Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad a cica produktumát...

Szabad a cica produktumát beledobni a wc-be, ha szilikátos almot használunk?

Figyelt kérdés

A múlt hét óta boldog cicatulajdonosok vagyunk, mivel a szüleimnél több cica is van a háznál, így almok terén rendelkezem némi tapasztalattal.Eddig akármilyen almot is vásároltunk, lehetett az csomósodó, levendula illatú, púder illatú,három cica esetén csak akkor marad elfogadható az "illata", ha naponta többször tisztítjuk, illetve az alomtálcát is rendszeresen kimossuk.Éppen ezért a mi szobatigrisünknek próbaképppen Multifit Diamonds szilikát almot vásároltunk, már egy hete szuperül működik, szinte felüdülés a régebbi almokhoz képest.(nagyon keveset kell vele szöszmötölni, nem porzik és mivel panelban lakunk, így nyílván az egyik legfontosabb szempont, hogy eltüntesse a kellemetlen szagokat és eddig teljesítettte ezeket az elvárásokat)A kérdésem az lenne, hogy szabad a cica produktumát beledobni a wc-be, hiszen arra ráragadnak a szilikonos kristályok, feloldódnak estleg a vízben,vagy ezzel szennyezem a környezetet, esetleg a toalett eldugulhat tőle?(Nyílván amikor az egészet cserélem akkor a szemetesbe fogom dobni)

Ez nekem így kényelmesebb, mint állandóan gyűjteni egy kis zacskóba, amiben csak szagosodik,de ha nem szerencsés bedobni a wc-be, akkor nem marad más lehetőségem, gyűjtögetni fogom:-)



2012. szept. 17. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is szilikonost használok, nagyon jók ezek.

Nyugodtan beledobhatod, az a kevés alom nem számít.

2012. szept. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan dobd bele az ürüléket, nem ragad rá olyan sok. Egy tanács: ne szedd ki rögtön, várj 1-2 órát. Addigra eléggé kiszikkad és még kevesebb alom marad rajta. Jó választás ez a fajta, csak nekem két cicánál elfogyott két zsákkal havonta, ami majd 7 e Ft :((
2012. szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nekem 5 macskám van, hetente fogy egy zsák! De hát ezzel jár a sok macska :)
2012. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, igazán aranyosak vagytok:-)

Hű öt cica nem semmi,akkor sosem unatkozol:-)

A szüleimnél is öt cica van, de kettő kóbor cicaként szegődött oda, ők nem igen vannak bent és megsimizni sem lehet őket, inkább csak enni járnak oda.Aztán van egy 3 éves ivartalanított kandúrunk, aki egy édes tündérmaci, de ő kinti- benti, ami sok szempontból nem jó, mert szeret az úton közlekedni, olyankor a frászt hozza rám, de már nem lehetne szobacica, mert megszokta, hogy szabadon közlekedhet.És rajtuk kívül van két kicsi 3 hónapos cica, ők szobacicák.Így van öt:-)De ha nem hoztam volna el Pöttyöskét a két kicsi tesóját,akkor hat lenne...De szép nagy két szintes családi házban simán elfér szerintem 5 cica, panelban már nem tudnám elképzelni.

2012. szept. 17. 15:08
 5/13 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne, arra reflektálva, amit a kedves első válaszoló is írt, hogy jó minőségű alom ez a szilikátos, de elég drága.Tudtok esetleg olyan almot,ami hozza nagyjából ezeket a jó tulajdonságokat, de nagyobb kiszerelésben kapható és olcsóbb.Gondolok itt ilyesmikre,amik nálam szempontok:

-ne csomósodjon(mert azt tudom, hogy nem lehet bedobni a toalettbe,ugyanis beleragad)

-ne legyen provance-i levendulamező illata és társai,mert ha a cica oda végzi a dolgát,akkor keveredik a két illat nekem sok más eszembe jut róla, de semmiképpen sem egy virágos mező:-)Olvastam,hogy sok cicát is zavar, ha illatosított az alom.

-Ne porozzon,mert aszthmás vagyok(de a cicát jól bírom)

-Nagy szemcséje legyen,mert azt egyszerűbb összeszedni,ha "kiássa" a cica.

-Jó szagmegkötő képességgel rendelkezzen.

Csak ennyi lenne:-)Azt hiszem túl sok az elvárásom.Ja és a cica is szeresse...

2012. szept. 17. 15:22
 6/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, szóval a kedves második válaszoló.
2012. szept. 17. 15:23
 7/13 Maxitabi ***** válasza:

Szia: én is a wc-be dobom a kakit a szilikátos pár szemcsével együtt. Én KingStar kínai almot veszek 2450 ft az állatos boltban a 10 l. Ez a legolcsóbb és a 3 alomtálcába 3-4 hétre elég. A fressnapfos diamond almot egyszer vettem, de az -a formájából adódóan mindenhol volt, csak nem az alomtálcában és roszogott a lábam alatt az egész lakásban...

Ha teszel elé vmi padlószőnyegfélét, azon lemennek a szemek.

2012. szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is Kingstart veszek 2730Ft egy 10kg-os. Miért kínai?
2012. szept. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10L akart lenni.
2012. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok: az a helyzet, hogy sokféle almot próbáltam már, 20 éve vannak cicáim. De mindig rájöttem, hogy az olcsó, ilyen-olyan alommal csak sok macera van, mert min. hetente cserélni kell, hazacipelni a pótlást stb. Most egy másik Fressnapfos almot használok, "Premiere White Sensation". Ebből az ürüléket és a pisigombócot kell eltávolítani és ha fogytán van, utána tölteni. 4400 Ft, elég a két cicához egy hónapig. Illatosított ugyan, de engem nem zavar.
2012. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!