Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica etetési dilemma?

Cica etetési dilemma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most jöttem az állatorvostól, az egyik cicámat vittem oltásra, és mondta a doki, hogy jó lenne kicsit lefogyasztani, mert van rajta felesleg. Mondta, hogy van erre táp, ami nagyon jó és 2-3 hónap alatt fogyaszt (tehát nem gyorsan, így nem viseli meg a szervezetét). Viszont ehhez csak azt kellene ennie.


Én jelenleg úgy etetem őket, hogy reggel és este konzervet kapnak és napközben kint van nekik a száraz (royal canin). Úgy gondoltam eddig, hogy nekik sem jó, ha folyton ugyanazt és csak szárazat esznek, szerettem volna változatossá tenni nekik az étrendjüket. De az orvos azt mondta, hogy a konzerv kaják olyanok, mint nekünk a mekis kaja. Igaz, hogy 80%-a víz, de ami benne van, az rossz minőségű.


Úgyhogy most azt kellene csinálni, hogy csak azt a tápot kapja az a cicám. Viszont pont ő az, aki nagyon szereti a konzervet, minden reggel és este nagyon várja. És most tudom, hogy meg fog érte szakadni a szívem, hogy nem adhatok neki. Persze tudom azt is, hogy Neki így lenne a jó, mert ez az egészséges. Most igazából csak azért írtam ide, hogy hátha van itt olyan, aki szintén csak jó minőségű szárazzal eteti a cicáját, semmi mással és az megnyugtathatna, hogy a cicája nem hiányol mást...



2012. szept. 13. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is több cicám van és csak jó minőségű szárazat kapnak illetve húst vagy szintúgy jó minőségű konzervet,de ez csak heti 1-2 alkalom.Van kövér cicám akinél javasolták a fogyókúrát,de nem akarom őt emiatt különzárni,hogy külön egyen,főleg mert nálunk is egésznap van száraztáp.A másik meg,hogy az én cicám már kölyökként is husis volt és semmi hátránya nincs.Plusz nálunk télire szenek fel +súlyt nyáron pedig ledobják :)
2012. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Megrövidíti a túlsúly az életüket, éppen úgy, mint nálunk, embereknél is. Az enyém is jókedvű, sokat rohangál meg minden, de ettől még nem jó, hogy rajta van + 1 kg.

Milyen márkájú a jobb minőségű konzerv?

2012. szept. 13. 11:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én perzsám meg hízni nem tud, pedig semmi sem indokolná (valószínű ilyen fajta). 4 és fél éves. Egész nap előtte van a Royal Canin száraztáp, és egy héten 2x (!) kap csak Royal Canin konzervet. Nem hiányolja, a száraztáp bőven elég neki. A konzerv épphogy csak "jutalomfalat".
2012. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vicuska87 ***** válasza:

Nálunk 2 cica van. Egésznap előttük van a royal canin száraz.

Reggel kapnak egy teáskanálnyi Schesir konzervet (prémium).

Egyik sincs elhízva, a nagy 27 hónapos és 4.5 kg, a kicsi 6.5 hónapos, és 2.2 kg.

2012. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Maxitabi ***** válasza:

Feltétlenül jó minőségű konzerv, vagy színhús legyen, de szerintem csak csökkentsd az adagját -nem hiszek a light és hasonló tápokban...

Inkább gabonamentes legyen nekik a száraz, az szépen szálkásít, mert nincs benne felesleges szénhidrát.. (Tőlünk nyugatra megkövezik azt a macskatulajdonost, aki száraztáppal etet, mert nem jó!! A cicák a kajával veszik magukhoz a szükséges nedvességet, keveset isznak alapból, ezért nem jó a csak száraz!!!! Elvileg csak konzervet "szabadna" adni nekik!!!)

Jó konzerv/tasakos: shesir,applaws, miamor, landfleisch, grau, porta 21

Tilos benne: gabona, kukorica, cukor (fruktóz,karamell, répaszelet stb )és állati melléktermék, színezék, ízfokozó és mesterséges adalékanyagok -E-k.

(az aldis shah konzerv egy kicsit gyengébb csak-60% hús, az is mehet, ha nincs cukor és gabona benne-nem emlékszem..)

2012. szept. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét cicám húgyköves, ezért csak gyógytápot ehetnek, abból is csak szárazat kapnak.

Eleinte még ment a hiszti a nedves tápért, de kb egy hét múlva már megszokták és nem hisztiztek. :)

2012. szept. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!