egyszer én macskámnak is volt ilyen, ő mongyuk az utcán rohangűlt egyik oldalról másikra felborzolodott farokkal..
2009. júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom elkiabálni,de már jobb a helyzet!Remélem szép lassan elmúlik nála..de legalább az életkedve visszajött!Éjfélig ping-pong-ozott :) Egy élmény volt,de legalább jó kedve volt...most nem bántam hogy éjjel labdázik :)

Köszönöm mindenkinek nagyon-nagyon ;)

2009. júl. 27. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!