Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mi a jobb neki?

Szerintetek mi a jobb neki?

Figyelt kérdés

Cicámat ma műtötték, eltávolították a hímvesszőjét. Katéter van benne, ezért folyamatosan folyik belőle a véres pisi. A doki azt javasolta zárjam be a fürdőszobába, most ott is van. Természetesen legalább 10 percenként ránézek. Viszont ott sír, nagyon ki akar jönni. Így sajnos nem engedhetem be a szobába, mert a fürdőszoba is nagyon büdös, és úgy néz ki mint egy mészárszék a véres pisitől.


Szerintetek mi a jobb neki? Ha otthagyom, vagy ha beteszem a szállítódobozába, és behozom a szobába, hogy legalább velem legyen? Melyik megoldás okozhatja a kevesebb stresszt számára?


2012. szept. 7. 21:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Húú, ez jó kérdés. Én nem bírnám hallgatni, ahogy sír. :(

Szerintem egy kicsit mindenképp vidd be a szobába valahogy és kicsit nyugtasd meg..simogasd. nincs jobb ötletem. :(

2012. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele kint aludni a fürdőben? Megágyazol magadnak a közelébe, aztán ott vagy vele és nem sír. Oké, kényelmetlen meg büdös, de egy éjszakát csak kibírnál így, pláne h hnap nincs suli sem, hogy kelni kelljen. Különben szerintem folyamatosan nyávogni fog a figyelemért.
2012. szept. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem kell olyan sűrűn ránézned. Akkor abba fogja hagyni a sírást valószínűleg.Így azt hiszi minden alkalommal, most kiengeded.
2012. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Vagy tedd a szállítódobozt be a szobába, tedd magadhoz közeli helyre, mondjuk ágy mellé egy fotelba, hogy néha meg tudd simogatni. A fotelra tegyél régi rongyokat amiért nem kár, nem tudom mennyire piszkol.
2012. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hu, nagyon durván piszkol. Néhány nappal ezelőtt is meg volt katéterezve, akkor kint hagytam, mindent letakartam, de kb 2 óra elteltével már le sem tudtam ülni sehova, mert minden de minden cicapisis volt. Most ráadásul még véres is.


Azt nem merem megtenni hogy nem nézek rá. Ha hallom hogy mozgolódik, akkor azért megyek be hozzá, hogy nincs e baja, ha csöndben van, akkor azért hogy él e még... :(


Szerintetek megpróbáljam kihozni dobozban, és ha nem válik be visszaviszem, vagy azzal csak felzaklatom? Vagy hagyjam inkább békén szegényt, és akkor elfogadja a helyzetet? Mert ez elég jó ötletnek tűnik, de tényleg nagyon nehéz megállni, hogy ne menjek be hozzá.

Szenved, látványosan fájdalmai vannak. :(

2012. szept. 7. 22:15
 6/20 A kérdező kommentje:
Bent aludni nem tudok, nagyon pici a fürdőszoba. És én már nem sulis vagyok, és reggel dolgozni megyek, bár ez a legkevesebb. Ráadásul egy egylégterű lakás, csak a fürdőszoba zárható, szóval nagyobb helységbe sem tudom tenni.
2012. szept. 7. 22:17
 7/20 anonim ***** válasza:

Hozd ki egy kicsit, majd tedd vissza, talán akkor megnyugszik kicsit.

Majd ha visszatetted és elhallgat, ne nyiss rá, lehet, hogy sikerült elszundikálnia, ha ránézel, újra felébred.

2012. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk már azt sem tudom hogy tegyem be a dobozba. Annyira fáj neki a műtét helye, hogy alig merek hozzányúlni, mert visít. Magától meg nem fog belemenni.

Jajj szegény cica, annyira borzalmas hogy így szenved, és én nem tudok mit tenni érte. :(


Amúgy most épp nem sír, nyugiban van, és alig bírom ki hogy ne menjek be hozzá ellenőrizni. Mi van ha baja van, én meg nem vagyok ott hogy segítsek? :(

2012. szept. 7. 22:26
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire súlyos az állapota, mit mondott az orvos? Lehet valami baja most? Vagy meggyógyul, csak fájni fog neki?

Ha nem várható komolyabb baj, akkor hagyjad mára, ha csendben van, lehet, hogy a mozgolódás is fáj neki, ha ránézel, akkor megmozdul.

2012. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. :/ A dobozosat ne próbáld meg, csak felzaklatod vele, hidd el ugyanúgy fog nyávogni, plusz a szállítót pici és hamar tavacska lenne belőle, ha ennyire sokat pisil. Szerintem is hagyd inkább, bár tudom milyen, ha nem tudod, hogy mi van vele. Legjobb lenne kamera, de gondolom az nem megoldható. Legfeljebb egy laptopot berakhatsz neki és pl. gmail videócsevegésen nézed egy másik gépen, ha van egyáltalán.

A fürdőszoba legyen macskabiztos, tehát ne tudjon leverni semmit és akkor tuti minden rendben lesz, ha a műtét mellé nem jár szívroham vagy nem tudom. Ha nyávog ránézhetsz, de akkor megszokja, hogy nyávogás egyenlő a gazdi jövetelével. Nálunk is ez volt, a kiscicám folyamatosan az ablak alatt ül és nyikorog. (kinti cica) Pedig itt a tesója plusz 3 cica. Reggel is nyávogással kezdi a napot, hogy ő bizony éhes, pedig mindig ugyanakkor kapnak. A másik 4 macsek tudja az időpontot...

2012. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!