Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Nagyon beteg a...

Segítség! Nagyon beteg a Cicám nem tudom mit csináljak valakinek ötlet?

Figyelt kérdés
Begyulladt a szája és nagyon sovány egy ideig jártam vele állatorvoshoz de 3 hét alatt 35.000 ezer forintom ment rá és nincs ennyi pénzem nincsenek fogai mert egy korábbi incidens során kihúzták őket pépesített royal canint és krém sajtot eszik de naponta csak 2-3 dkg vitamint rakok a sajtba de van nap hogy semmit nem eszik ha valakinek van ötlete kérem segítsen.

#cica #szájnyálkahártya gyulladás
2012. okt. 6. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg apróra vágott csirkemájat vagy májkrémet adni neki.Lehet,hogy unja már a sajtot. Adtál már neki multivitamin pasztát? Növeli az étvágyat.Egyébként mindent megtettél érte,amit lehet. Ilyen egy igazi jó gazdi.
2012. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

esetleg vegyél még neki cicakonzervet, és aluttasakos ételeket, és azokat is pépesítsd, hogy változatosabban étkezhessen. Cicatejjel is itathatod, azt imádják :)

De tényleg jó gazdi vagy, így tovább :)

2012. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Vicuska87 ***** válasza:
60%

Én elvinném egy másik orvoshoz, ami nem ilyen drága!


Mindent tudsz neki adni, csak össze kell pépesíteni, mint a fogatlan kigyereknek!

2012. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem akar enni, csinálj neki kicsit folyékony állagú konzervet és fecskendővel etesd meg.
2012. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A sajtot még nem unja csak az a baj hogy fáj a szája és vitamin pasztát adtam neki kevertem a sajtba és jobban is volt de utána már a paszta miatt nem ette csak simán
2012. okt. 7. 13:08
 6/15 Fannybaba8 ***** válasza:
30%
Szia.Ha látod hogy szenved adj neki embereknek kitalált fájdalom csillapítót (Nem lesz tőle baja) Adj neki csirkemájat, csirkemellet.Vidd meleg helyre.Talán az is jót tesz ha egy kis gyulladás csökkentőt adsz neki.Tejet adj neki és vannak ezek az orvosi inekcióstű (gondolom tudod melyik gyerek korodba ilyenekkel játszhattál) Ebbe rakd a tejet és úgy fecskendezd a szájába mert akkor mindenképpen meg tudja inni.És pépes ételt adj neki.
2012. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Vicuska87 ***** válasza:
29%

Jaaaj, nehogy embernek való gyógyszert adj neki!

Majd az állatorvos ad, ha úgy látja!

2012. okt. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Fannybaba8 ***** válasza:
Vicuska87.: Nekem a macskámnak ugyanez volt a baja és a dokink mondta hogy adjunk neki azt mivel mi se engedhettük meg mafunknak hogy annyi pénzt költsünk rá és 1 hét múlva meggyógyult....
2012. okt. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sok féle tasakos és konzervet adtam pépesítve korábban is amíg hajlandó volt megenni.De mióta ki újult a betegsége a parizerből 1-2 dekát pépesen és a sonkás tömlős sajtot szereti az ujjamról lenyalogatni.Ebbe a sajtba keverek A+D,E vitamint,egy kevés multivitamin pasztát egy pici calcium magnézium port.Ez egy darabig jó,de visszaesik.Azt gondoltam,mi van ha a C vitamint nem termel a szervezete,így kevertem nagyon keveset a sajtba is és az ivóvizébe is.Jobban lett tőle. Ez már a második kísérlet volt,és újra jobban lett.Csak ne érezze meg,mert akkor nem eszi meg.Köszönöm a jó tanácsokat.
2012. okt. 8. 17:43
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Fannybaba8: HA az orvos mondja, akkor lehet embergyógyszert adni. Ő tudja, melyiket és mennyit szabd adagolni! Ezt soha ne felejtsd el. Az emberi gyógyszerek egész más testtömegre és emésztésre vannak kikísérletezve. Nem megfelelő módon adott gyógyszerrel megmérgezheted a cicádat.
2012. okt. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!