Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam össze a cicáimat?

Hogy szoktassam össze a cicáimat?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves ivartalanitott nöstény cicám. Elszökött otthonról és a keresés ellenére sem találtuk. Igy egy hónap után örökbe fogadtam egy öthetes nösténycicát, rá egy hétre megtaláltuk a cicámat. Hazahoztuk és azóta nem nagyon hallgat rám. Nagyon félös, alig eszik. Nem mozog szabadon a lakásban. Mindentől összerezzen. Agressziv a kicsivel. Fuj morog rá. Olyan mintha félne a kicsitől. Az pedig közeledne a nagyhoz. Nem tudom mitévő legyek. Hogy szoktassam össze őket ugy hogy a nagy is ujra megbarátkozzon az otthonával. Hogy etessem őket. Mert a kicsi folyton a nagyhoz rohanna ha az enni indul. Az meg fél enni ha ott a kicsi. Ráadásul nem ugyan azt kell enniük. Nem mindig tudom megoldani hogy szétválasszam öket.
2007. aug. 27. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A nagy cicádat szerintem éppen elég stressz érhette az elmúlt időszakban, jobban kellene rá koncentrálni. Jó lenne, ha külön tudnád választani őket, legalább az etetés idejére... fontos, hogy nyugodtan tudják megenni a kajájukat. Bár a kicsi gondolom úgyis olyan kis bolond, neki nem számít... éppen ezért gondolom úgy, hogy inkább a nagyra kell figyelni, hogy neki jó legyen. Szeretgetni, amikor ketten ott vannak, inkább a nagyot ölbe venni, nem a kicsit babusgatni... nem könnyű, mert a kiscicák olyan édesek, de a nagynak is szüksége van arra, hogy otthon érezze magát, szeretetben.
2007. aug. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a nyaggya foglalkozol akkor azt megerősítésnek veheti a részedről a kiscica ellen. Szerintem meg meg kéne kérdezned egy állatorvost.
2007. szept. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Előszőr is dörgöld össze az orrukat, hogy érezzék magukon egymás szagát. Hidd csak el én ugyanezt csináltam. Naponta háromszor csináltam ezt a módszet és bevált. időközben kipróbáltam azt, hogy amikor a nagy cica alszik, mellé tettem a kicsit-vigyázva arra, hogy felne ébresszem.Nem telt el sok idő és a nagy cica kezdte elfogadni a kicsi közelségét.fontos, hogy egy tálból egyenek, így még közelebb kerülhetnek egymáshoz.Még valami: Mindkettővel ugyanúgy foglalkozz, nehogy azt érezzék, hogy elhanyagolod őket. Próbálj egyszerre játszani velük úgy, hogy egy játékot kötsz madzagra és dobálod nekik.
2007. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!