Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja a cicámnak?

Mi baja a cicámnak?

Figyelt kérdés

2-3 napja mindig nyávog. Szobacica, fiú 3 és fél hónapos. Szomorú a tekintete, alig eszik, kedvetlen és olyan mintha nem találná a helyét. Nem nagyon merem kiengedni mert nem túl jó környéken lakunk (már 4 cicám elveszett / elütötték...) Őt most egy igazi szobacicának gondoltam. Gonosz vagyok attól hogy nem engedem ki. Azért egy napi fél órát kint van az udvaron de nem többet és akkor is állok fölötte nehogy baja essen. Lelkiismeretem van ez miatt hogy nem megy ki. Lehet hogy ez a baja hogy ki akar menni? De eddig miért nem nyávogott akkor? Eddig csak akkor nyávogott ha kint voltunk de ahogy bejöttünk abbahagyta... most már (Néha) akkor is nyávog kifelé ha bent vagyunk...

Mi baja lehet?



2012. aug. 28. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát.. Nekünk kint van a cicánk.:D szerintem már unja hogy egész nap bent van.:D Szerintem kellene már neki egy kis szabadság. Hogy akkor azt csináljon amit szeretne. És talán az is elképzelhető hogy magányos. Kellene neki egy társ. Lehet hogy te vagy a gazdija és hogy imádod és ő is téged. De azért az teljesen más hogy ha lenne egy lány cica akivel játszhatna.:D Gondolj bele fordított esetbe hogy neked is jobb lenne egy ember társ mint egy cica.:D Remélem tudtam segíteni.:$
2012. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen ezen gondolkodtam én is és már csak a társ beszerzése van hátra. Akkor ezzel talán meg is lenne oldva ha hozok egy cicust?

Baj ha fiút hozok?

2012. aug. 28. 12:52
 3/13 anonim válasza:
Inkább lány cicát keress neki. Vetélytársnak is nézheti.
2012. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát akkor mindenféle képpen be kell majd vállalnom egy ivartalanítást. (Ami kb mennyibe is kerül?)

És akkor inkább a lányt ivartalanítsam majd vagy a fiút?

Benti cica lesz mint a 2 (vagyis az egyik már most is az:D)

2012. aug. 28. 13:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Pisi rendben?Fogai?A macska nem falka állat mint a kutya,de tény,hgy 2 cica jól eltud játszani.Mindengy milyen neműt viszel mellé,ivartalanítás jó ha megvan ha kandúr ha nőstény :) Ha nem akarod,hogy kiszokjon akkor még napi fél órára se vidd ki.
2012. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nincs baj a pisivel, alomba jár, fogaival sincs gond (bár nem értem ez hogy jön ide :D)

Azért viszem ki mert lelkiismeretem van, hogy kertes házunk van és bezárom egy "kalitkába" (házba) mégis csak ez egy cica nem egy hörcsög... vagy csak én dramatizálom túl ?

Nem teszek neki azzal rosszat ha egy lakásban éli le az életét. Hisz én se bírom ki hogy egész nap a lakásban dekkoljak...

Nem tudom mit tegyek.

viszont úgy döntöttem lány cica lesz a párja.

2012. aug. 28. 14:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Miért nem csinálsz neki egy kenelt? Kerítéssel keríts el egy részt az udavarban, amit felül is befedsz. Kb olyanra gondolok, mint pl a hiúzoknak van az állatkertben.

Fiút és lányt is ivartalanítani kell lakásban. A fiú össze-vissza fog jelölgetni, a lány meg tüzelni fog és vérezni fog. A másik dolog meg, hogy akkor folyton vágyni fognak kifelé, mert párosodni akarnak majd.

Körül kell nézni több állatorvosnál, van ahol drágább, van a hol olcsóbb, lányt akár 10 ezerből lehet ivartalaníttatni, fiút jóval kevesebb.

Inkább lányt hozz mellé, mert azok senkinek se kellenek, mert szülnek.

Orvosnak megmutathatnád, ha nem eszik az betegség jele is lehet. És ha kinti-benti macska, akkor oltatni is kell, elkaphat halálos vírust is.

2012. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Benti cica, és a másik is az lesz. Nem akarom kennelbe zárni.

Amúgy nem olyan vészes ez az evés dolog, csak nem eszik olyan sokat mint az elején (lehet mert kicsinek több táplálékra van szükség a fejlődésre) - nem tudom. Eszik azért csak nem annyit mint korábban. Ivartalaníttatom majd de egyszerre nem tudom kifizetni mind2t. Melyiket előbb? (Benti cicák)

2012. aug. 28. 21:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi a baj a kenellel? Nem abba kéne bezárni, csak ha kiengeded, akkor nem szaladna el.

Fél éves korukig kell, be oszthatod, hogy az egyiket 4 hónaposan, a másikat fél évesen.

2012. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amúgy igen, ahogy nagyobb lesz, kevesebbszer kell neki enni adni? hányszor szoktál adni egy nap? Mondjuk a napi 3 helyett elég csak napi 2szer, napközben meg kitehetsz neki száraz tápot, hogy legyen nassolnivalója.

Szerintem ha hozol mellé még egy macskát, akkor sokkal jobb kedve lesz.

2012. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!