Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon vad a cicám! Mit...

Nagyon vad a cicám! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Fél éves kb, kandúr, még nincs ivartalanítva,menhelyi cica. Már amikor hozzánk került, akkor is állandóan a lábunkat meg a kezünket harapdálta. Azt betudtuk játéknak, de azért rá lett szólva. Most már kezd picit idegesíteni, hogy nem lehet megtanítani neki az alapvető dolgokat, hogy pl ne harapja le a fél kezünket, vagy lábunkat. Ha rácsapok a fenekére papírral, vagy megfogom a nyakánál, mint az anyja, még ő van felháborodva és annál jobban támad. Most éppen a fülemet harapta meg, mert hazajöttem munkából, és fel mertem venni az ölembe uraságát. Tény, hogy sokat dolgozunk, és többet is lehetne vele törődni, de azért kap rendesen enni, játszunk vele minden nap, mégis ilyen. Nem tudom eldönteni, hogy mi vagyunk a rossz gazdák párommal, vagy ő egyszerűen ilyen. Amúgy párommal már nem csinálja olyan gyakran, mint velem.

2012. szept. 28. 20:46
 1/10 anonim válasza:
Ne haragudj, hogy írok, de nekem is pont ugyanez a problémám és mivel még nem érkezett válasz gondoltam elmentem az oldalt. :)
2012. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még azt hozzáteszem, hogy próbáltuk már a lespricceléssel, azzal, hogy ráfújok, mint az anyja, de semmi nem használ. Lekaparta már a tapétát is a konyhában, felugrál az asztalra, nem hagy enni, simogatni se lehet, max fél percig.
2012. szept. 28. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Alapos verés,komolyan mondom... lehet kegyetlen a módszer de hatásos!
2012. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fel evesen mar kellene ismerjen es azert vad, mert megijedt valamitol, vagy nem bantal jol vele.Egy cica kell erezze a hozza kozeledo emberek vonzasat es annak kozeledesi modjat is.Probald ugy szeliditeni, hogy mikor adsz enni akkor kozben simogatod, vagy beszelsz hozza(de nem orditva!)

Soha ne csapj ra az allatra semmi fele eszkozzel mert nagyon meggyulolhet.

Probald az oledben elaltatni vagy csak simogatni.

2012. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Veressel nem lehet egy allatot idomitani es foleg nem egy cicat!!!
2012. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eddig sem, és ezután sem fogom verni a cicámat!
2012. szept. 28. 21:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Kéne neki egy társ, akivel tud játszani. Úgy látszik ő egy játékos macska, ha belegondolsz, mikor megszületnek, akkor is többen vannak, mindig van kit harapdálni, bunyózni vele, és benne megmaradtak ezek a dolgok. Egy másik macskával ki tudná élni magát. Nekem több macskám van, van hogy fél nap egymással játszanak, hozzám inkább csak dorombolni jönnek, nem jut eszükbe megkarmolni, megharapni.
2012. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Főleg. ha sokat dolgoztok, akkor nagyon jó lenne neki a társ. Nappal kitombolják magukat, este mikor hazajöttek csak hízelegni fognak.
2012. szept. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mióta van nálatok? Ha nem rég, akkor még nem tisztázódtak a rangok és még nem bízik meg bennetek eléggé. Ha felemelted és megharapott, az várható, ha még nem ismer titeket eléggé. Idővel majd nőni fog a bizalom köztetek és lehet, hogy megengedi, hogy felvegyétek, Viszont vannak macskák akik egyszerűen nem szeretik az ölben babusgatást. Ha ivartalanítjátok ez lehet, hogy megváltozik majd.


Ha régebben megvan, akkor ez szokás kérdése. Mikor karmol/harap, ne üssétek vagy támadjátok, mert akkor mégjobban bevadul. Inkább kiáltsatok rá, dobbantsatok, morogjatok és sose mutassatok félelemre utaló jeleket! Ha megkarmol akkor se menj el, hanem magasodj fölé és zavard el. Ezzel eléred, hogy megtanulja, a karmolással neki kell elmenni a területről és nem ti hagyjátok békén őt.

Sok sikert! :)

2012. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!