Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyszerűen nem tudom elviselni...

Egyszerűen nem tudom elviselni a macskámat! Rám támad, nem lehet vele egy helységbe megmaradni, minden tiszta macskaszőr, kiengedni nem tudom, a konyhába van kizárva, naponta takarítok, de így is undorító h minden szőrös. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kiszoktam vinni sétálni, fésülöm a szőrét de semmi nem használ. Neki se jó h be van zárva mert nem egy nyugodt cica, meg nekem sem jó ez az egész mert már nagyon elegem van belőle. Terítő sincs az asztalon, se szőnyeg, se semmit nem lehet elől hagyni. 9 hónapos ivartalanított fiúcska amúgy....
2012. okt. 4. 11:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
58%
Minden válaszolót felpontoztam, mivel egyetértek velük. Tényleg minek neked a cica? A kérdést költőinek szántam, nem várok rá választ. Lehet lepontozni, magasról teszek rá:)
2012. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Nem jó kefét használsz. Vegyél Furminatort, az kiszed minden kilazult szőrt, igaz utána kicsit megtépettnek tűnik a cica, de gyönyörű bundát növeszt majd vissza. Fantasztikus találmány, marokszám szedi ki a szőrt vedlési időszakban.
2012. okt. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat! Normálisan is lehet írni nem kioktatva, hogy mit hogy kell. Annyit azért hozzá fűznék hogy nem pontoztam le senkit sem, dél óta nem voltam gépnél...
2012. okt. 4. 23:08
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is volt egy bolond macskám, akit el kellett ajándékoznom, de rájöttem miért lett olyan amilyen, és most hogy tanultam a hibáimból, van egy édes kis bújós szőrgombolyagom:)

Szóval:

Az első hibánk az volt, hogy a szüleim ágyában akart aludni, de apukám nem akarta, és emiatt lett frusztrált. Bekattant. Sok mindent nem engedtünk meg neki, a bátyám túlhergelte a játékokkal, ahogyan én is, és engem is harapott, karmolt, támadott.

A te hibád az, hogy bezártad egy helyiségbe, ahol nem tud játszani. Nekem a szobámban van a macsek, ami nem túl nagy, de tele van játékokkal, friss vízzel, étellel, és az ágyamban alszik, mindenhová bemehet. és emiatt kiegyensúlyozott.

Ezt már eléggé elszúrtad, érdemes elajándékozni állatszerető gazdiknak. a miénk is jó helyre került, a férfi küldött róla képeket. Lett egy cicatársa, az egész lakást uralhatta, és a férfi ágyában aludhatott...

sok szerencsét.

2012. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Szerintem keress neki új gazdát. Nem azért mert nincsen megoldás a problémádra, hanem mert látványosan nem szereted. Jobb lenne neki egy olyan helyen ahol szeretve van.


Amúgy még nagyon fiatal, azért "támad". Csak játszik. Úgy 4-5 hónap és kinövi. A szőr meg együtt jár a macskatartással, ezt tudhattad volna mielőtt befogadtad.

2012. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

én is azt javaslom, hogy keress neki egy olyan gazdit, akinek nincs "elege a macskából" és tudja szeretni a cicához tartozó tulajdonságokat.

Ennyi erővel ha ne adj isten a gyereket pl. hiperaktív lesz vagy egyéb ilyen, akkor belőle is eleged lesz és kizárod valahova?

2012. okt. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%

Macskának alapból nem lakásban van a helye. Engedd ki a nagyvilágba hadd legyen szabad. Az ajtó előtt meg legyen egy tálkája, hogy ha nem sikerült a vadászat hazamehessen jóllakni.


Azért nem jó ez a fórum, mert itt csak extra szemellenzős macskaimádók válaszolnak...


Pedig mióta macska él a Földön, ők mindig is szabad lelkek voltak, éjszakai ragadozók, nem agyonpátyolgatott lakásban dédelgetett cica-micuskák...


Nálam minden állat okkal van tartva. Szárnyasok a tojásért és a húsért. Kecske a tejért és a fűnyírásért. Nyúl a húsért illetve pénzért. Kutya a tolvajok ellen. Macska az egerek és patkányok irtására.


Aki ellátja a feladatát és hasznos, az jól van tartva és meg van becsülve. Akivel csak a gond van és nem funkcionál megfelelően azt kiselejtezem.

Ez az élet rendje.

2012. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%
Előzőnek: érzéketlen Darwinista... :S
2012. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Vicuska87 ***** válasza:

"Pedig mióta macska él a Földön, ők mindig is szabad lelkek voltak, éjszakai ragadozók, nem agyonpátyolgatott lakásban dédelgetett cica-micuskák... "


Régen nem volt patkányméreg sem, meg ragacs, meg sorolhatnám. És ha a macskád azt az egeret eszi meg, akkor megpusztul. Nem kellene a most-ot a rég-hez hasonlítani!

2012. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

" Akivel csak a gond van és nem funkcionál megfelelően azt kiselejtezem."


A 21. században élünk ember, és ha megadnád az állataidnak a lehetőséget, hogy igazán megmutassák neked, milyen a te szemedben az a "csak egy kutya", "csak egy macska", stb, akkor csodálkoznál. Képesek szeretetet adni. Amíg te egy macskát azért tartasz, hogy egeret fogjon, más azért tartja, mert többet lát abban a macskában egy egérfogónál. Kutyánál úgyszintén. Azt meg se merem kérdezni, nálad mit jelent a kiselejtezés....

2012. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!