Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni ha rossz a...

Mit lehet tenni ha rossz a macska?

Figyelt kérdés
Egy éves nőstény szoba cicáról lenne szó. Ha nincs otthon senki akkor szétszedi a lakást, mindent leborít, szétrág koszt hagy maga után. A gazdája sajnos úgy próbálta megnevelni mintha kutya lenne (fenekére csapott, ráordított, ha félre kakilt akkor odanyomta a fejét hogy rossz cica stb), bár nem vezetett semmire. Vagyis ha felügyelet mellett van a macska akkor engedelmes mert már fél a büntetéstől (ha a gazda ráordít egyből behúzza fülét farkát és "menekül" a helyére). Viszont ha egyedül van a cica akkor tör-zúz. Kénytelen volt venni egy hámot pórázzal, hogy amíg távol van akkor az ö kis magán helyére rakja, és hogy ne tudjon elérni mindent. (Nem az én cicámról van szó, hanem egy közeli ismerősöméről. Szerintem nem helyesen neveli/nevelte, bár akármilyen rossz is a cica, én nem tudnák vele ilyen "kemény" lenni. De érdekelne hogy akkor mit lehet csinálni vagy miért ennyire izgága? Az anyja bengáli az apja utcai vegyes. Talán a bengáli vér miatt ennyire bolond?)

2012. szept. 25. 02:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

Jól értem, mikor nincs senki otthon ki van kötve a macska? Még én is törnék zúznék, nemhogy egy macska.

Halálra paráztatjátok szerencsétlent.

Mikor nem vagytok otthon zárjatok el előle minden olyan helységet ahol kárt okozhat, de egy szoba legyen ahol nyugodtan mozoghat, természetesen nem ebben a szobában célszerü tartani a herendi vázát.

2012. szept. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Csak egy szoba van mivel garzon (albérletről van szó). Én nem ott lakok, nem az én macskám, csak engem is bosszant ez a probléma.
2012. szept. 25. 02:24
 3/23 A kérdező kommentje:
A kikötésen meg ne azt értsd hogy a macska egy helyben van végig és mozgásképtelen. Ugyanúgy bejárja vele szinte az egész szobát csak a szekrényt meg ezeket nem éri el (odáig nem terjed ki ez által a szabadsága) De egyik nap nem korlátozta így be a gazdája próbaképp, és akkor is garázdálkodott.
2012. szept. 25. 02:34
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Ki kell cserélni a gazdát, és/vagy újraszocializálni a macskát. :| És ebből a kettőből az utóbbi lesz a nehezebb...


"fenekére csapott, ráordított, ha félre kakilt akkor odanyomta a fejét hogy rossz cica stb"

Ezt nagyon eltolta az ismerősöd....A cica ebből ezt vonta le: hogyha bármit csinálok, az ember ordít. Szóval akkor csinálok mindent, amikor az ember nincs ott.

Akkor vadászok a pókokra, akkor megyek el kakilni. Ezek az emberek már csak ilyen ordítósak...utálom őket...puff váza.

2012. szept. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

El kell zárni a dolgokat előle, ha csak egy szobád van akkor ott, egy macska ilyen ugrálni fog, kiváncsiskodni.

Biztos hogy nem kötném ki, bármi történhet a házban mig nem vagytok otthon, kalapálnak a szomszédban, vihar van, riasztó vijjog, macska ettöl frászt kap, menekülne, de nem tud mert ki van kötve.


Én tüsszentek egyett macskám akkorát rongyol hogy nem tudja bevenni a kanyart, de még az sem érdekli, ösztönösen rohan, két szobával arrébb a szekrény tetején találom meg, de onnan is csak az egyik szemével leskelődik. Még ki is lenne kötve, biztos hogy dupla trauma.

2012. szept. 25. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólást, ment a zöld pacsi. Igen egyetértek. Viszont a "megnevelését" nem kiskorától csinálta, hanem amikor már tényleg rosszat csinált (kb fél éves korától). Hiába mondtam neki hogy ő nem érti meg ha "kikap" (legalábbis szerintem). Gondolt arra is hogy befogad mellé egy ivartalanított kandúrt (hátha az jobban lekötné, és nem rongálna, de más cicáktól fél:S) Lehetséges hogy ha idősebb lesz akkor nyugodtabbá válik?
2012. szept. 25. 03:37
 7/23 A kérdező kommentje:

"A cica ebből ezt vonta le: hogyha bármit csinálok, az ember ordít. Szóval akkor csinálok mindent, amikor az ember nincs ott." Nem így van mert akkor is csinálja ha jelen van valaki, csak akkor az rászól és abbahagyja (egy dbig).

Legelején ki lett tiltva egyből a szobából, és a konyhába került. Ott az evőeszközöket és a tányérokat verte le hajnalban. Majd a fürdőszobába, ott pedig megtépte a zuhanyfüggönyt, meg ott is eltört valamit.

Engem egyébként szeret, mert én mindig védem, viszont ha a gazdija ölbe veszi egyből elkezd "sírni". És akkor mindig azt hiszem hogy bántja, de valójában csak fogja, gondolom fél tőle. Hát elnevelte :S Csak ő naívan azt gondolta hogy magához vesz egy cicát, aki egész nap csak lustálkodik...

2012. szept. 25. 03:54
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Szokott vele játszani? A cica engedi, hogy ölbevegyék?

A cicatartásban nem az a lényeg, hogy a cica jól viselkedjen :)))

Szerintem az ismerősöd próbálja meg elnyerni a cica bizalmát = viselkedjen úgy a cicával, mintha szeretné őt (és tegye el a törékeny dolgokat egy időre). Esetleg legyen a cicának egy saját kis szőnyege, amit szétrághat. Ha ezzel a szőnyeggel játszik a gazdival ('amikor valami a szőnyeg alatt mozog' című játék), akkor hozzá kapcsolódnak a jó élmények, és talán azt fogja csak cincálni.

Ha már vett a cicának hámot és pórázt, akár sétálni is elvihetné őt. Szerintem nagyon élvezné ezt a cica.

2012. szept. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Szokott játszani vele. De azt nem szereti ha ölbe veszik (nálam valamikor nem rinyál), de a gazdijánál igen, akkor mindig nyávog. Vittük már el sétálni is többször. Szétkarmolt minket és nagyon fél a kinti világtól. Csak lefekszik egy helyre és fél elindulni. (ilyenkor felvesszük). Kicsit feloldódik a füves területen, de nem túlzottan:/ Szóval csak bennt ilyen aktív és bátor. Más cica közelébe is vittük akkor is hisztizett.
2012. szept. 25. 04:12
 10/23 Alaque ***** válasza:
57%

Mi is neveljük a két cicánkat, fenekükre verünk, ledobjuk az asztalról, kiabálunk, de dédelgetjük is, szeretgetjük őket, és így nem csak azt látják, hogy folyton bántjuk őket. Szeretnek is minket nagyon, odajönnek az ágyba aludni mellénk, dorombolnak, bújnak folyton.


Meg kell találni az egyensúlyt. Még csak pár hete vannak nálunk, de tudják, hogy ha az asztalra lépnek, akkor repülnek, ha a kajánkba akarnak beleenni, ugyancsak. Egyre ritkábban csinálják. Ezekről nem szoknak le, ha nem kapnak érte. Viszont picik még, 3-4 hónaposak, szóval időben kezdtük a nevelést. Egy idősebb cicának már kifejlettebb személyisége van, nehéz dolga lesz vele a haverodnak.

2012. szept. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!