Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért dorombol folyamatosan a...

Miért dorombol folyamatosan a macska?

Figyelt kérdés

Egy vidéki kóbor cicát fogadtam be, tegnap délelőtt hoztam haza budapesti lakásomba. Most be van zárva a lakásba pár napig, hogy szokja az új helyét.

A cica bement a kanapé mögé, és tegnap délelőtt óta onnan dorombol, de olyan hangosan, hogy az egész nappaliból hallatszik.

Kijött azóta enni, és pisilni, kakilni, és kétszer körbejárta a lakást (kijárat felé kutatva...)


Szerintetek miért dorombol ennyit és ennyire?



(a cicát már régről ismerjük, évek óta etetjük, de csak nyaranta, telente egy szomszéd fogadta be, de ott sokadik cica volt, ezért onnan mindig eljött amint mi megérkeztünk)



2012. szept. 23. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért mert boldog,örül,jól érzi magát.A dorombolás eggy önkéntelen reflex náluk,nem tudják csak úgy parancsra elkezdeni,és abbahagyni.Ez eggy olyan dolog amit még õk se tudnak irányítani
2012. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, de annyira abszurd reakció tőle ebben a helyzetben, amikor láthatóan fél, meg van illetődve, kerékbe tört igazából az élete, eddig erdőkben, mezőkön egerészett, szabad vidéki cica volt, most meg a lakás mélyén a kanapé mögött kuksol.


Nyilván nagyon nehéz most neki az éles váltás, ezért nem tudom hova rakni a nagy dorombolást.

De annyira aranyos :)

2012. szept. 23. 09:49
 3/8 anonim ***** válasza:
A cica nemcsak azért dorombol, mert elégedett, hanem azért is, mert valamiért ideges, és így megnyugtatja magát (ez a valószínű a szokatlan, új hely miatt). Továbbá amiatt is lehet, mert valami fájdalma van, de nem írtad, hogy valami baja lenne. Szerintem egyelőre ne csapjatok túl nagy hűhót körülötte, normálisan etessétek meg, hagyjátok, hogy mindent megvizsgáljon, és felengedjen.
2012. szept. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De jó a cicának, hogy hazavittétek :))

Egyrészt örömében dorombol, másrészt biztos meg van illetődve az új hely miatt, de az biztos, hogy nincs ellenére a dolog :)

2012. szept. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A macska a dorombolással a stresszt is oldja magában, de ha simogatod akkor is oldódik a stressz
2012. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azóta sikerült teljesen belaknia magát, és szemmel láthatóan élvezi az életet, és körülbelül átvette az uralmat a család fölött. (A kanapé legjobb helye már az övé :))

Nagyon aranyos!! :)

2012. szept. 30. 12:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok, hogy sikerült beszoktatni :))

biztos nem fog már kivágyni, a macskák nagyon szeretik a meleget és a biztonságot, és persze a puha kanapét :D

2012. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván tettszik neki hogy melegbe van, elbújhat, érzi hogy szeretik! :) majd abbahagyja! Nekem volt olyan hogy egy barátnőm cicája nálunk volt 5 napig és még alva is méha dorombolt. Nem hagyta abba. nem szobacica volt, és imádta a meleget! :) nagyonédik!
2012. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!