Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám a minap békésen...

A macskám a minap békésen aludt, csönd volt az egész házban, és hirtelen felpattant nézett egy pontot és fújt, nyávogott, odakapott stb. Ez mitől van? Szellemet látott?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pókot vagy szöcskét. A macskák nem kergetnek szellemet, annál lustábbak.
2012. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Viszont rosszat álmodni szoktak!

Sőt, volt olyan is, hogy aludt, és közben úgy nyalta a szája-szélét, mintha a világ legfinomabb falatjait enné. :))))

2012. szept. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az én cicám is sokszor álmodik rosszat, jót álmodni még nem is láttam :| Pókot lehet, bár próbáltam én is megnézni hogy mit néz, semmi nem volt sehol, szöcske meg csak nincs a szobámban :D
2012. szept. 9. 19:04
 4/5 Lazorinda válasza:
lehet hogy valami más állatnak a szagát érezte vagy pedig képzelődött...
2012. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kataklizma válasza:
A macska időnként félálomban pihen, ehhez általában a lábait behajlítva lekuporodik, ill. lefekszik, szemeit behunyja, füleit előre vagy a zajok irányába fordítja. A félálomban töltött idő végén rendszerint alvó pózt vesz fel (például összegömbölyödik), majd elalszik. Az alvási folyamat az emlősökéhez és a madarakéhoz hasonlóan zajlik. A felszínes alvást felváltó mélyalvási szakaszban az izmok ellazulnak és bekövetkezik a REM-fázis vagy álomfázis, mely során az agyi aktivitást jelző EEG jelek hasonlítanak az ébrenlétnél megfigyelhetőekre. Ezt az időszakot a gyors szemmozgás mellett a bőr és az izomzat rángatózása is jelezheti. A mintegy 6-7 perces mélyalvási szakaszt körülbelül 20-30 perces felszínes alvás követi, melynek végén a macska néha felébred és testhelyzetét megváltoztatva újra elalszik. Az alvó állat számára a zaj vagy egyéb zavaró körülmény hatására történő hirtelen felébredés stresszt okoz, amely hosszú távon, gyakran megismétlődve pszichikai rendellenességet, betegséget is eredményezhet. De az állatoknál is jelentkezhetnek különböző alvási rendellenességek.
2012. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!