Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rühes a cicám! Mit tegyek?...

Rühes a cicám! Mit tegyek? Nagyon szeretem már 1,5 éve él velem és nagyon közel került hozzám.

Figyelt kérdés
3-4 napja rühes a cicám. Nagyon vakargatja magát és a szőrt a fejecskéjéről teljesen leszedte! Elvittük az állatorvoshoz, felírt 1-2 krémet és azzal bekentük. (Kertes házban lakunk és a szüleim nem engedik be a lakásba főleg most hogy rühes szerintem pedig szüksége volna rá.. Legalább egy nagyon kis zárt helyiségbe. kb: 2 hete született egy kiscicája és nagyon valószínű akkor hogy majd később az is elfogja kapni. Félek! Az egyetlen kincsem a kiscicám! Nagyon szeretem és próbálok mindent megtenni érte! :(

2012. szept. 14. 18:27
1 2 3 4
 31/31 anonim válasza:
Csak az ítélkezőknek: a mi cicánk ivartalanítva van, 3 havonta féregtelenítve, bolhátlanítva, jó minőségű cicaeledelt eszik, állatorvos is látja félévente, évente, szeretjük, gondoskodunk róla ---- és mégis rühös lett. Az állatorvos azt mondta, hogy elkaphatta egy kóbor macsektól, ami a kertünkben járt, akár egértől, pocoktól, süntől. Nem kell trehánynak lenni ahhoz, hogy ilyen betegséget elkapjon a cicánk. "Megnyugtatásul": a neten olvasható infók szerint az emberrühöt (amely nem azonos az macskarühhel), elkaphatják teljesen átlagos, tiszta, jómódú emberek közlekedési eszközön, kukaürítés közben, köztéri padon, akárhol (állítólag gyakori Budapesten a hajléktalanok körében). Szóüval mielőtt ítélkezünk valaki felett, talán informálódjunk. Sajnálom a cicusokat.
2013. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!