Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Négy hónapos cicánk egyre...

Négy hónapos cicánk egyre többet eljárkál otthonról. Féltem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Négy hónapos kandúr cicánk az utóbbi héten egyre többet nem jár haza. Eddig mindig otthon volt, maximum a szomszédba merészkedett át, de reggelinél és vacsoránál mindig ott toporgott éhesen az ajtóban. Nem unatkozhat - két vele egyidős kutyabarátja van, egy tálból esznek, sokat játszanak.

Terveztük a kiivartalanítását, de majd csak 6 hónapos korában.

Miért mászkál el ennyit? Egész nap itthon sincs már... Tudom, hogy macska, és nem kutya, tehát nem igazán lehet területhez kötni, nem lehet korlátokat szabni neki, de akkor is féltem, hogy valaki elviszi, befogja, kinyírja, vagy akármi más...

Felnőtt kandúrom már 11 éves, ő is ivartalanítva van, és ritkán jár el otthonról. A kicsi meg még gyerek, és nem is látom egész nap, még vacsorázni sem jön haza mostanság...

Normális ez?


2012. okt. 5. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttatás, de az sem biztos megoldás... Ha mindenképp meg akarod védeni, legalább éjszakára engedd be a házba.
2012. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SaraZs válasza:
Egyik ismerősömnek 5 hónaposan kezdett tüzelni a lánycicája. Én a helyedben beszélnék az állatorvossal, és ha Ő is úgy gondolja, előrébb hoznám az ivartalanítást. Nehogy aztán késő legyen. Fontos azt is tudni, hogy az ivarzó kandúrok verekedéssel komoly fertőző betegségeket adhatnak át egymásnak. Némelyik ellen az oltás sem véd. pl. FIV (macskaaids, mely emberre veszélytelen). Remélem az ivartalanítással megoldódik a probléma, és nem egy csavargó cicával van dolgod. (a mi ivartalanított nőstényünk volt, hogy két hétig nem jött haza, mert éppen csavaroghatnékja volt)
2012. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb ivartalanítsd, ha félted! A mi kandúrjaink is eljártak otthonról, és mindenféle sérülést összeszedtek! Ez sajnos a vérükben van...:/

Egy ivartalanított hím nagyon kedves tud lenni :)

De ha annyira félted, és szereted,és van rá lehetőséged, engedd be :) Eddig azt hittem, hogy hatalmas gond egy benti cica, de rájöttem, hogy egyáltalán nem...

2012. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
lehet hogy máshol etetik, és ez nem jó dolog, mert meg is tarthatják. ivartalanítani kell, nekünk 6000Ft volt, meg még az oltások de biztos hogy nem volt olyan drága :D
2012. okt. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos most kezd kamaszodni kandúrozni fog majd, ezért gyakoriak lesznek az eljárások. Gondolom nem éhes, szóval eteted. az én kandúrom se jár el, vagy ha el is megy akkor is ide a szomszédokba. rájöttem hogy nyár folyamán több helyen etették ezért ment át mindig egy bizonyos időben.
2012. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos, már harmadik napja, hogy semmi hír felőle. Arra gondoltam, mivel gyönyörű kiscica, lehet, hogy valaki elvitte, és például a garázsban tartja, míg odaszokik, vagy éppen a lakásban tartja, és ezért nem is tud hazajönni...


Adtam fel a képével hirdetést, hátha becsületes ember lesz az, aki elvitte őt, és visszahozza.


Volt nekem is egy olyan ivartalanított nőstényem, aki két hetekre eltűnt néha, majd hazatért. Egyszerűen nagyon szeretett úton lenni... Meg is érteném ezt, de hát mégis csak NÉGY hónapos! :/


Ha hazaér, az első lesz a doki, és remélem, hogy ezzel megszűnnek az ész nélküli csavargások... Bár attól tartok, most nem csupán csavarog, hanem nem tud hazajönni... :(

2012. okt. 7. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!