Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám tüzel és nagyon...

A macskám tüzel és nagyon nyávog szinte megállás nélkül egész nap. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék, hogy kicsit megnyugodjon és ne nyávogjon naphosszat? Illetve mennyi ideig tüzel átlagosan egy macska?
2012. okt. 3. 19:39
 1/10 Vicuska87 ***** válasza:
12%
IVARTALANÍTTASD!!!!!
2012. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

2 megoldás van. Vagy viszel mellé egy kandúr cicát, hogy "lenyugtassa" vagy ivartalanítod, ami mellesleg nem kis pénz). Régen mi is ezzel küzdöttünk, de amióta ivartalanítva lett nem nyávog és ami a legfontosabb nem szenved.

Úgy tudom, hogy egy évben 2 tüzelési időszak van (általában tavasz és ősz). De ez macskánként eltérő lehet. Van amelyik macska 1 hétig tüzel, majd rá pár héttel megint kezdi előlről. Olyan macska is akad ami hónapokon át tüzel, ezért is javasolnám az ivartalanítást, ha nem akarsz beleőrülni a nyávogásába és persze, ha nem szeretnél kiscicákat.

2012. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kb. mennyibe kerül az ivartalanítás?
2012. okt. 3. 19:53
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:
39%

Attól függ hol laksz. És a cica nemétől is függ.

Ha lány cica, akkor 5000-15.000-ig, ha fiú cica, akkor 3.000-10.000-ig.

Kisvárosban olcsóbb, nyilván Bpesten a legdrágább!

2012. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

veszprémben lakom, lány a cica majdnem 1,5 éves.

Akkor kb. mennyiért csinálják meg?

2012. okt. 3. 20:01
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem menj el több állatorvoshoz a közelben vagy hívd fel őket és ki tudod választani a legolcsóbbat

nekünk 7500-ért csinálja majd az orvos jövő héten Budapesten

2012. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vicuska87 ***** válasza:
2012. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2012. okt. 3. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
A macskáknál csak akkor van két tüzelési időszak, ha közben vemhesül. Ha nem, akkor ez néhány héten belül újra kezdődik. Mindenképp ivartalanítás, ha nem szeretnétek kiscicákat.
2012. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én cicámat az első ellése után pár hónappal (kb. 5 hónap elteltével)ivartalaníttattam. Mert az ellés megviselte,le is gyengült, nagyon lefogyott és kezelésre is vittük. A műtétig az állatorvosunk adott Ovarid tablettát. Mondta, hogy ellést követően 2-3 hónap elteltével is vemhes lehet újra, ezért ezt a megoldást választottuk. Őt 16.000 Ft-ért műtötték. A fiú cicánkat 10.000-ért. Egyet értek az előttem szólókkal, hogy érdemes több állatorvost megkérdezni az árakról, mert lényeges árkülönbségek is lehetnek. Pl. nálunk egy másik állatorvos már 20.000-ért műt. De ha esetleg az anyagiak nem engedik, hogy most elvidd ivartalaníttatni addig ajánlom neked az Ovaridot. Az állatorvosnál veheted meg 10 db-os olyan 1300 Ft körül van. Heti fél tablettát kell adni a cicusnak és ettől le is nyugszik :)
2012. okt. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!