Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi időt bír ki egy macska...

Mennyi időt bír ki egy macska tök egyedül?

Figyelt kérdés
Akár napokat is,ha kaja-ital van neki odakészítve,és kb.25 négyzetméteren mászkálhat?Szeretnék macsekot,de nincs senkim,akire hagyhatnám,ha nem vagyok otthon.
2012. szept. 4. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

sajnos nekem is így volt, de napok alatt a kikészített ital-kaja megromlik,és úgy már nem eszi meg,vagy pedig egyszerre megeszi mindet mikor kirakod,majd beteg lesz.

sokan azt hiszik a macskák elvannak egyedül, de nekik is szükségük van arra,hogy lássák a gazdájukat minden nap.

ha mégis így bevállalod, a cica elszökhet vagy megbolondulhat ha sokáig egyedül van:(

2012. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kibírja . Ha sok víz van kikészítve, és ha mondjuk egy száraz eledel van kibontva neki.
2012. szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze, akár napokat is.

De gondolj bele, ha szobatisztára van nevelve, akkor először megpróbál valahogy kijutni a lakásból, amikor a szükség rájön. Ezek alatt ha az ajtó nem nyílik, megpróbál az ablakon kijutni = függönynek annyi.

Másrészt kérdés, hogy utána hol végzi el, lehet hogy a fotelban, vagy befészkeli magát valamelyik szekrénybe, stb.

Belegondoltál, napokra egyedül hagyni egy jószágot a lakásban????

2012. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tegyél ki száraz kaját, sok vizet, tiszta almot és 2-3 napig simán el lesz. Más kérdés, hogy minket pl. a cicánk megbüntet, ha 1-2 napig nem megyünk haza (pl. elutazunk pihenni valahova), mert akkor nem az alomba kakil, hanem mellé. Nagyon a szívükre tudják ám venni, ha egyedül vannak!
2012. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát kibírja de sok kaja víz legyen előtte.Lehet kapni vízcsapra ilyen időzítő kapcsolót amit beállíthatsz mikor kapcsoljon be és akkor csurog egy kis víz belőle egy ideig ha szokott csapból inni a cicád.Bár kicsit megzakkanhat bezárva egyedül.Nekünk kinti cicáink vannak így más tészta hogy jól elvannak gazdi nélkül is mert ott a többi cica meg vadásznak ha nagyon éhesek,vagy lopnak a szomszédtól.Lehet haragudni fog rád egy ideig utána.
2012. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szobatisztaságot mi úgy oldottunk meg amikor a kinti cicát be kellett vinni, hogy egy lavorba tettünk homokot és bele is ment. Annak nagy az oldala szóval a homokot sem tudja kikotorni. De a kérdésre a válasz szerintem ne hagyd egyedül. Nekünk a kinti cicáknak véletlenül kint hagytuk a tápot és megették az egész csomaggal mondjuk nem annyira sok volt benne, de ki is hányták. Nagyobb bajuk nem volt, de akkor is nem hiszem, hogy jót tesz és a gazdáját látni kell neki is. Amúgy meg te akarsz macskát és nem más szóval akkor vállalj állatot ha tudsz róla megfelelően gondoskodni.


17/L

2012. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ccsak én értelmezem úgy a kérdést, hogy még nincs cicád?

mert nem a 25m2vel van a legnagyobb baj , hanem napokig egyedül hagyni.. én erre nem lennék képes, főleg rendszeresen.

ha még nincs cicád, várj egy kicsit vele, hátha tudsz jobb körülményeket nyújtani.. én 12 évet vártam a kertes házra, és összejött.

ha rosszul értettem a kérdést, akkor bocsi

2012. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha évente egyszer egyedül hagyod 2 vagy 3 napra, ellátod rengeteg vizzel (több tálban kirakva) illetve tiszta alommal, és száraz táppal akkor nem lesz semmi baja. Kicsit zokon veszi, hogy egyedül hagyták, de hamar "megbocsájt".

Viszont egy állat sem szeret rendszeresen egyedül lenni. Persze ha csak napközben van egyedül, és reggel és este eleget foglalkozol vele, akkor jól el van 25 négyzetméteren is a cica.

2012. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez tart vissza,hogy amíg dolgozom,egyedül lenne.Mivel senkim nincs,gyakran utazom el a hétvégére,hogy ne otthon melankóliázzak,és akkor is magára kéne hagynom a macskoszt.Ezért még nincs,de már évek óta szeretnék.
2012. szept. 4. 20:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Szóval a helyedben nem tenném:

- nemcsak azért mert ezek szerint nem tudsz neki megfelelő körülményeket teremteni

- hanem mert még nem láttál egy olyan lakást, amit a macska egy ilyen esetben "rendbe tud tenni". Egyrészt amikor unalmában aggatja a körmeit természetesen a legújabb bútorkárpiton. Másrészt a frissen festett ajtót kaparja meg, amikor ki szeretne menni.

Utána keresi a legmegfelelőbb fekhelyet magának, és majd megtalálja az ágyneműdet, stb. stb.

Ne csak a saját vágyaidat nézd, nézd az ő igényeit is!

2012. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!