Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Exotic törzskönyvezett kismacs...

Exotic törzskönyvezett kismacskát szeretnék venni. Hol lehetne ilyen kiscicát vásárolnom és kb. mennyi a reális ára? Aki ismeri ezt a fajtát szeretném, ha írna róla, mivel internetről néztem ki, de ismerőseimnek és nekem se volt még.

Figyelt kérdés

#macska #exotik
2012. okt. 6. 18:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Tudom, hogy az ilyen macska gyönyörű, meg mutatós, de miért költesz annyit egy törzskönyvezett túltenyésztett cicusra, miért nem fogadsz inkább be egy olyat, akit tuti nem fognak megvenni?:)
2012. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azért választanék törzskönyvezett cicust, mert van egy aranyos Cavalier spániel kutyusom és nem bántam meg, hogy fajtatisztát választottam,mert a viselkedése stb. mindenben olyan lett amit leírtak róla. Lakásban és udvarban is tartom, és tisztába vagyok vele hogy 15 évig kell vele együttélnem, azért is gondoltam, hogy cicust is olyat választok ami nagyon megfelel az elképzeléseimnek.
2012. okt. 6. 19:14
 3/19 anonim ***** válasza:
2%
Neked olyan macska kell, amiről előre leírják, hogy milyen lesz a személyisége? pfffff Erre inkább nem mondok semmit. Neked egy távirányítós macska kéne.
2012. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Én értem amit mondasz, én is pontosan ugyan így vagyok ezzel. Mivel 15 év hosszú idő...

De eddig mindig házi macskám volt, az egyiket pl. az utcán találtam, és örökké hálás volt nekem, imádni való kiscica volt, a mostanit pedig úgy választottam ki, hogy elmentem a házaspárhoz akinél a kiscicák voltak, és megnéztem őket. Kislányt akartam, és mivel csak egy volt, kizárásos alapon megfigyeltem. Megnéztem az anyamacskát is, és amikor eljöttem, azt kezdtem el figyelni, hogy hiányzik-e, és elemeztem a viselkedését.

Volt már rossz élményem idegbeteg macskával, ezért is választottam megfontoltan.

Tehát arra akarok kilyukadni ezzel a sztorival, hogy egy befogadott kiscicus lehet kedvesebb, mint egy olyan macska, akit így is, úgy is eladnak majd...

2012. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Értem az érzelmeidet, de a családon belül van házimacskánk, nagyon aranyos szeretjük nagyon, de mi ivartalanitottuk, hogy nehogy ugy járjunk, hogy olyan kiscicáink legyenek, akiket nem tudunk elajándékozni. Tehát szerintem, akik tartják azoknak a felelősségük, hogy hagyják szaporodni, tudják, hogy nem találnak majd nekik gazdát. Én imádom az állatokat, ezért amikor kedvencet tart a család bármelyik tagja én mindig ivartalanittatom. Sőt ha veszek egy exotic cicát azt is ivartalanittatni fogom, nem akarom tenyészteni, tehát nem fogom szaporitani felelőtlenül, aztán a felelős állattartoknak nem fogom azt mondani, hogy milyenek már, hogy szegénykét nem akarják örökbe fogadni.
2012. okt. 6. 19:35
 6/19 anonim ***** válasza:
2%
Kérdező! Nem érted, hogy mit magyaráznak neked. Amúgy telefonnál nézik meg előre a paramétereket, nem egy élőlénynél. Persze a gyerek más téma, de még jó, hogy nem lehet előre személyiséget venni. Nekem több macskám van, mind ivartalanított. Direkt az tetszik bennük, hogy ahány macska annyi személyiség. Az, hogy rossz, idegbetege, mert mondjuk kinti, nem tervezett macska volt és maradékon élt, meg lehet nevelni és nagyon okos macska lesz előle. Csak tudod foglalkozni kell vele! A macskával szúrsz ki, ha nem hozod el a gazdájától, aki nem képes ivartalaníttatni, nem a gazdájával! Én ilyen macskákat fogadtam be és kóbor macskát. De úgy látszik te nagyon érdekesen gondolkodsz, neked egy macska egy előre beprogramozott lény. Nem látod az állattartás valódi értékeit.
2012. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem meg a kérdésre kéne válaszolni.

Kérdező!

[link]

Az itt található tenyészeteket nézd meg és amelyik szimpatikus azokat hívd fel, érdeklődj a fajta jelleméről. Az áruk szerintem elég húzós. Nem tudom pontosan de szerintem olyan 100-150 ezertől határ a csillagos ég...

Én annyit még hozzáfűznék hogy ha teheted inkább csak lakásban tartsd és felügyelettel engedd ki a kertbe mert ezek elég mutatós macskák és sokaknak megtetszhet...

Sok sikert :))

2012. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszokat kapok!? Én csak érdeklődni szeretnék, hogy ha van valakinek exotic cicája, akkor irja már le milyen a természete, stb. milyen betegségekkel kell számolni ennél a fajtánál stb. és esetleg azt akartam volna megtudni, hogy honnan vette, melyik kennelből. Közben meg kapom a hideget,meleget, hogy milyen ember vagyok, hogy előre szeretném tudni milyen a fajta jellege, meg olyan hülye vagyok, hogy nem fogom fel, hogy egy házi cica is aranyos. Megnyugtatok mindenkit, hogy imádom az állatokat és van a családba több háziállat, akik nem mind fajtatiszták és felelősséggel, szeretettel foglalkozunk velük. Tehát nem kellene minden rosszat feltételezni arról az emberről aki akar venni egy törzskönyvezet cicát.
2012. okt. 6. 20:09
 9/19 anonim ***** válasza:
2%

ha van hely nálad egy újabb macskának, befogadhatnál egy gazdátlant. Menhelyről hozott macskák nagyon hálásak.

Ennyi a dolog lényege, ahelyett, hogy megmentenél egyet, veszel egyet! Nem gondolsz azokra a macskákra, akiknek te lennél az utolsó esélye.

2012. okt. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a honlap cimet, de már ott érdeklődtem e-mail-ben. Az internetten elérhető összes kennel stb. érdeklődésén tul vagyok, ezért is gondoltam, hogy itt kérdezem meg, hogyha valakinek van ilyen cicája, hol vette. Nekem rövidszörű,törzskönyvezet exotic cica kellene.
2012. okt. 6. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!