Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szerettessem meg magam...

Hogyan szerettessem meg magam a kiscicámmal?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem nagyon utál. Például felveszem az ölembe és el akar szaladni. Ha kimegyek és meglát és túl közel megyek hozzá akkor is elszalad előlem. Néha meg felfújja a kezemben magát és suabályosan kitépi magát onnan. Miért? Most utál vagy mi?
2009. júl. 28. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem utál, csak nem szocializálódott rendesen. Nem szokta meg az emberi jelenlétet. Az egyik cicám (3 éves) kb 1 hónapos korában került hozzánk, annyira vad volt, hogy 10 méternél nem lehetett közelebb menni hozzá. Kb. 1 hónap kellett, mire meg lehetett közelíteni, és még egy, mire megsimogatni. Sajnos nála kimaradt az, hogy születésétől emberek közt legyen, ezért mindig is távolságtartó maradt. Most is csak engem meg a tesómat visel el, hozzám dörgölőzik csak, de akármilyen hirtelen mozdulattól megijed. Az idegenektől menekül. Nem lehet megfogni, meg dajkálni, mert ahogy felveszem, már le is ugrik. Nem karmol,fúj vagy ilyesmi, csak fogja magát, és elmegy. De azért én nagyon szeretem.
2009. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

az én cicám 3 hetes kora óta él velünk,most 2 éves,de még most is félős,nem szereti,ha sokáig felvesszük,megvannak a kis szokásai,ezeket nagyon nehezen győzi le.nálunk pl.félt a víztől,ma meg bemászik a csapba,kádba...szóval érdekesek a cicák:)

de idővel biztos jobb lesz,és biztos,hogy szeret:)

2009. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Adj neki enni, valamit amit nagyon szeret. Amikor odaadod, símogasd meg. Ha kaját akarnak, akkor dörgölőznek meg minden. Ha érzi, hogy gondoskodsz róla kedvelni fog.
2009. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miközben simogatod az egyik kezeddel gyengéden a feje alatt, a nyaka felső részénél fogd meg, úgyahogy az anya-cica szokta szállítani a kicsiket. Attól megnyugszik és biztonságban érzi magát. De óvatosan csináld, ne fojtogasd!
2009. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem régebben több vad kiscicám is volt. Őket úgy édesgettem magukhoz, hogy játszottam velük. Egy cérna végére kötöztem egy kis papírfecnit és azt húzgáltam. Először csak óvatosan, finom mozdulatokkal. Aztán ahogy belemerült a játékba, egyre közelebb húztam magamhoz, a cica a végén már körülöttem futkározott, majd leültem, és ráhúztam a papírt a combomra, az ölembe... Akkor már csak nagyon lassan ide-oda mozgattam a papírt és közben megszaglásztattam vele a kezem és óvatosan simogattam. Ez szinte mindnél bejött.

Meg a kedvenc száraz kajáját vagy bármilyen kaját amit szeret, próbáld odaadni neki kézből. és igyekezz elkerülni a hirtelen mozdulatokat.


Sok sikert. :)

2009. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Egyszerű a megoldás, vegyél kutyát.

