Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 hónapos macskám több km-en...

5 hónapos macskám több km-en keresztül kísért. Hazatalál?

Figyelt kérdés
Biciklivel mentünk oviba, munkahelyre reggel. A macsekot sehogy sem tudtuk lerázni, hazazavarni (hessegettem, megdobáltam, kiabáltam vele, fogtam és jól eldobtam) vagy 3 km-en keresztül jött és jött utánunk. Két forgalmas úton is átjött. Aggódom érte, hogy hazatalál-e. Most hol van? És ha hazatalál-e mit csinálok, ha ugyanez lesz holnap és holnapután is?
2012. szept. 10. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Persze! Kedves Anyuka! Mert gondolom, hogy nem te vagy az, aki az oviba ment, hanem te vagy, aki a munkahelyre!


Hát azért ennél több eszednek kellene lennie!

Egy 5 hónapos kismacskáról azt gondolod, hogy majd abból megérti, hogy haza kell neki menni, ha megdobálod, és felveszed és eldobod, meg kiabálsz vele, stb.

Amíg nem volt ovi, addig kellett volna elérned nála, hogy ne legyen állandóan a a gyermeked sarkában. Nem igaz, hogy addig ezt nem vetted észre! Szoktathattad volna ahhoz, hogy nem lehet a gyermekeddel minden percben együtt!

2012. szept. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De okos vagy te. Még jó, hogy egy szavad sem igaz. EGyrészt végig volt ovi (mivel nekem végig volt munka). Másrészt a macsek egyáltalán nem volt a gyerekem sarkában. Sőt mivel nem tud szépen bánni vele, ezért inkább menekül előle és jobban kötődik hozzám.

Minden nap eddig kikisért minket a kapuig és amikor hazaértünk ott várt ránk a kapuban. Ma meg már az utca végén vettem észre, hogy ott jön mögöttünk még mindig...

2012. szept. 10. 12:22
 3/10 nadyeszti ***** válasza:
zárd be a cicát arra az időre, míg elvagy, mert baja eshet, és még el is lophatják.
2012. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezen gondolkodok én is. De ha meg bezárom, hogy szoktatom később ki a házból?
2012. szept. 10. 12:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha még most sincs otthon reggel óta, akkor nem biztos, hogy haza talál egyedül. Menj végig azon az útvonalon amerre jártatok és hívogasd. Egyébként én ezt úgy oldottam meg, hogy mindig akkor kapott enni, mikor elindultam otthonról és amíg el volt foglalva az evéssel addig gyorsan elmentem. Most már erre sincs szükség, nem jön utánam.


Remélem meglesz a cica!!! Majd írj, hogy meglett-e!

2012. szept. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

hát egy felnőttnek több esze is lehetne....


nekem kettő cicám is van, pont emiatt mindig a sarkamban vannak, ha kint vagyok mindenhova követnek, de ebből kifolyólag mikor elmegyek otthonról a lakásban hagyom őket, vagy a pincében. Attól függ, hogy neki hol van kedve lenni.


De miért félnél attól, hogy beszokik a házba egy nap után vagy több? egyszerűen kirakod ha otthon vagy és kész.


Ennyi erővel ezt is teheted, vagy ha nem boldogulsz vele dobd ki. Abban már jártass vagy

2012. szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vicuska87 ***** válasza:
81%

Nyugodtan töröltesd az üzenetem!


De ez a mondat sajnos nekem felháborító!

Idézem: 'kiabáltam vele, fogtam és jól eldobtam'


Na te vagy az akinek nem való állat!

2012. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ahelyett, hogy megismétlitek többedszer az ostobaságaitokat, inkább megoldást mondtatok volna. Azt nem tettétek, tehát volt értelme ide írni?

Mert adott egy probléma. Az állat követ. Te hogyan oldod meg, hogy ne kövessen, menjen haza? Leülsz és elkezded pátyolgatni, abból tudni fogja?

Nem. Durván bánsz vele és minden módon megpróbálod hazazavarni...


Egyébként meglett a cica. Ott várt ránk félúton, ahol reggel lemaradt. Ma reggel pedig ott maradt a kapuban.


Elárulom egyébként az ide irogató arrogáns állítólagos állatbarátoknak, hogy jelenleg 41 állatot tartok otthon (nyulat, kecskét, szárnyast, kutyát, macskát). Ennyiről gondoskodok nap, mint nap.

Ezerszer többet teszek értük, mint ti!

2012. szept. 11. 08:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban volt egy kandúrunk, Oszkár. Amikor anyukám oviba vitt, minden reggel elkísért bennünket egy darabon, és minden délután ott is várt minket (persze nem ült ott egész nap :) ).

13 évig élt, aztán egyszer végleg elaludt napozás közben. Nagyon stramm macska volt, a környék kutyái rettegtek tőle...

Ez most csak úgy eszembe jutott a macskakíséretről. :)

2012. szept. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én cicám is szokott követni engem... de már több, mint 2 hete eltűnt :(((
2013. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!