Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy fürdetitek a macskátokat?

Hogy fürdetitek a macskátokat?

Figyelt kérdés
Hófehér cicám van és kijár evidens,hogy koszos lesz.Hogy kell megfürdetni,hogy ne marja szét a karom. Macskafürdető zsáktól idegenkedem.Egy cicát belegyömöszölni egy zsákba,utána vízbe tenni.Világgá szaladna utána az biztos meg olyan állatkínzásnak tűnik.Szóval zsák nélküli fürdetéshez kérnék tippeket.Előre is köszi.

2012. okt. 6. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A macskák tisztogatják magukat. A hófehér cica csak akkor marad fehér, ha nem engeded ki. Nem igazán szeretik a fürdést, de ha meg is fürdeted, 1 nap múlva ugyan olyan koszos lesz. Tehát kezdheted megint a fürdetést. Add fel :)
2012. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem érdemes fürdetni a cicákat, ugyanis magukat tisztítják, és nekik horror az az illat, ami szerintünk finom.

Tehát érdemes akkor vagy csak bent tartani, vagy csak kint.

De ha ennyire ragaszkodsz a fürdetéséhez, akkor így kell:

Két emberes munka az biztos, fogj egy lavort, engedd tele langyos vízzel, és rakj bele cica sampont. Mártsd bele, és masszírozd a szőrébe. Ezután engedj újra sima langyos vizet, és azzal jól öblítsd le, ne hogy a sampon problémát okozzon a bőrén. Esetleg óvatosan tusold még le.

Ha rövid szőrű, akkor töröld meg törölközővel, és tartsd meleg helyen, hogy meg ne fázzon. Ha hosszú szőrű, akkor hajszárítóval szárítsd.

De tényleg nem ajánlom a fürdetést, az én cicám (bár ő csak bent van) az ágyamban alszik, de nem akarom a fürdetéssel kínozni...:)

2012. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ritkán fürdetem is, a mosdókagylóba engedek meleg vizet kis macskasamponnal + amikor benedvesítettem vele, teszek egy kis sampont a cicre is és felhabosítom. Az öblítést már a kádban csinálom. Ehhez már jóelőre odakészítek két kb 5 literes edényt langyos tiszta vízzel, ugyanis a tusolótól nagyon fél.

Az a lényeg, hogy gyorsan kell csinálni, kb 5-10 perces művelet. Célszerűbb nyáron, vagy amikor már fűtenek, mert a hajszárítótól szerintem jobban félnek, mint a víztől. Így elegendő csak alaposan megdörzsölni őket törölközővel.


Egyébként az én cicám szereti a vizet (állandóan odajön, ha mi fürdünk, tusolunk, vagy akár fogat mosunk), csak azt nem szereti, ha én fürdetem :)

2012. okt. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Egyébként eddig így csináltam csak össze vissza mart.Amíg kijárt nem is nagyon fürdettem,csak most a hideg idő előtt gondoltam,hogy megfürdetem és utána már nem engedem ki. Mégegyszer köszi mindenkinek!
2012. okt. 6. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sehogy.

Nemrég nagyon beteg volt, műtötték. A saját vérében és pisijében fetrengett napokig. Ezután is csak annyit csináltam, hogy vizes törölközővel ledörgöltem a nagyját. Persze ettől még elég büdi maradt szegény, de amint lekerült a gallér, nem kellett hozzá egy nap, és máris olyan finom babacica illata volt mint előtte. Hatékonyan megtisztogatta magát a drága. :)

2012. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

így:


[link]

2012. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fürdetőzsák?? Horrorisztikusan hangzik!
2012. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszike, azt hiszem nem fogom fürdetni.Ez az"Unciklopédia" nagyon jópofa.Jókat mulattam rajta.
2012. okt. 7. 11:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon ritkán fürdetem, de ha muszáj, akkor nincs mit tenni. Két emberes meló, barátnőm megfogja a grabancát, én pedig nagyon óvatosan langyos vízzel bevizezem, kis nyomással, épphogy folyik a zuhany. Utána macskasampon, jó alaposan, közben mindennek elnyávog minket, majd megint lemosom, de jó alaposan. Utána törülköző, de utána egyből már rohan, és egy fél napig durci van. Tehát ketten fogjuk, amikor egyedül fürdettem, akkor még vágott köröm mellett is agyon karmolt.
2012. okt. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!