Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vedjuk meg a cicankat?...

Hogy vedjuk meg a cicankat? (hosszu szoveg)

Figyelt kérdés

Amikor a kandurom (ki van herelve) 6honapos volt,akkor koltoztunk ki panelbol maganhazba a parommal.Mivel unatkozott meg stb, szereztunk melle egy masik cicat(az is kandur de meg csak 3-4 honapos) .nagyon jol megvannak.A problema ez utan jon.A szomszed macskaja egy orult nagy bosszuehes kandur,aki atmaszik hozzank es 2x verte mar meg ugy a mienket,hogy tiszta ver volt,osszecsinalta magat stb.nagyon feltjuk.a mult heten rosszul csuktuk be a lakas ajtot es a szomszed kandur bejott es az agyunk mellett verte megint meg a mienket,de mire felebrettunk es tehettunk volna valamit,a masik kiszaladt.(en imadom az allatokat,de a parommal napok ota gondolkozunk`hogy hogy tegyuk el lab alol azt a szornyeteget,a szomszednak nem tudunk szolni mert egy morcos bacsi,aki leszarja,hogy a kandurja mit csinal.nagyon feltjuk a mienket foleg amiota atmassza a keritest es elkoborol naponta 1-2 orara mert csajozik.lattuk,hogy egy tavolabbi szomszed lanycicajaval jatszik stb. (annak ellenere h ki van herelve)

A kerdeseim: mit csinaljak a szomszed kandurral?

Mit csinaljak h az en cicam nyugodtabb legyen,ne menjen mindig csajozni?nyugtatozzam vagy mi a francot csinaljak?? ha a masik kandur ugy kapja el az enyemet amikor az "csajozik valahol" akkor meg segiteni se tudunk rajta...

Nagyon el vaggyunk keseredve,nem szeretnenk a hazba zarva tartani.Mit tegyunk???segitsetek...:((


2012. okt. 3. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nagyon egyutt erzek veled

nekunk egy hatalmas nagy narancssarga kandur verte a kanduromat. a sajat kertunkben felnie kellett a cicamnak:(

egyszer ugy osszeverekedtek,hogy napokig nem tudott az egyik labara allni a cicám.

nekem az valt be,hogy elzavartuk az idegen macskat. mindig az ajtonal volt egy palack viz,es lelocsoltuk az idegent.

szerintem ez a legtobb amit tehetsz.

en is iszonyuan duhos voltam az idegen macskara,de egyreszt nem tudnam bantani,meg nem is tehetnem meg.

és neked is,lehet morcos bácsi,de lehet a cicaja jelenti a mindenét.

probald zavarni a kandurt.mást nem igen tehetsz:/

(ekezetekert bocsi,telefonrol írok)

2012. okt. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a bacsi lexarja a cicajat,joforman nem is eteti.hiaba van ott a viz,mert nem tudok egesz nap az udvaron ulni,fozok,mosok,takaritok,egyetemre jarok ...nincs idom macskat locsolgatni,amiota kint lakunk a parommal,lassan fel eve,azota folyamatosan zavarjuk elolyan is volt aZ elso macskaunyo utan,hogy kiszaladtam a sepruvel de csak a vegevel kaptam el a macskat,eleg kemenyen szerintem,de baxott ra,masnap is visszajott....es foleg ez hogy a hazunkba bejon ez a dog,es mi is felunk tole mert marha nagy es a cicainkat is nagyon feltjuk.mindent megtennek a cicaimert.MINDENT!
2012. okt. 3. 20:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled. Ugyanakkor gondolj bele: az a "leopárd" macs a területét félti, viszonylag új lakók vagytok, ha jól értem.


Ha most groteszkre venném a figurát, azt mondanám, hogy szereltess kódzárat, aminek csak a macskád tudja a kódját és ti. ;) Bár ha valóban MINDENT megtennél érte, tuti létezik valami elektronika, amit a cica nyakörvére szerelve "fotocellásan" csak a tietek közeledésére nyílna ki, és érzékelve, hogy bent a cica, lezárná automatikusan kívülről. (Nálunk nincs elektronika, de van pici csapóajtó, amin csak egy macskanagyságú lény fér be és ki, vagy egy annál kisebb), persze ettől még utána surranhat a vérszomjas szomszédtigris, ha rögtön utánavetemedik, de ennek kicsi az esélye.


