Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baja a macskámnak?

Mi a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés

van 3 kismacskánk kb. 5 hetesek lehetnek és állandóan becsipásodik a szemük csak kamillával lehet de az egyiknek olyan mintha ha már teljesen összelenne folyva a szeme.


Mit tegyek? a Kamilla látszólag nem nagyon segít állatorvoshoz meg nem nagyon akarom vinni hátha van rá valami állat gyógyszer vagy ilyesmi. És már az anya macska is elkapta az eggyik szemére.


Segítsetek =(


2009. aug. 2. 16:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

Szia!

Nagy bajban vagy, mert ha csipásak a cicusok az átterjedhet az emberre is ez egy fajta betegség, amit nagyon nehezen lehet gyógytani a leghatásosabb amit te is csinálsz kamillatea, ha megteheted akkor naponta akár többször is kend át a szemüket, és szinte tocsogjon a pamacsa amivel kened őket, ha nem javul hívd fel az állatorvost hogy mit ajánl.

2009. aug. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mindig ilyenek a kiscicáink. Kötőhártya gyulladásuk van. Mi még sosem kaptuk el tőlük. Szerintem beszélj orvossal, a kamilla nem sokat ér. Nekünk a szemcsepp bevált.
2009. aug. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Garasone cseppet irass ki, az jo nekik, háziorvos kiirja, olcsobb mintha állatorvoshoz mennél, nálunk ez már segitett, ( ezt azért irtam mert nem akarsz állatorvoshoz menni ) , de a te háziorvosod kiirhatja, söt ha megkérdezed a patikába lehet vény nálkül is lehet kapni. De ez nem biztos!
2009. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem a 4 éves kanduromnak voltak ilyen bajai ás általában akor ha nagy volt a szél húzatot kapot.Kamillával kenegetsd .
2009. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kamilla max arra használ hogy lemosd a szemét meggyógyulni nem fog tőle.

Macskanátha. Becsipásodik a szeme aztán ha el van hanyagolva összeragad, begyullad és meg is vakulhat.

Ticil szemcseppet kaptunk mi rá. Ha szopizik akkor anyukának is kell mert ő a vírushordozó.

Célszerű ezután beoltatni ellene az anyacicát ha lesz legközelebb is kiscicája.

Csúnya dolgokat tud művelni ez a vírus :(

2009. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

17:21 voltam

Tiacil szemcsepp

2009. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Így néz ki az eggyik cicus szeme. =S van még mód a javulásra? mert egyébként nagyon aranyos,eszik,iszik egészséges csak a szemével van gond =S remélem azért még marad.


Kép:


[link]

2009. aug. 2. 18:29
 8/17 A kérdező kommentje:

Anyuka és a cicái:


[link]



Az Anya cica már nagyon öreg. Már most szült életébe 10 nél tovább.

2009. aug. 2. 18:57
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
állatorvos!!! ez nagyon durva, ezt nem bírod csak úgy otthon meggyógyítani!!!
2009. aug. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Sajnos mi nem tudunk segíteni. Mielőtt elkezd fekélyesedni a szemük, azonnal vidd el orvoshoz!!!


Mellékesen hozzáteszem, hogy már többszőr megbotránykoztam néhány kérdést feltevőn ezen a honlapon. Nem irogatni kell, ha valamit észrevesztek a kisállaton, hanem AZONNAL EL KELLLL VINNI ORVOSHOZ!!! Aki nem tud felellőséggel állatot tartani, az ne tartson, mert csak az állat issza meg a levét. És azzal senki ne jöjjön, hogy mert falun nem divat a cicát orvoshoz vinni, vagy mert nem tud rá valaki pénzt áldozni. AKKOR NEM KELL ÁLLATOT TARTANI!!!


Ez az én szerény véleményem!

2009. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!