Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem eteti a kölykeit a macska,...

Nem eteti a kölykeit a macska, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pénteken szült a macskám. 4 kölyök született akit legelőször szült az elpusztult. Tegnap kb 5-6 fele etette megőket utoljár egész nap nem jött haza még enni se. Most a szomszédkertből átjött de mintha valami baja lenne. Teljesen lefogyott és nem úgy mint aki megszült hanem mint aki nem evett már pár napja, pedig kap ételt eleget. aligbírt felkeli a helyéről. odaraktam a kicsikhez de morgott és otthagyta őket.A kicsiket még nem fogtam meg mert úgytudom hogy amig nem nyitják ki a szemükett addig nem lehet. Hasonló volt már valakivel? Nagyon aggódom a kicsikért és a nagyért is. Segítsetek!
2012. szept. 24. 17:15
1 2
 1/12 Vicuska87 ***** válasza:
52%

Nincs gáz!


Rohanj el a valami állatpatikába, állatfelszerelés boltba. Vegyél cicáknak való tápszert, és etesd őket 2-3 óránként!

Tartsd melegen őket! Etetés után langyos nedves ruhával törölgesd a hasukat, így ingerelve őket az ürítésre!

2012. szept. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez a baj a macskákkal. Össze vissza kóborolnak, majd elkapnak valamilyen betegséget. lehet, hogy a nagy macska beteg.

De ahogy az első írta, a kismacskáknak az jó.

2012. szept. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Kedves Kérdező! Először is a kicsik a házban vannak, vagy valahol kint tartjátok őket? Ha kint vannak akkor az is lehet hogy egész este bent volt velük és még nem érkezett el az ideje az etetésnek...A nagy macska egész egyszerűen azért ilyen mert nemrég szült, és ez megviseli őt, hidd el! A tápszeres megoldástól egyenlőre ódzkodj, mert nekünk is pár hónapja ez volt a gond hogy a nagy macsek eltűnt és helyette tápszerrel etettük őket:/ nem mondom hogy rossz megoldás lenne, kb 50% az esély arra hogy ezzel a szerrel felfogod tudni őket nevelni...ha megmaradnak akkor meg készülj fel hogy fejletlenek lesznek..:/ gyenge csontozat és a többi...(tapasztalat) nekünk 4ből 2 nőtt fel...a másik kettővel nem tudjuk mi lett, egyik napról a másikra lettek rosszul, és hiába vittük őket orvoshoz, elpusztultak..de mondta is a doki hogy anya nélkül kevés az esély:/ Azért ne keseredj el, neked hátha nagyobb szerencséd lesz! :))) Sok sikert:)
2012. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vicuska87 ***** válasza:
50%

Ez jó nagy hülyeség!


Én már kiskoromtól kezdve, legalább 30 kiscicát neveltem fel tápszerrel, aki mind elhagyott vagy talált cica volt!


A természetes szelekció benne van a pakliban, de az nem a tápszer hibája!

Mindegyik cica egészséges volt, és teljesen normális, állatorvos által ellenőrizve kerültek új helyükre!

2012. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az anyamacskát elvittük orvoshoz kapott egy oltás azt mondta az orvos ő rendben lesz. Ma nem volt teje a macseknak ha beindul nála akkor a kicsik túlélik. Kint tartjuk őket. De biztos hogy nem volt itt éjjel.Mert nagyon rosszul volt a szomszéd kerítésén nem tudott átjönni. Úgykellet a szomszéd néninek átadnia. Majd meglátjuk mi lesz a kicsikkel, de szorítsatok hogy túléljék!!^^
2012. szept. 24. 20:15
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Szorítsunk, hogy túléljék????????? Hurrá, ezzel a TI felelősségetek le is van tudva? TI engedtétek, hogy ezek a szerencsétlenek megszülessenek. Hát akkor most kapjátok össze magatokat, vegyetek tápszert és etessétek őket két óránként!!!!!! Mert akkor lesz csak esélyük a túlélésre azoknak a csöppöknek, akik egyébként egy felelős gazda mellett világra sem jöttek volna.......
2012. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vicuska87 ***** válasza:
54%

A semmitől nem fogják túlélni.


Ahhoz etetni kellene!

2012. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem 10 perc után indul meg a tejelválasztás.

Az pedig hülyeség, hogy azért ilyen, mert most szült...biztos megviseli, de nem morog a kölykeire semmilyen körülmények között.

Az a macska beteg. Egy jó és egészséges anyuka az első napokban mindig velük van és sosem megy el messzire, max. enni, de némelyik azt sem.

Ha beteg az anya, akkor én biztos nem hagynám szoptatni.

Tápszer, emberi nevelés. Ez a kulcs, és nem a csodára várni...

A tápszertől nem halnak meg, ahogy előttem is írták, természetes szelekció. Amelyik beteg vagy olyan, mindegy ki neveli, mama vagy ember, akkor is meghal.

Aztán nem ártana ivartalaníttatni, mert így is rengeteg a kóbor, az ilyen felelőtlen emberek miatt.

2012. szept. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát a macska köszöni jól van. Megindult a tejelválasztás szoptatja a kölykeit és az orvos is azt mondta minden rendben semmi baja nem lesz. Igen amint tudjuk elvisszük ivartalanítani. Mivel kint van az udvaron nem a házban elmegy más macskákhoz és persze vemhes lesz. Lehet felelőtlenek voltunk de nem rég fogadtuk be őt 1-2 hónap... De ha sikeresen felneveli őket az anyjuk akkor van kinek elajándékozni, ha mégse akkor nálam maradnak. és én szívesen gondoskodok róluk
2012. szept. 25. 20:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Vicuska87! Miért pontoztál le??? Amúgy meg hidd el hogy nem vagy egyedül, mert mi is rengeteg kiscicát felneveltünk már (sztm többet is mint 30) és igen nagyon sok túlélte...én csak a tapasztalatok alapján nyilatkoztam, nemrég volt nálunk ez az eset, és azért írtam..és az állatorvosunk is mondta hogy anya nélkül kevés az esély h túléljék, és ez az igazság!!! A kiscicáink még 2hetesek sem voltak mikor az anyjuk eltűnt...és 4ből 2 élte túl..ha valamivel nem értesz egyet akkor se pontozz le senkit.
2012. szept. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!