Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért jobb (? ) a táp mint az...

Miért jobb (? ) a táp mint az otthon készített kaja?

Figyelt kérdés
Nem mindenféle szemétre gondolok, de szerintem csirkehúst, halat, rizst, zöldségeket simán ehet egy macsek... Ha pedig úgy adódik, hogy eme dolgok benne vannak a mi kajánkban miért ne kaphatna ezt enni?

2012. szept. 20. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

A kész kaja NEM jobb, mintha házilag készitenéd el neki.


DE az emberi táplálkozásra készitett ételek nem alkalmasak arra, hogy macskát vagy kutyát etess vele, mert a só és egyéb füszerek ártanak nekik, és idövel komoly betegségeik lesznek töle. (Ha teermészetesen semmilyen füszert nem használsz, akkor a maradékkal nincs semmi baj).

Ezen kivül a macska húsevö, és nem tudja a zöldségféléket, kenyeret, tésztát, krumplit megemészteni, csak tele van vele a hasa, (a kutya is nagyrészt igaz, de azok valamennyire a mindenevö felé közelit).


Az, amivel sokan érvelnek, hogy "régen is ezt kaptak és nem volt bajuk" ma meg egészen igaz, mert akkoriban a macskák sokat vadásztak is, és az emberi kajamaradék csak nassolás volt nekik.

2012. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mi állatdokink azt mondja, nem szabad a cicákat, kutyákat kizárólag táppal, konzervvel etetni. Mert így nagyon egysíkú a táplálkozásuk. Amolyan szükségmegoldás azoknak, akiknek nincs idejük/kedvük megfelelő étrendet összeállítani a macseknak.


Ha egy macska csak húst, vagy csak tejet kap, akkor bizonyos tápanyagokhoz nem jut hozzá, ha bent van tartva ( ha kint, akkor elkezd legelni, meg vadászni kaja mellett is), ilyenkor jobb a táp, abban minden benne van, persze csak ha jó minőségű tápról beszélünk.


Az én cicám bírja a tejet, rendszeresen kap húst ( abból, amit magunknak főzök, illetve kenőmájast), zöldséges ételekből maradékot, és köszöni szépen, jól van. :)


Tápot csak akkor adok neki, ha nincs megfelelő maradék itthon neki.

2012. szept. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is ezen az elven vagyok, mint a második válaszoló. Csak már annyi kérdésnél-válasznál látom, hogy csakis a táp a jó, de nem akármilyen cucc stb... Szóval amint látom nagy harc dúl a tápos-nem tápos tábor között. Egyébként itthon a cicnek én is adok néha tápot, de csak ha nincs semmi macskánakvaló itthon...
2012. szept. 20. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok.


Szintén az állatorvosom szerint ( aki egyébként árul tápokat is), azok az állatorvosok ajánlják annyira ezeket a tápokat kizárólagosan, akiknek komoly bevételt jelent az eladásuk.


Tény: tápok közül nagyon nem mindegy, hogy mit!


Illetve maradékból sem kaphat mindent a cica.


Én többnyire ezeket veszem alapul:


[link]


[link]


Én se vagyok tápellenes, időnként nálam is kap. Csak jobb szeretem, ha változatosan, friss ételt kap.

2012. szept. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vicuska87 ***** válasza:
9%

A macskatáp azért lett kitalálva, hogy az összes szükséges vitamin, és ásványianyag amire egy macskának szüksége van, az benne legyen. A száraztáp választék hatalmas Magyarországon, de csak a prémium tápok azok, amiket ténleg érdemes megvenni.

Ez mellett kell még adni a cicának kicsi sajtot, tejfölt. Nyers csirkemájat, pulykaszívet/csirkeszívet. Nyers pulyka, illetve csirkemellet, és ezek főtt változatát.

Egy prémium alutasakos, Schesir, Applaws, ami cicáknak való! Ha kibontasz egy Schesirt akkor ugyan azt találod benne mint amit te is eszel (csikemell, tonhal különböző kombinációkban), csak ez nem fűszeres, és felvan tuningolva vitaminokkal, és ásványianyagokkal.

Ha a cicád ezzel eteted, akkor szép fényes lesz a szőre nem fog hullani, és nem lesz büdös. A fogazata rendben lesz, az emésztése is, és a végtermék is kiváló.

Szóval megéri rááldozni a pénzt, hogy legyen egy egészséges jó kedvű, dorombolós cicánk!

2012. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A tápokba olyan vitaminokat raknak ami jó a macskának,de én otthoni kaját és tápot is adok neki ;)
2012. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!