Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lázas lehet vagy nem?

Lázas lehet vagy nem?

Figyelt kérdés

Honnan tudjam hogy lázas-e a macskám? Száraz az orra és langyos már napok óta. Ebből gondolom, de semmi más jele nincs. Eszik rendesen, játszik, ugrál.

És mit adhatok neki ha lázas?


2009. júl. 31. 00:30
 1/4 bibi05 ***** válasza:
Hát erre nem tudok mástmondani csak annyit hogy talán megmérhetnéd a hőjét de szerintem ha lázas lenne akkor nem enne nem játszana ha nagyon izgulsz szerintemmérdd meg valahogy:) vagy vidd inkább állatorvoshoz.
2009. júl. 31. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia, állatorvos ugyan nem vagyok, de az én macskám volt már lázas. Annak a tünetei ezek voltak: feküdt egész nap, nem evett nem ivott és ha megmozdítottam, pl lábra akartam állítani merev görcse lett, vagyis mondjuk fekvő helyzetből picit megemeltem, akkor megmeredt a lába és úgy maradt.

Az én macskámnak valamilyen mérgezése volt (sima házimacska). Az állatorvos azt mondta, hogy mérjük meg a hőjét (a fenekébe kell dugni a lázmérőt) és ha lázas adjunk neki Algopyrint.

Ezek csak az én tapasztalataim, gondoltam megosztom veled. Ha úgy látod, hogy valami még sem stimmel a macskáddal vidd el az orvoshoz, ne várj vele!

2009. júl. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak mindíg száraz és langyos a nózija, mégsincs láza. De ha emellett más tüneteket is produkálna, nem ártana orvossal megnézetni.
2009. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha eszik és iszik, és van kedve akkor nem lehet lázas. Az sem baj, ha száraz az orra. Talán ezt a nagy meleget így tolerálja. Szerintem semmi baja, de ha nyugtalan vagy, inkább vidd el dokihoz.
2009. aug. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!