Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történt a macskámmal?...

Rouge kérdése:

Mi történt a macskámmal? Megbolondult?

Figyelt kérdés
Cicám ivartalanitva volt fél évesen. Előtte is nagyon eleven volt, és játékos. Ivartalanitás után azt hittem sokkal nyugodtabb lesz. De ugyanolyan izgága maradt. Sőt mostanában egyre rosszabb amit csinál. Randalirozik, mindent szétszed, ujabban a ruhákat rágcsálja, átszökik a szomszédba, és nyávog. Csak ugy jár-kel a házban és nyávog magában. Nem értem miért csinálhatja ezt. Arra gondoltam, hogy lehet idegrendszeri problémái vannak. Ha létezik ez macskáknál. Szerintetek mi lehet a baja?

2012. okt. 5. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem csak mozgáshiánya van. Udvarra nem tud kimenni játszani? Nem hiszem, hogy idegbaja van, csupán csak játékos és izgága cica. 2-3 évesen szerintem meg fog változni.
2012. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ez nem is a te macskád, hanem az enyém. Meg is nézem enyém itt van e még.
2012. okt. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Most mennyi idős? Ha még csak nemrég volt az ivartalanítás, idő míg beállnak a hormonok, de az is lehet hogy csak unatkozik, nem foglaljátok le eléggé.
2012. okt. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tud kimenni, mert panelban lakom. Gondoltam amugy arra, hogy veszek pórázt, és leviszem a parkba, de az kicsit vicces lenne, nem? :))
2012. okt. 5. 20:01
 5/13 A kérdező kommentje:
Másfél éves.
2012. okt. 5. 20:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Épp ezaz, hogy panelban vagy. Nálunk ivartalanítva van két cicánk, sziámi mind a kettő, de bent tartjuk őket. A bent tarott macskáknál van az ún. bolondóra, amikor teljesen bevadulnak, fel-alá szaladgálnak, nyávognak (nálunk legalábbis ez a helyzet) Ez bent tartott cicánál teljesen normális, ne aggódj :) Nálunk a magában nyávogást főleg a kandúr csinálja, a papírtépkedés is az ő reszortja. Ez kettőnél még rosszabb, hidd el :) Nem viccelek, de van olyan hogy vízszintesen szaladnak a falon. (Valahogy elrugaszkodnak vagy nem is tudom..) De 1-2 óra és lenyugszanak, mint ha mi sem történt volna, aztán alszanak (bemelegítenek a következő menetre... XD)
2012. okt. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A sétáltatás szerintem jó ötlet, persze ez cicafüggő is.
2012. okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! Kicsit kezdtem azt hinni, hogy orvosra lesz szükség. De igy megnyugodtam :)
2012. okt. 5. 20:12
 9/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Ha nem szökdösős a cicád, akkor tényleg érdemes kivinni mozogni. Ha erre nincs lehetőséged, próbálj meg neki venni műegeret, mászófát (az egy kicsit drágább) valami kis labdát, szóval bármit amivel tud játszani. Persze ezt lehet gyártani otthon is, csak általában rövid életűek (pl. botra madzaggal ráközözni egy darab papírt, és húzgálod előtte) Ezzel valamennyire le lehet vezetni az energiáit :)

2012. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Adj neki egy kis alufóliából gyúrt gombócot.Az enyém imád vele focizni. Az én cicám lassan egy éve lett ivartalanítva,de még mindig elég izgága.Állandóan verekszik a szomszéd és a másik saját,szintén ivartalanított macskánkkal.Kertes házban lakunk és kijárnak.Ennyit az ivartalanítás utáni nyugodtságról.
2012. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!