Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cica fésülés?

Perzsa cica fésülés?

Figyelt kérdés
Van egy kb 8 hónapos perzsa cicám, és nem mindig engedi h fésüljem. Néha mikor veszem a fésűt és elkezdem őt fésülni, megkarmol, megharap, de nem erősen, csak mintha tudatná hogy "haggyál már b+" :D Ha eszik és az közbe fésülöm akkor tűri. Csak az a gond hogy mindenütt szőr van a lakásban, a fekete ruháimon nagyon meglátni. Viszonylag sokat fésülöm, naponta akár 3x.. ha kajázik mindig odamegyek a fésűvel és fésülgetem. de hiába, mert akkor is szőrös minden. miért van ez?
2012. szept. 10. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Szőrszedő kesztyűt próbáltad már?Azt még haraphatja is akkor a hasáról is lesimogathatod a szőrt.
2012. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyesmire gondoltam.

2012. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát madaras teszkóban multkor vettem ilyen kézre ráhúzható lila valamit, állítólag kutyáknak való de szerintem cicáknak is jó.. nem igen szoktam vele fésülni de majd megpróbálom.. olyan cucc h mind a két felén vannak ilyen sörték vagy minek nevezzem, egyik felén sűrűbben másikon ritkábban. kocka alakú és lila szinű.. ezzel megoldhatom?
2012. szept. 10. 22:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet jó lesz ki kell próbálni.Bár a perzsa macskának elég hosszú a szőre lehet nagyon húzni fogja és kellemetlen lesz neki.Jobb állatboltokban van kifejezetten hosszú szőrű macskáknak való kesztyű.Ha nem válik be ez akkor próbálj meg beszerezni egyet bár kicsit drágább mint a multis cucc.
2012. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
oksa köszi a segítséget!
2012. szept. 10. 23:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Okés a fésülés,de lehet nem alaposan csinálod.Első lépésként fejtől farok irányában ritka fogú fésűvel majd sűrűbb fogazatúval majd faroktól visszafelé ugyanez.Aztán öledbe fekteted és a hasán is főleg a lábak közt hisz ott csomósodik nagyon nekik.Havonta egy fürdés/szárítás se ár hisz akkor is sok elhalt szőr kijön.

Másodszor pedig a takarítás:porszívó,szőrleszedő henger a ruhákra és soha nem mosd ki gépben a szőrös ruhát.


Ha van macska akkor szőr is mindig lesz csak ki kell alakítani egy rutint :)

2012. szept. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem is volt perzsa cicám,ismerős ez a minden ruhán szőr:) a Szőrhenger nálunk ereklyének számított.

Hülye voltam,meg gyerek,mert ráhagytam én a macskára hogy najó ha nem szereted ha fésüllek akkor nem. Aztán ennek meglett az eredménye,csupa filc lett mindig és vihettem altatásba nyiratni..

Legjobb ha ketten csináljátok ezt a procedúrát hiába nem szereti a cica. Valaki fogja le a fejét,míg te bontod.

Vegyél filcbontó fésűt azzal szépen ki tudod bontani és egy normális sűrű fogazatú kefét is.

Amit még nagyon ajánlok bár picit drága,és amikor nekem volt cicám nem is volt még ilyen,az a furminátor.

Egy S-es méret elég a cicádnak,csak végighuzogatod vele és rengeteg elhalt szőrt kiszed,a vedlés/szőrhullás 80%-ban megszűnik. 5-6 ezer ft de érdemes beruházni rá. Vaterán láttam olcsóbban is,próbáld ki!

2012. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem,ha naponta fésülöd akkor olyan nincs,hogy csomó van a cicában.Másrészt ezért kell jóhelyről cicát venni,mert ők nevelve vannak és szépen tudják,hogy a fésülés egy szükséges rossz :) A furminátor meg nem a legjobb a perzsákra.
2012. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ezt a furminátort talán megpróbálom de előtte körülnézek neten. ám ez a szőreltávolító henger vagy mi ez hogy müködik és hol lehet venni?
2012. szept. 11. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:

ez nem a cicára való ez a ruhákra:))


[link]


ezzel indult a reggeleim mikor perzsám volt. Ezzel csak végiggörgeted a ruhádat és leszedi a szőrt róla.

Furminátor okosan használva tényleg jó hosszú szőrre is,nem csak terrier szőrre.

2012. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!