Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicák mit figyelnek, mozgó...

A cicák mit figyelnek, mozgó pontot követve ott, ahol mi, emberek nem látunk semmit?

Figyelt kérdés

Elsősorban a szellemi lények vonatkozásában szkeptikusok válasza érdekel, mert a többiek nyilván azt írják: szellemet lát - az ő szemszögükből evidens, és nem zárom ki ennek lehetőségét is. De pl. van tudományos megközelítése a kérdésnek...? :


Egyesek szerint a macskák finomabb renzgéseket is érzékelnek, pl. más dimenzióban levő lényeket, melyek a mi 3D-nkben is megjelennek részben. Nem tudom igazán, de megfigyelted már ,hogy a cicák időnként a szemükkel, buksijukkal követnek valamit a levegőben, holott adott esetben semmit nem látunk ott mi, emberek? ;-) Ez mi lehet példának okáért...?



2012. okt. 6. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Például valamilyen hangot hallanak és annak a forrását keresik meg. Ez lehet adott esetben valahol messze egy kis rovar, vagy bármi apróság.
2012. okt. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Évtizedek óta van macskánk, és olyankor is csinálták, amikor a zárt helyiségben semmiféle hang nincs. Vájt fülű zenész vagyok, de ez komoly. Ezek szerint ultrahangot/infrahangot érzékelnek?
2012. okt. 6. 17:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy kutya,macska vagy egyéb állat szellemet vagy egyéb lényt lásson!A tudósok be bizonyították hogy ilyenkor a falban lévő vezetékeknek a hangjára figyelmesek .pl egy víz vezetéké és a csordogáló vizet halgatják de ezt az emberek nem halják.
2012. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A macskáknak 100-szorosan érzékenyebb a hallásuk, mint a legjobb fülü embernek. Azt is hallják, ahogy a porszem leesik. (Ezek biológiailag igazold tények).

Detényleg hallana ulta- és infrahangokat is.


De hogy saját tapasztalatot is irjak: létszintes családi házban lakunk, a cicáink kijárnak a kertbe meg az utcára is. Több alkalommal volt, hogy kimentem az erkélyre és még éppen láttam, hogy az útkanyarban elfelé megy a cica ( ez kb 500 m), és odaszóltam a mellettemm álló páromnak, hogy ott megy a Mirci, tehát inkább halkan - a cica meg felkapta a fejét és elkezdett visszafelé szaladni hozzánk.

Ez nem egyszer volt, tehát véletlen kizárt.

2012. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) Igen, az érzékeny hallást, az ultra- és infrahangokat el tudom képzelni, hogy érzékelik.


Noh, de ennyi erővel akkor az ultraibolya, és/vagy infravörös színtartományból is érzékelhetnek, vagy esetleg más vizuális hullámhosszból is, melyet az emberi szem nem érzékel, nemde? ;) Így hát nem tudhatjuk, léteznek-e lények, melyek e tartományba esnek, hiszen a műszereink legfelejebb foltként érzékelik -pl. a csillagászok az égi objektumok esetén-, így hát nem zárható ki létforma sem ezen hullámhosszú tartományokból olyan, amit a szokványos 5 érzékszervünkkel nem fogunk fel (és részletkérdés, hogy szellemnek, vagy minek nevezzük). ;)


Szívesen fogadok további, megalapozott ellenérveket is, vagy emellett szólóakat is. Én nem foglalok állás, csak körbejárom az eshetőségeket, logikusan. ;)


Amúgy tényleg elgondolkodtatóak a válaszaitok. :) Valóban a falban lévő vezetékek tartalma serceghet, ill. változhat a hangjuk olykor. Bár nem tudom, miért van az, hogy percekig érdektelen a macskám számára, majd hirtelen elkezd figyelni, nézni, fülelni olyan esetben is, amikor egyedül vagyok otthon, családi házban tehát semmiféle változás nem lehet a vezetékekben, hiába húzza le a wc-t a szomszéd, nincs falszomszédunk, a szomszéd fala 20 méterrel arrébb van; az elektromos áram meg egyenletesen áramlik, ha egyedül vagyok otthon, hiszen ilyenkor kizárt, hogy másik szobában fel-/lekapcsoljanak villanyt... és olyan esetről beszélek, amikor a vastag falú garázsunk mögötti szűk, csak az üres kertünk felé néző helyiségében vagyok a cicámmal, tehát emberi érzékszervvel eseménytelen a környék... akkor mire figyel, hiszen olyankor is váratlan felkapja fejét, ha elbóbiskolok egyedül otthon, ölemben a macsesz, és semmi változás nem lehet a vezetékekben? Esetleg egy-egy hangya mászkálását érzékeli, aki betéved? Más nem nagyon tudok elképzelni ilyen esetben, ha fizikai magyarázatot keresünk. Bár e helyiségben rovarok nem nagyon vannak, csak kaszáspókot láttam eddig, és néha legyet, de ha nincs bent légy, akkor is olykor váratlan felkapja a buksiját és KÖVET A SZEMÉVEL, FEJÉVEL VALAMIT - pláne ez furi... én meg semmit nem látok a levegőben....

2012. okt. 7. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!