Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél centi átmérőjű duzzanat...

Fél centi átmérőjű duzzanat van a kismacskám fején, elvigyem másik orvoshoz?

Figyelt kérdés

Hazahoztam egy kismacskát a már meglévő mellé, eleinte persze a kicsi kapott egy-két pofont a nagytól, és viszont. A kicsinek lett két dudor a fején, egy fél centi és egy kb. 2 mm átmérőjű. Az orvosnak mutattam, mikor vittem oltani 1,5 hete, megnyomkodta, megállapította, hogy nem lehet kinyomni, és azt mondta, nem lesz baj. Azóta a duzzanatok mérete változatlan, ha megtapizom, nem fáj neki, viszont a nagyobb fölül eltűnt a szőr.


Most olvastam a tályogról, hogy harapás vagy karmolás után keletkezik, és hogy duzzanat lesz belőle, ami aztán kifakadhat, és veszélyessé válhat.


Nem tudom, elvigyem-e másik orvoshoz, nem akarom fölöslegesen kínozni a hosszú utazással.


A ti macskáitoknak volt már ilyen duzzanata? Elmúlt magától, vagy mi lett?


2009. aug. 3. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyen többször a macseszon, ha kifakadna, Betadine-nal fertőtlenítsd le, akkor nem lesz baj.
2009. aug. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
volt a cicámnak ilyen...igen valószínűleg tályog...nálunk a doki kivágtas...kinyomta ,kipucolta a sebet korrekten...szerintem vidd másik orvoshoz
2009. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Visszaviheted ugyanahhoz a dokihoz is, hiszen ő még enyhe, múlónak tűnő állapotában látta a dudort. Aztán ha erre is azt mondja, hogy semmiség, akkor csapj az asztalra, hogy csináljon vele valamit, és/vagy keress másik dokit.
2009. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha egy macskán tályog keletkezik az azt jelenti h élete során többszőr is kijön rajta:(((((((((((nem szép látvány,de olyankor fertőtleníteni kell és elmúlik neki.
2009. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ma viszem a másik macskát egy állítólag nagyon jó orvoshoz, annak meg csúnya a szeme, és már három hete nem gyógyul, pedig ellátta ugyanaz az orvos, akihez a kicsit is vittem. Megkérdezem tőle, mit javasol.


Amióta látta az orvos, azóta nem változott a dudorok mérete, csak éppen el se múltak.


Úgy tűnik, jól megbetegítették egymást, sajnos. A nagy most volt először beteg.


Reménykedjünk :)

2009. aug. 6. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!