Hogy mi az egyszerűbb megoldás? Így távból nehéz ötletet adni. Ha csajozik, esetleg golyóálló mellény. Még fel is vághat a macskahölgy előtt, hogy bár golyói nincsenek, de ellenálló idegen golyókkal szemben. ;)


Komolyan veszem a problémátokat, de sokszor már csak a humor jelent megoldást, egyes problémákra... Belegondoltam, ha az én macsomat fenyegetné e veszély... Tényleg a tanácshoz ismerni kellene a környéket, lehetőségeket is...


(Bocsi, de vizuális típus vagyok, és úgy írtad le a leopárd godzillát, mint amilyen a Gyaloggaloppban a vérszomjas nyúl, szóval látom magam előtt, ahogy fogait fenve belopódzik hozzátok. :D :S Bocsi, nem sértésként írom, de kissé groteszk. ;) Ettől függetlenül aggódom értetek. Bár tudom, vacsira nem fog megenni titeket, és inkább a cicádért aggódsz, érthető módon.)

2012. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetleg még lehetőség gyanánt: Nyugalom Security, polgárőrség, macskommandó. ;)
2012. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még valami... te magad írod, hogy azt a gepárdot senki nem szereti, nem törődik vele... talán épp ezért olyan agresszív. Lehet, h rémisztőnek ha az ötletem, de gyakran nem az ellenkezés, szembeszegülés a megoldás, hanem az odafordulás. Bár pl. egy pszichopata emberen még ez se segít. Pszichopata állatról azonban nem tudok, ez talán nem is lehetséges. ;)


Szóval... próbálj szeretetet adni annak a vadmacsnak is. akár még össze is barátkozhat a tieddel, idővel. Így minden érintett fél jól jár. Nem kis munka lesz, de ha MINDENT megtennél a cicádért, és tényleg állatbarát vagy... Szóval ellenségeskedés helyett, pláne gyilkosság helyett inkább megértés, empátia és szeretet.


Tudom, hogy elfoglalt vagy, de az állattartás időt vesz igénybe, és törődést... ez pedig áttételesen más feladatokat, pl. a szomszéddal való törődést is esetenként magába foglalhatja...


Sorry, ha túl sokat írtam evvel a 3, egymás utáni hsz-emmel. Ez mind eszembe jutott, mint vonatkozóak.

2012. okt. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nagyot nevettem azon amit irtal,jo fej lehetsz :)) a helyzet,hogy idom sincs haverkodni avval a doggel....kezdjem simogatni amikor az enyemet tepi?? :)) nagy kertunk van,korbe kerites,a szomszedok felul vaskerites fele, a masik felen meg ugyan akkora (majdnem 2m fa deszkas kerites) =ai tudjuk a macskaknak nem akadaly,a bejarati ajtonk termopan,ezert nem tudok ra macskabejarot vagni :P a bejarai ajtonk ilyen melegben mint most is nyitva van,mert bent van az alom (estere) kaja,viz,jatekok stb. ezekert folyamatosan bejarkalnak,ugy hogy....se be,se ki nem tudom oket zarni. na...nem tudom mi tevok legyunk...a legjobb az lenne ha meg tudnank egyszer fogni, bele egy nagy zsakba es kivinni a francba es ott elengedni. atvisszuk hozzatok :))) (a magyar hatar szelenel lakunk).
2012. okt. 5. 12:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez sajnos csak akkor megoldás, ha az Ukrán határnál laktok, mert az nem EU tagország, ergo a határőrök nem engedik vissza. Mármint a vadmacsot. :) Bár... a mai korrupt világban... teszem azt, lefizeti egy egeres szenyóval a határőrt... (tudod, Macskafogó :P )
2012. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ja ja :))
2012. okt. 10. 09:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Nah, van már vmi fejlemény, megoldás? :)
2012. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze.4dik napja szoba(ház)fogságba van a cicu.igy nem tudja semmi bántani.hirtelen jobb megoldás nem jutott eszünkbe.amugy se ülljön kint a hidegbe. tudom h nem a legjobb megoldás,de legalább melegbe és biztonságba van.
2012. okt. 12. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!