Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Buta állat a macska?

Dellfil kérdése:

Buta állat a macska?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embert hallottam így nyilatkozni. Most olvastam egy válaszban, hogy a macska ostoba állat. Kérlek indokojátok meg, mire alapozzátok ezt.
2009. aug. 2. 16:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
NEM! Ezt csak azok írják, akik mellett még nem nőtt fel cica! Ha melletted nő fel, látod ahogy cseperedik, figyeled a személyiségbeli változásait (amik az embernél is bekövetkeznek a kor előrehaladtával), akkor rájössz, hogy a cica igenis okos állat, néha majdnem kb. annyira mint egy ember (legalábbis egóban. :D ).
2009. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem buta. Sőt! Amúgy nevelés/szoktatás kérdése ez is.
2009. aug. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
A cica igenis okos állat, az igaz, hogy nem lehet betanítani dolgokra, úgy mint a kutyát, de hát a macska az nem kutya :) ha buta lenne, akkor alomra sem lehetne szoktatni, és azt se tanulná meg, hogy ki a gazdija :)
2009. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

A macska egy nagyon okos állat, sokak azért gondolják butának, mert önfejű, és saját akarata van. Ha ő valamit nem akar, akkor nem csinálja. Ahhoz, hogy egy macska elfogadjon és szeressen, meg kell dolgozni.

Ilyen esetben az szokott eszembe jutni, hogy az old school kabalát, amit az autókba szánnak, azt sem véletlenül kutya alakban ábrázolták... Ez jól kifejezi a kutya és a macska közti különbséget: egy macska nem bólogat.

És tényleg azok nevezik buta állatnak, hozzászoktak egy kutya rajongásához.

2009. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%

Úgy vélem, hogy öntörvényű, és igazi karakter, jellemes!

Eltűr minket, dorombol, de karakán egyéniség.

Az viszont igaz, hogy nem olyan szolgajellem, mint egy kutya. Hálistennek. Én tisztelem, pont ezért.!!!

2009. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
33%
Valamilyen szinten buta mert 1 kolbászal elcsalja a szomszéd és 1 hét múlva aztsem tudja kivagy .4 éves macskánkal aki kiskora óta nálunk volt igy jártunk és jó kajákat kapott vendéglőböl plusz vettük neki a konnzerveket .
2009. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, a legfőbb érvnek azt hozzák fel, hogy nem, vagy csak nehezen tanítható, nem egzecírozható, mint a kutya.
2009. aug. 2. 16:35
 8/31 anonim válasza:
91%

Az én cicám nem buta, inkább azt mondanám rá, hogy öntörvényű. Nem lehet akármikor szeretgetni, csak akkor, ha ő akarja. ... ha enni akar, azonnal adni kell neki, mert különben nem hagy békén. Nem tudom előtte az ajtókat becsukni, mert ha úgy gondolja felugrik a kilincsre, ott lóg rajta addig, míg a súlyától ki nem nyílik az ajtó.

Nem tudom őt a fotelba tessékelni, hogy ott aludjon (télen) mert az ágyamban a hátam közepén szeret terpeszkedni. Nyáron csak néha szokott hazanézni, hogy minden rendben van-e a territóriumán.

Szóval akaratos kis dög - de én ilyennek szeretem.

2009. aug. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
16:33-nak. Ez inkább a "hűtlenségét" bizonyítja. Nem az "eszéről" ad képet.
2009. aug. 2. 16:39
 10/31 anonim ***** válasza:
88%
egyáltalán nem buta,de sokan ezt hiszik,mert nem csinálja mnden pillanatban azt,amit mondok neki,mint pl.egy kutya,de én pont ezt szeretem benne,hogy csak azt csinálja,amit Ő akar-mint az emberek.de az egyik cicás könyvemben olvastam,hogy "egyvágányú" az agyuk:) ebben azért van igazság,mert nálunk csak a vadászt megy..még a kezemet is képes levadászni,5 cm-ről:)
2009. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!