Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalt macska-gazdik!...

Tapasztalt macska-gazdik! Hogyan tudnám leszoktatni a cicámat arról, hogy az ágyam (kihúzható kanapé, szép kárpitos) szélét kaparja?

Figyelt kérdés

Van egy kandúr macskám, nem rég múlt 5 hónapos, és a kiscicákhoz híven ő is elég izgága. Nem is szokott sok baj lenni vele, teljesen szobatiszta, rendesen eszik, napi kétszer kap konzervet, vagy főtt ételt, és a táljában mindig van mellette száraz táp. Nagyon emberközpontú, sokat játszik, és sokat alszik, de legjobban akkor érzi magát, ha emberek között van.

Viszont egy dolog nagyon idegesít vele kapcsolatban, és nem tudom, hogyan tudnám lenevelni róla... Hiába van kaparófája, időnként mégis az én kanapém szélét kaparja, azon élesíti a körmét. Már állnak ki belőle textil-szálak, és nem szeretném, ha teljesen tönkretenné. A szobámból nem tudom kizárni, mert nem szeretek zárt ajtók mögött lenni, és gyakran nyitva hagyom az ajtót. Szóval ez nem megoldás...

Mikor észreveszem, rajtakapom, hogy ott kapar, rögtön rákiáltok, hogy nem szabad, és megfogom, kiviszem a saját fácskájához. De úgy látszik, ez sem segít...

Van valakinek ötlete, hogyan tudnám jobb belátásra bírni?

Vagy törődjek bele, hogy "egyszer az ágyat, mindig az ágyat"?

Sajnos első macskám, és bármennyire is huncut, nem szeretnék megválni tőle.


Remélem, sok hasznos válasz érkezik, olyanoktól, akik már tapasztaltak hasonlót, vagy jobban értenek a cicákhoz, mint én.


Kösziönöm!



2012. szept. 27. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos megoldást nem tudok, csak annyit fűznék hozzá, hogy az enyém is ezt csinálja, új ágy, nem jó fajta macska szempontból, mert kijönnek a szálak :S

Mintha élvezné, hogy rosszalkodhat, ha rajtakapom, úgy rohan el, mint akit kilőttek :D

Úgyhogy én is várom a válaszokat!

2012. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És ha csak szándékosan gonoszkodik? Akkor is kellene valami megoldást találni rá... :(

Itt nyávog az ajtóban, de ha beengedném, rögtön rávetné magát a kanapémra... :(

2012. szept. 27. 10:35
 3/11 Vicuska87 ***** válasza:

Létezik a webshopokban macska eltávolító spray! Nem tudom, hogy ez mennyire lenne megoldás!

A másik, virág spriclivel, amikor látod hogy csinálja, vagy készül, akkor jól lespriccelni.

A másik, oda kell vinni a kaparófájához, és ott óvatosan a mancsaival kaparni vele. Fogod a mancsát, és kaparsz vele, mint ahogy valójában kellene!

2012. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet leszoktatni róla? Nem nagyon lehet, ha mégis csak megkívánja a kanapét, akkor úgyis belekapar. De akkor el kell verni egy kicsit a lábát, hogy tudja nem szabad és hogy abba hagyja. Ha kijárna, akkor abba hagyná mert kint megélesítené hacsak nem más okból csinálja...


Nekem is van egy macskám, ha elmegyek bent van a házban és este is betessékelem őt, mert 2 éves koráig szoba macska volt mert nagyon féltettem a kutyáktól és sok macskám eltűnt ezért nagyon vigyázok rá, hogy semmi baja se legyen, azért is mert vagy nagyon nagyon nem hall vagy teljesen süket (úgy vettem észre, semmi hangra nem reagál, csak a rezdülésekre, szellőre, kézjelekre, fényjelekre...).


Na szóval, ő mindig velem alszik az ágyban és be van zárva a szoba ajtaja. Ha nagyon alszok és nem hallom meg a mekegését, nyávogását, akkor rájött, hogy ha elkezdi kaparni a fotelt, arra aztán pattanok és ha már felkeltem akkor ki is eresztem! Nagyon rafinált, azóta ez a módszere. De akkor is kaparja ugyanígy, ha nyitva az ajtó és én fekszem még de ő már éhes és azt akarja, hogy lemenjek neki adni kaját. Van hogy csak legyintek a karommal, hogy hagyja már abba már spurizik lefele a lépcsőn, de visszajön megint és kapar továbbra is. Általában addig idegesít míg le nem megyek félálomba megetetni. Egy időben szokása volt télen hajnali 4kor felkelteni mert ő éhes... Aztán ráállt az 5 órára. Most már kibírja 6 óráig. Apám szokott neki enni adni, mert ő akkor kel. Aztán mivel én még alszok, visszaugrik az ágyba hozzám evés után és szundít ő is tovább velem.

Ritkább esetben valóban a körmét akarja élesíteni, de tudom mikor mire megy ki a játéka. Vannak ilyen szokásai, ilyen macskám sem volt azelőtt még, olyan szokásai vannak, hogy teljesen új volt nekem. Nem volt könnyű megszerettetni magam vele, meg kellett érte dolgozni de megérte és én pedig megszelídítettem. Bár idegenektől nagyon tud félni azóta is. Csak idővel szokja meg az embert, de akit megszokik az hozzányúlhat. De csak én vehetem fel, csak nálam marad meg kézben tartva. Tesóm azt mondta rá; ő csak a te macskád.

2012. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. Enyémeknek van szuper kaparófa, fel is tudnak rá szaladni, mégis körmölgetik a kanapé oldalát. Sokszor rájuk lett szólva, spriccelgetve is, annyit elértem mostanra, hogy egyet-kettőt húznak és abbahagyják. Ja, és "vonatoznak" :)) Lefekszenek a kanapé elé oldalra dőlve és villámgyorsan végighúzzák magukat. Gondolják, az mégsem körmölés :))
2012. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves hosszan válaszoló: Az én cicám is szokott "vonatozni", nem tudom, mit élvez benne, de néha az az érzésem, hogy szándékosan idegesít. Lehet, hogy csak ezzel akarja felhívni magára a figyelmet, hogy játsszak vele.

Annyit elfelejtettem hozzátenni a kérdéshez, hogy mikor rajtakapom, és kiviszem a fájához, akkor én is elkezdem kicsit kapirgálni, meg az ő mancsát is megfogom, és szelíden végigszántom rajta, akkor kaparja egy kicsit, és máris megy tovább (de gyakran ide vissza a "jó öreg kanapéhoz").

Egyébként sajnos nem tudom "kivinni", mivel 7. emeleti panellakásról van szó, amihez még elkerített park vagy kert sem jár... Szóval ő szoba-cica. (Bár pár hetet volt kertes házban vidéken is, de csak egészen pici korában, meg most a nyáron 3 hetet.)

2012. szept. 27. 21:44
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, a vonatozást az utána levő válaszoló említette.. :)
2012. szept. 27. 21:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Citromlével esetleg bedörzsölni (bár a citrom fakíthatja az anyagot)...?
2012. szept. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
barkácsboltokban, vagy háztartási boltokban kapható kétoldalú ragasztószalag. ahol kapar a macska, nyilvánvalóan ugye a ragasztó egyik oldala ragad a kanapéra, a másikra meg a cica mancsa:) nagyon hamar abba fogja hagyni!
2012. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 oldalas ragasztó szalagot kell felragasztani! Macska nem szeret bele ragadni semmibe! egy idő után rájön:)
2012. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!