Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet egy macskát ölbe...

Hogy lehet egy macskát ölbe szoktatni?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éves cicát vettem magamhoz. Aranyos, dorombolós, szereti ha simogatják, viszont egyáltalán nem lehet sem felvenni, sem ölbe venni. Próbálom azt, hogy mielőtt adok neki kaját mindig megpróbálom felvenni, hátha összekapcsolja a kettőt, hogy ha felveszik akkor valami jó fog történni, de egyelőre nincs sikerélmény. Mindig kiugrik a karjaimból és az ölembe se tudom venni, mert azonnal elmászik.

2012. szept. 16. 21:23
 1/7 Vicuska87 ***** válasza:
Lehet hogy sosem lesz ölbe cica, de évekbe telik mire esetlegesen lehetséges.
2012. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy,hogy leülsz hozzá a földre.Talán akkor az öledbe mászik.Ha megszereti,akkor később magától is felugrik majd az öledbe,és bármikor fel is veheted majd.
2012. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha játékos próbáld meg hogy leülsz és a játékát az öledben mozgatod. Előbb-utóbb a kis mancsaival kapkodni fog utána. Vidd egyre távolabb tőle (de maradjon még mindig az öledben). Elvileg egyre közelebb megy majd (a játék felé) és belemászik az öledbe. Ekkor simogasd, próbáld leültetni. Én ezt csináltam és egész szépen megszokta a cica, azóta dorombolva belemészik magától az ölembe aludni is.
2012. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen az egyik, ő is mentett, felnőtt cica. Imádja a simogatást, de csak úgy, ha mellettem ül. Amint felveszem, már feszíti is magát és ugrik le. Beletörődtem, ő ilyen. Van még egy, ő is mentett, na vele nincs ilyen gond, ahogy leülök, már mászik is az ölembe. Az első még azt sem szereti, ha a másik melléfekszik, rögtön megy arrébb.
2012. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekünk volt olyan, amelyiket mi neveltük pici korától, még se volt ölbecica, sőt, nem is jött oda hízelegni, hagyta, ha simogattuk, de ennyi. ő eléggé magának való volt.
2013. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Felnőttként hozzánk került, nagyméretű macska kizárólag ölben hajlandó aludni. Amint leteszem vagy fölállok, elmegy a házból. Erről le sem lehet szoktatni. :S
2017. szept. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát most az én macskám az ölembe fekszik, de 11 éves. S most talán 1 éve csinálja ezt, eddig elég undok volt. Szóval beletelik pár évbe.
2019. jan. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!