Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet nőstény macskát ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondta, hogy meg kell várnunk az első tüzelését, és utána. Ez igaz? Nem lehet előbb? Most 4 hónapos a cica.

2012. szept. 21. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megvárni.Akár most is lehet ivartalanítani,de az én véleményem,hogy 6 hónapos kortól jobb.
2012. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A mienk 6 hónapos kora körül volt.

(Azért mem tudom, pontosan, mert menhelyről hoztuk kiscicaként. )

2012. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Változó, hogy mit javasolnak az orvosok. Találkoztam olyannal, aki 3 hónapos kortól javasolta, valaki pedig 8 hónapostól.

Az enyém most 5 hónaposan lett ivartalanítva.

Jobb, ha nem tüzel, mert felvehet rossz szokásokat.

2012. szept. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vicuska87 ***** válasza:
31%

Ez kamu!


Az enyém, elérte az 1 kg-ot, és meg lett műtve, ma 7 hónapos és minden rendben!

2012. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha tüzel, akkor megdagad a petefészek, méh, nagyobb vágást kell ejteni, jobban megviseli az állatot.

Minnél kevésbé vannak kifejlődve ezek a szervek, annál kevésbé viseli meg az állatot.

2012. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6 hónapos korban ajánlott.
2012. szept. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Panelcica ugyan (tehát titkos kandúr-randi kizárva), azért nem szeretném hallgatni a vernyákolását...
2012. szept. 21. 21:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Minden esetben hasznos az ivartalanítás.Az enyémet 7 hónaposan fogadtuk be,8 hónaposan lett ivartalanítva.
2012. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Erikadeseny ***** válasza:
8 hónaposan érdemes
2019. aug. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4/9 igazad van. Külföldi országokban, ha a cica elérte az 1 kg sulyt. ivartalanitják. Ebből nem volt probléma, petefészek és méh eltávolitás, és ugye, ami nincs, az nem betegszik meg.Már nálunk is igy ivartalanitanak orvosok, főleg aki külfödön dolgozott, van tapasztalata. az 1 kg suly változó, le kell mérni a cicát.Hamarabb gyógyul, nem viseli annyira meg a mütét.Az USA-ban dolgoztam, 15 éves tapasztalat.
2023. jan. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!