Most fognak 0%ra pontozni 500an a macskaimádók, de egyszerűen számomra semmi se szól a macskák mellett, aranyosak, az igaz, de a kutya is az, nagyon is, és annak vannak belső értékei. A macska csak addig szereti a gazdáját amíg ételt kap tőle, miközben a kutya bármikor az életét is áldozná egy szerető gazdiért. A macska fekszik a sarokban és semmit se csinál, eközben a legtöbb kutyafajta remek házőrző. Nekem pl. pulim van, házőrzésben nem jeleskedik, de nagyon szorgosan vigyáz mindenre, amikor pl nyulam volt, sokat játszottak együtt, egyszer pedig a nyúl kiszökött és beesett a patakba, a kutyám pedig aki nagyon fél a víztől, gondolkodás nélkük utánaugrott és a szájában hozta vissza. Ugyanezt megcsinálta egy kispulival is, de ő sajnos már nincs velünk (nem így múlt ki, ami azt illeti nem is tudom mi van vele, de nem részletezem itt). A macska leginkább helyhez szokik, a kutya pedig vakon követi a gazdáját akárhova. A kutyával sokkal jobban lehet játszani mint egy macskával. Őszintén megmondom, szerintem azért szereti mindenki a macskákat mert sokkal kevesebbet kell törődni velük (most jönnek majd a felbőszült válaszolók, hogy méééghogy keveset, mindennap fésülöm a szőrét és simogatom a mancsocskáját... nem ilyen gondoskodásról beszélek). Mindenesetre meg lehet próbálni meggyőzni az ellenkezőjéről, de szerintem nincs semmi az ég világon ami a macskák mellett szólna. Egyébként még a végéhez hozzáfűzöm, hogy egy kutya leginkább kölykeiként tekint az emberekre, ezért ilyen önfeláldozó, és még egy elhanyagolt, kiéheztetett kutyában is bennevan minden amit fent leírtam, arról nem is beszélek - pedig van róla tapasztalatom -, hogy egy országút szélén talált kutya pl. mennyire felfoghatatlanul hálás tud lenni az embereknek. Ezzel szemben a macska inkább mint rabszolgáira tekint az emberekre.... :)

2009. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak: nem pontoztalak le, te kutyapárti vagy, ezzel semmi baj nincs. De a kérdés egy macskáról szól, úgyhogy itt nincs értelme bármiféle összehasonlításnak. A kérdezőnek cicája van, és nem arra kíváncsi, hogy mennyivel jobb egy kutya.
2009. júl. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kutyapárti gazdinak írom. :) Nekünk van cica is és kutya is. A régi maccsunk nagyon miss volt, nem lehetett megsimogatni ha mi akartuk, ha enni kapott nem evett addig amig végig nem simogattuk a hátát és azt nem mondtuk, hogy jóétvágyat!!! szóval kész egyéniség volt. Kertes házban laktunk, de el kellett költözni. Ugye azt hallottuk, hogy a macska házhoz szokik nem emberhez, ezért ráhagytuk a szomszéd nénire, ahol jól érezhette magát, mert naphosszat ott egerészett, majd aludt is, tehát a második otthona volt. Már majdnem egy hónapja itt laktunk ahol most, kimentünk a régi házhoz, hogy a cicának vigyünk enni. Meglátott minket, rohant az ajtóhoz ahol be szoktuk engedni és keservesen sírt. Anyukámmal egymásra néztünk, nem mondtunk semmit, betettük a kocsiba és hoztuk ide. Az utat is jól tűrte, itt se volt neki annyira idegen. Mondták, hogy 1-2 hétig ne engedjük ki, hogy megszokja a helyet, azonban a 3. nap kiszökött. Feltérképezte a környéket, majd éjjel hazajött. Onnantól kezdve nem kellett bezárni sem. Vadászat után mindig hazajött. Ma már nem él, meghalt, valaki megmérgezte. :(

Az új cica egy hófehér süket jószág, szintén nem menne el, nagyon ragaszkodik hozzánk, olyan mint egy kutya. Elvégre pici korától egy kutyával van összezárva. Ha meglát egy idegen macskát, elkergeti, de eszébe nem jutna elkóborolni.

Tehát nem értek egyet vele, hogy a macska nem olyan "jó" mint a kutya. Viszont nem pontozlak le, elolvastam a véleményedet, én meg reagáltam rá. :)

2009. júl. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A te macskáid akkor valószínűleg a jobbfajtából valóak, sajnos tapasztalatból mondom, hogy nem ez az általános viselkedés :) Sajnálom, hogy az első meghalt, az én kutyámat is mérgezték már meg, de még meg lehetett menteni, ha egy nappal később megyünk vele orvoshoz akkor vége
2009. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!