Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, nem bírom tovább!...

Segítség, nem bírom tovább! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyóssal lakunk együtt egy nagy házban. Van neki egy macskája, már 20 éves, öreg már, rég az örök vadászmezőkön a helye. Nem vagyok a macskák ellen, minden állatot szeretek, de ezt már nem bírom tovább, megfolytom azt a dögöt. Valószínű a korából adódik, hogy a megett kaját folyton kihányja, folyton mindent összepisil, összekakil. De a wc-zést mért nem az alomban intézi? A hányást még megbocsátja az ember, mert nem tudhatod hol jön rád. Folyton az alom mellé csinál, undorító, bűzös az egész, több liter domestos fogy egy héten. Ma már az én ajtóm elé csinált, erre még nem volt példa. Úgy hallottam ma hogy ha citromolajat kenek a padlóra akkor oda nem fog csinálni a macska, igaz ez? Naponta legalább 10x alkalommal van pisi, kaki, hányás a házban, felfordul az ember gyomra. És van egy 3,5 hónapos babám, aki egyszer mászni fog, hogy fogom így engedni ezt neki? A végén elkap vmi betegséget. Mit csináljak a macskával? (Hozzám a lakásba nem jöhet be egyáltalán, még csak az kéne)
2009. júl. 31. 10:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
35%

Megértelek!

Először is elkéne vinni dokihoz a szegény cicát, mert gondolom sazenved ő is ezektől a problémáktól.Másrészt meg bekell zárni az anyósod szobájába,aztán csináljon vele amit akar!Ebben a formában baromi gáz a kisbabádra nézve ,hogy egy ,,egészségtelen" állattal lehet egy légtérben.Legyen a macska kint vagy a nő szobájában!Ha nem tetszik neki kapja be!Neked van igazad!

2009. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Ti laktok anyósodéknál és nem ő nálatok. Semmit nem tudsz csinálni, sajnos idős állatoknál ez előfordul és ez a szerencsétlen macska nem tehet róla. Amit megtehetsz, hogy megkéred anyósodat, hogy a babára tekintettel ne engedje az egész házat birtokolni a cicának. A baba pedig ne mászkáljon az egész házban négykézláb, mert bármit bevihettek cipővel is, ehhez nem kell macska. A szobába pedig ugysem engeded be, ugyhogy ott mászhat a kicsi. Esetleg még Veled is megeshet, hogy 90 évesen ugyanezeket produkálod majd, mint most ez az idős macska.... képzelj el egy ilyen reakciót a családodtól.
2009. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

Mivel te laksz ott, neked kell alkalmazkodni.

Bizonyára annyira szeretheti azt a cicát, mint egy családtagot, hisz 20 év az rengeteg idő.

Kössetek kompromisszumot, ne a macskával akarj valamit csinálni, hanem üljetek le és beszéljétek meg.

Ő is meg fogja érteni a babára való tekintettel, hidd el.

Persze téged is megértelek, nekem egy kutyával van bajom és a babám már mászik...

2009. júl. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Kutyánk is van, de azzal nincsen gond, kint intézi a dolgát, és legalább ha az ember rászól, nagyrészt szót fogad.

Én megértem hogy családtag a cica, a kutya is az. Anyós is utálja hogy az egész ház bűzlik a macska "maradványaitól", de nem tud csinálni ő sem semmit. Végülis nem élhet örökké, majd a természet elintézi. Igaz hogy nekem kell alkalmazkodni, de szarok a macskára a gyerek a legfontosabb. Sajnos 20 évig benti cica volt, bárhová mehetett a házban. Mi erőmbe került mire kitiltottam a lakásbunkból. Máshonnan nem tilthatom ki, sajnos ki már nem megy max. a teraszra. Na az az egyetlen hely ahova nem csinál oda.

Amúgy nálam abszolut tisztaság van, szóval cipővel sem járkálunk a lakásban, minden nap felmosok, úgyhogy semmi kosz nincsen. Ezért is nehezen tűröm ezt a gusztustalanságot.

2009. júl. 31. 12:16
 5/27 anonim ***** válasza:
56%

hogy mondhatsz ilyet, hogy szarsz a cicára? FELHÁBORÍTÓ! borzasztó vagy! még te laksz nála, ő tesz neked szívességet, te meg benyögsz egy ilyet? hálátlan vagy..

jobbnál jobb tanácsokat kaptál, és ne várd, hogy elaltatja a cicát a te kedvedért, mikor valószínűleg az a macska régebb óta vele van, mint téged ismer. meg lehet kérni, hogy korlátozza a cicát, és persze vigyétek el orvoshoz, te NEM viselkedhetsz így!!!

2009. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Elhiszem, hogy kellemetlen, de a 20 év cicáknál már aggastyánkornak számít. Mi emberek, ha véletlenül megérjük a 100 felé közelítő életkort, bizony jó eséllyel pelenkázásra szorulunk, mert már nem tudjuk kontroll alatt tartani a testünket. A cicát mindenképp el kéne vinni orvoshoz, mert éppen lehetnek fájdalmai, lehet súlyos betegsége, és ha ez a helyzet, nem szabad hagyni szenvedni. Ha kezelni már nem lehet, akkor sajnos neki is jobb, ha elaltatják. Mindezt úgy merem leírni, hogy egyébként imádom a cicákat.
2009. júl. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Orvos látta már többször is, egyébként egészséges, csak öreg ennyi a baja. Igen igaz hogy én csak 6 éve vagyok itt, eddig is mindenhova odacsinált, nem zavart annyira, de most gyerekem van és az sokkal fontosabb. Nehogy már a cica fontosabb legyen egy babánál ... szóval lehet engem fikázni hogy mondhatok ilyet. Gondolom neked akkor nincs gyereked és nem aggódsz hogy majd esetleg a macskaszarba fog kúszni-mászni és esetleg még meg is kóstolja. Egyébként ha nem piszkítana folyton csak az alomban, semmi bajom nem lenne vele, szeretem általában a macskákat, kutyákat imádom, de a többi állatot is. Na jó kivéve a pókokat..
2009. júl. 31. 17:30
 8/27 A kérdező kommentje:
JA egyébént dühből mondom mindig hogy megfojtom, de nem tenném meg. Sőt másra sem bíznám hogy elaltassa vagy ilyenek. Én csak ötleteket akartam mint amit a kérdésben is írtam hogy a citromolaj használ-e? De erre senki nem válaszolt, csak jól lehurrogtatok. Praktikákra gondoltam. Az másik dolog hogy végre kiírtam magamból a bajomat dühömben. Csak hogy értsétek hogy mért hányok ettől az egésztől.
2009. júl. 31. 17:31
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
nem akartalak megsérteni, de tényleg felháborított picit. de végül is belegondolok és igazad is van, a gyerekre télleg veszélyes az ilyen, sajnos itt csak te tehetsz ellene, hogy nagyon odafigyelsz, nem engeded kint mászni. a cicára meg nagyon vigyázzatok, mert csuda kort élt meg. és még egyszer bocsi :)
2009. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nah. A domestos nem jo ilyen esetben a felmosasra - csinalj felmosovizet durva citromle (cukor nem kell bele)-vel. Azt tenyelg nem birjak. (tapasztalat)
2009. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!