Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macskákat miért nem...

Kóbor macskákat miért nem fogják be mint a kóbor kutyákat?

Figyelt kérdés
rengetek kóbor macskát látok az utcán és egyszerűen nem értem miért...
2012. szept. 4. 21:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/153 A kérdező kommentje:

hát ha lenne rajtuk nyakörv nyilván nem fognák be nem ?

ez logikus.

2012. szept. 5. 18:57
 32/153 anonim ***** válasza:
81%
kérdező,állítsd le magad,ennyi rosszindulatot sem láttam még emberben
2012. szept. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/153 anonim ***** válasza:
95%

Én Budapesten egy nagy lakóház tömb-ben lakom ahol van 15 lépcsőház is és nagyon nagy udvar. Itt is laknak kóbor macskák, kb olyan 10 darab. Páran a lakók közül rendszeresen etetjük őket, hozzánk odajönnek. Összedobtunk egy kis pénzt és elvittük az összeset ivartalanítani, így nem gyarapszik drasztikusan a kolónia, azt a 10 macskát pedig mi lakók eltartjuk. Ha egy-egy új macska keveredik közéjük akkor azokat is elvisszük ivartalanítani.

A környéken amúgy is sok macska van, sokan szeretik őket és etetik, senkit nem zavarnak...

2012. szept. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/153 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező mégegyszer kérdezem: és ha épp lesett róla mondjuk a nyakörv? Akkor hupsz kinyírták a macskám így jártam? Vagy rakjam rá olyan szorosan hogy az első kerítésre felakassza magát ha beakad?
2012. szept. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/153 anonim ***** válasza:
77%
a kérdezőt kéne felakasztani,biztos sok cicó életét vette el ez a jöttment alak,a pokolba vele minél hamarabb
2012. szept. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/153 anonim ***** válasza:
90%
Mert a nyakörves kóbor kutyákat szerinted majd hagyják az utcán mászkálni? A legtöbb helyem azokat is kérdés nélkül altatják el.. annyira tájékozatlan vagy!
2012. szept. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/153 anonim ***** válasza:
94%
Ja igen, és a kóbor macskákat nem fogja be senki, maximum lakott területen kívül lelövik őket a vadászok hogy a védett madarakat ne irtsák ki.
2012. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/153 anonim ***** válasza:
94%
Inkább a szaporulatot lehetne féken tartani azzal, hogy pl: az ilyen kedves nénikék nem etetik őket halomra, vagy időnkénti ivartalanítási akcióval. (Most olvastam neten, hogy valamelyik nagyvárosba havonta egyszer ingyenes ivartalanítási nap van.) Nyakörv? Felnőtt kóbor cicát fogadtam be és ő nem tudja elviselni. Ezenkívül pár hónapja fejtettem le a szomszéd macsekját a kerítésről. Csórinak beakadt a nyakörve és majdnem megfulladt.
2012. szept. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/153 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó! A nyakörv hasznos dolog, csak szoktatni kell hozzá a macskát. Olyat kell venni ami magától leoldódik ha beleakad valamibe, hogy ne okozzon sérülést a macskának. Kinti macskánál fontos szerintem hogy legyen rajta nyakörv, a mieinken is van, címtartó kapszulával, amiben benne van a címünk és a telefonszámunk, ha a macska elkóborolna akkor vissza tudják nekünk juttatni. Nem volt még szerencsére ilyenre példa, de sajnos előfordulhat.
2012. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/153 anonim ***** válasza:
80%
Egy macskám majdnem a szuperbiztonságos gumis nyakörvben fulladt meg... no comment. Ami pedig könnyen oldódik, azt le is szedi magáról.
2012. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!