Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elegem van! Mit csinálhatnék...

Elegem van! Mit csinálhatnék még? (macskák)

Figyelt kérdés

Elegem van a szomszéd macskáiból. Egy kis kertem van. Olyan szép virágos kertet csináltam, hogy legyen hova kiülni ha jó idő van, hogy reggel tudjunk kint reggelizni stb. De a szomszédom 2-3 macskája állandóan átjárnak pisilni-kakilni hozzánk. A virágos kertem teljesen kipusztult a macska vizelettől, és olyan büdös van, hogy nem lehet kint megmaradni. Annyira elkeserítő, mert én dolgoztam a szép kertért, és annyi az eredmény, hogy a macskák hozzánk jönnek wc-ni.

Már sokszor szóltunk a szomszédoknak. Szépen kértük, tegyenek valamit a macskákkal. Semmi eredmény. Majd könyörögtünk, majd fenyegetőztünk. Egyik fülükön be a másikon ki. Ha észreveszem hogy épp nálunk vannak a macskák már zavarom el, de mindig én sem tudom figyelni őket.

Ültettünk macskajaj virágot is.. A macskák nem foglalkoznak vele. Adjatok tanácsot! Mit tegyünk a macskák ellen??? Bántani mégsem akarom őket, de már a tűrés határon vagyok.

Olyan tanácsot ne adjatok, hogy üljünk le a szomszédokkal megbeszélni. Már megtörtént. Nagyon sok alkalommal. Nem volt értelme. Azt se írjátok hogy legyen kutyánk. Ez sem megoldás. Akkor mégis mit tegyünk???


2012. szept. 22. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Ultrahangos macskariasztót ajánlok!

Ez a helytelen állattartás, a macskát ivartalaníttatni kéne, és akkor nem pisinének büdöset, és nem járkálnának át más kertjébe. Nem beszélve a rengeteg megszületett macskáról.

2012. szept. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Villanypásztor.

Van ilyen kistestű állatoknak is! Csak feszültséget ad, alig van benne amper. Az ijedségen kívül nem lesz baja a macskának. Csak úgy kell kihúzni, hogy tuti beleakadjon.

2012. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Villanypásztor felejtős. Ahhoz engedély kell és nem fogok kapni. Arról nem is beszélve, hogy a macskák nemcsak a kerítés tetejéről jönnek át.


Az első írónak:

és mennyibe kerül az a riasztó??

2012. szept. 22. 18:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ultrahangos viszont nem sok mindent ér.

Én úgy tudom, nem minden v.pásztorhoz kell engedély, utána kell járni!

Egyébként meg ne a kerítést védd v.pásztorral, hanem a kertet. Tehát belül. Ott meg senkinek semmi köze hozzá, mit csinálsz.

Nem is kell körbekeríteni, elég néhány macskák által használt helyre tenni.

Nem a kizárás a lényeg, hanem a rossz élmény.

2012. szept. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Villanypásztorhoz nem kell engedély, én a gyártásával foglalkozok, ha gondolod írj privátot!
2012. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én külföldön élek, és itt kint nem olyan könnyű a villanypásztor beszerzése. Abban sem vagyok biztos, hogy az ügynökség engedélyezné akiktől a lakást bérelem. Elköltözni nem akarok, mert lassan 6 éve élek itt, és akárhová mennék, macska gond mindenütt van.

Villanypásztor helyett más ötlet esetleg??

2012. szept. 22. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor azt az ultrahangos riasztót mondom, sajnos nem tudok róla sok mindent, hol lehet kapni stb, de azt nem kell tudni a lakás tulajdonosának, csak el kell helyezni valahová.
2012. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ahol tudod, hogy átjárnak, csepegtess egy pár csepp eukaliptusz vagy kubebabors olajat, én a vezetékeimmel játszom ezt és eddig bevált. Kültéren is kb ennyire hatásos és sztem költséghatékony is
2012. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!