Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sürgős kérdés! Be szeretnék...

Sürgős kérdés! Be szeretnék fogadni egy cicust, de az anyukám nagyon allergiás rá. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ezért a macska csak egy szobában lehetne, az enyémben, ami kb közepes méretű szoba. van ablak, ahová kiülhetne, bár mivel 4. emelet, ezért csak szúnyoghálón keresztül lehetne. a kiscica annyira nem szőrhullatós. el lehetne tartani így egy macskát? anyukám panaszkodik, hogy a szennyes mosása és a porszívózás gondot okozna a szőr miatt, mert úgy kijönne a szobámból.

2012. aug. 28. 20:42
1 2
 1/16 anonim válasza:
arra kényszerítenéd szerencsétlen macskát, hogy pár négyzetméteren élje az életét? ez állatkínzás... és anyudnak se lenne a legkellemesebb...
2012. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%

Sajnos ez nem lehetséges! :(

Egy cicát nem lehet egy 10-15 m2-es szobában tartani. A miénk 7 évig volt egy 60 m2-esbe, és látszott rajta, hogy szomorú. Nagyon jó a cicának, ha össze-vissza mászkálhat.

Ráadásul szeretnek a levegőn lenni, legalább az ablakban had ücsörögjön, szúnyogháló nélkül!


Vegyetek egy Maine Coone cicust! Az emberekben nem a szőr váltja ki az allergit, hanem a macska nyála, amivel mosakszik, sé rákerül a szőrére. Ennek a cicának valahogy nincs olyan "összetevő" a nyálában. Vegyetek egy olcsó tenyésztőtől, és a cica is jó helyen lesz, anyud se fog allergiás rohamot kapni! :))

2012. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%

Szia!

Szerintem egy szőrtelen kínai cica jobb lenne, a macska nem nagyon boldog egy szobába zárva. Várj amíg jók lesznek a körülmények egy cicushoz, de ne zárd be egy szobába. Ha kérdésed van írj privátban nyugodtan.

Eloo

2012. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 intrepid ***** válasza:
Amíg porszívózol, addig a macsekod ki fog menekülni a szobádból, mert nem bírja a hangját. Porszívóznod kell másfele is, a macskaszőr miatt, ha ezt megigéred, nagyobb az esélyed, hogy megengedik. Tudod, igérni, a szegény ember is tud. Utána a macsek, majd megszeretteti magát, ahhoz nagyon értenek.
2012. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
sziasztok! hú, köszönöm a válaszokat:) nincs baj azzal, hogy szeretet, meg ígéret, anyukám nagyon szereti a cicákat, volt is már egyszer egy kertesházban cicusunk, és volt hogy bent volt a szobámban. én nem tudtam róla, de anyukám utólag mesélte hogy éjszakánként kint lógott az erkélyen mert befulladt, meg volt ügyeleten is. nem tudom mit tehetnék. esetlen valami gyógyszer vagy szer?
2012. aug. 28. 20:56
 6/16 anonim ***** válasza:

Viszont vannak hippoallergén macskafajták!! Ami, nem váltja ki az allergiát. (tapasztaltam)!

Nekem van egy norvég erdei cicám aki szintén hippoallergén fajta, nagyon játékos, barátságos egyszóval imádnivaló. :)

Egyébként Ő hosszúszőrű fajta, úgyhogy hetente 3-szor meg kell kefélni! Ha, esetleg komolyan érdekelne ez a cicafajta, akkor írj rám, mert tudok ajánlani megbízható tenyésztőt.:)

Itt van a cicámról 3 kép:


[link]


[link]


[link]


Imádom! :)

2012. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A szibériai cicát ajánlom habár hosszú szörü a macskaallergiásoknak nem lesznek tüneteik,nagyon aranyos jószágok,a barátnömnek van egy ö is allergiás egyébként minden más macskára.


[link]

2012. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
tyű, nagyon aranyosak ezek a cicák:) csak egy baj van, nem lenne pénzem arra, hogy cicust vegyek, mert a tenyésztőtől nagyon drága megvenni, én inkább örökbe fogadni szeretnék, és megmenteni egy cica életét azzal, hogy hozzám kerülhet. esetleg nincs valami tippetek, mit lehetne tenni? persze, a rendszeres porszívózás, alomtakarítás érthető, meg hogy nem beengedni anyuék hálószobájába a macskát, külön mosni a ruháimat, de ezen kívül? esetleg valami hatékony gyógyszer? vagy hallottam egy porról, amivel ha beszórom a cicát elvileg nem vált majd ki allergiás tüneteket.. vagy a rendszeres szőrkefélés?
2012. aug. 30. 16:30
 9/16 anonim ***** válasza:
Várd meg amig egy szibériait bevisznek a menhelyre ott érdeklödj hogy ez milyen módon lehetséges és van e erre sansz.
2012. aug. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok:


Nézz körül közeli menhelyeknél! Van, hogy leadnak egy ilyen fajta cicákat. Tapasztalatból tudom, mert önkéntes vagyok egy menhelyen. :)

2012. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!