Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Neked hány benti cicád van?

Neked hány benti cicád van?

Figyelt kérdés
Nekem egyelőre egy, egy ivartalanított 5 hós kisfiú, de szeretnék örökbefogadni mellé még egy cicát, ki is néztem, egy félév körüli ivaros fiú, de ivartalanytanám őt is természetesen. Attól félek, hogy nem fognak jól kijönni a mostani cicámmal, vagy hogy pont nagyon jól kijönnek majd, és mindent levernek a lakásban rohangálás közben. Édesanyámnak három cicája van, és tört már porcelán, üveg, minden... ha beindulnak rohannak át a lakáson, mindent söpörnek le asztalról, szekrényről, polcról.... ezt nem szeretném. Másoknak mi a tapasztalat több benti cicával? A mostani egyedül semmi kárt nem csinált még, pedig a kutyákkal szokott játszani, bár nem olyan hevesen, mint macska macskával.

2012. szept. 28. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Egy se,szerintem a macska egyáltalán ne való lakásba. Anyának van bent 2 megörülök tőlük,mindenhol macska szőr,állandóan láb alatt vannak stb...
2012. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy sincs, viszont van egy kinti kandúrom!
2012. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
3, két kandúr és egy lány, mind ivartalanított. Nálunk nem lehet a kertben tartani állatot, mert a szomszédnak van egy vérebe, aki már nem egy macskámat nyírt ki.
2012. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és minden nevelés és felszerelés kérdése. Pl. mikor volt nálunk lakásfelújítás egy hétre ki kellett rakni a macskabútort a lakásból é akkor tényleg zúztak ezek is, de amint visszakerült a plafonig érő kaparófa csak azon játszanak.
2012. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vicuska87 ***** válasza:
0%

2 cicám van, mindketten lányok és ivartalanítva vannak.


Én nem gondolkodnék ivaros kandúrban, mert van hogy ivartalanítással sem szüntethető meg a már berögzött jelölés!

2012. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5 van. 1fiú és 4 lány, mind ivartalanított. Lányokat hoztam, mert azokat nem nagyon viszik, mert szülnek, vagy mert az ivartalanítás kb 5000Ft-tal drágább, ami egyszeri költség.

Attól ne félj, hogy nem fognak egymással kijönni, max egy hét és megbarátkoznak.

Az tény, hogy fel kell készülni a macskákra, nem tehetsz ki törékeny tárgyat, amit sajnálsz, vagy olyan helyre kell tenni, ahová nem férnek oda a macskák.

Kell nekik kaparófa, lehet nagy, azon tudnak ugrálni. A szekrény tetejére is szeretnek felmenni, pont a kaparófáról tudnak átugrani. Tehát múzeum nem lehet otthon.

2012. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 lány cicám van. Nekem is első körben csak 1 volt, rá 1 évre hoztam a másikat, hogy ne legyen egyedül. Nem rombolnak, lefoglalják egymást :) Néha a fogócska közben átugranak a kanapén, de semmit nem vertek még le (játék közben), nem tettek kárt.
2012. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy nőstény van, de nem a lakásban, hanem az udvaron. És nem ivartalanított, de már másfél éve nem volt vemhes. Én szeretném, ha lehetne bent cicus, de anya nem bírja a macskaszőrt, ráadásul néha engem is idegesít, mikor hull a szőre és száll mindenhová. Ezt a lakásban nem tudnám elviselni. És mivel hörcsögeim vannak, nem lenne jó sehogy sem.
2012. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem még nem ivarérett a cica, de már kezs kandúr szaga lenni, vagyis olyan erősebb szag... de ez betudható annak is, hogy kinti macsek, sok macskával él együtt egy istállóban. Jövőhéten lesz az ivartalanítása, azt mondtam fizetem én, akkor is ha nem hozom el végül, hogy minél hamarabb ivartalan legyen.
2012. szept. 29. 18:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem először csak egy cicám volt, de nagyon unatkozott. Tört-zúzott, folyton nekem esett, karmolt, harapott. Persze csak játékból, hiszen nem volt más akivel játszhat és kiélheti az ösztöneit.

Ő ivartalanított kandúr. Majd egy éves korában beszereztem mellé egy 8 hetes kislányt. Azóta nem okoz kárt a lakásban, és engem sem támad, mert egymással játszanak inkább. Tök jól el vannak, szeretik egymást. :) Természetesen ő is ivartalanítva lett.

Ennek már 3,5 éve. :)

2012. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!